Tabletki na żylaki. Które preparaty są skuteczne?

tabletki na żylaki

Tabletki na żylaki to jeden ze skuteczniejszych sposobów radzenia sobie z tym problemem. Żylaki są często występującą i zazwyczaj uciążliwą przypadłością z wieloma przykrymi następstwami. Na szczęście można się przed nimi chronić lub zmniejszyć towarzyszące im objawy dzięki stosowaniu odpowiednich preparatów, poprawiających kondycję naczyń krwionośnych. Które tabletki mogą faktycznie pomóc przy problemie z żylakami?

Żylaki to rozciągnięte i poszerzone żyły o charakterystycznym krętym przebiegu. Najczęściej występują na kończynach dolnych, powodując obrzęk, uczucie ciężkich nóg i nieestetyczne wypukłości. Nieleczone, mogą doprowadzić do poważnych powikłań, takich jak zakrzepica żylna, która może skończyć się zatorem płucnym i śmiercią.

Przyczyn żylaków może być wiele – często odpowiadają za nie uwarunkowania generyczne, a także tryb życia, np. praca stojąca lub siedząca, długotrwałe przebywanie w wysokich temperaturach, nadwaga, uprawianie sportów związanych z ciężarami czy niektóre urazy nóg. W większości przypadków przy żylakach potrzebne jest stosowanie odpowiednio dobranej farmakoterapii, którą można wspierać także dodatkowymi środkami, takimi jak naturalne tabletki na żylaki.

Żylaki nóg – jak powstają?

Żylaki są dość powszechnym zjawiskiem – szacuje się, że dotykają blisko połowy dorosłego społeczeństwa. Znacznie częściej występują u kobiet, niż u mężczyzn, a na ich pojawianie się wpływ mają przede wszystkim geny – jeśli niewydolność krążenia żylnego była obecna u innych członków rodziny, warto czujnie obserwować zmiany pojawiające się na swoich nogach i zadbać o zdrowy tryb życia.

Czynniki zewnętrzne również mogą mieć wpływ na powstawanie żylaków. Przede wszystkim są to sytuacje obciążające kończyny dolne i narażające naczynia krwionośne na osłabienie – np. praca w jednej pozycji, stojącej lub siedzącej, częste chodzenie na obcasach, niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej czy palenie papierosów.

jak powstają żylaki nóg

Żylaki powstają przede wszystkim na skutek zaburzeń w funkcjonowaniu układu krwionośnego. Najczęściej wadliwym elementem są zastawki żylne, które powinny chronić naczynia przed cofaniem się krwi. W efekcie, zamiast swobodnego przepływu krwi z układu powierzchownego do głębokiego, a następnie do serca, następuje jej częściowe cofanie się, co powoduje rozciąganie i przeciążenie żył. Skutkiem są żylaki, występujące w trzech różnych typach. Wyróżniamy:

 • pajączki naczyniowe – są to żyłki znajdujące się tuż pod skórą, które pod wpływem rozszerzenia stają się wyraźnie widoczne i przybierają ciemny, fioletowawy kolor. Rzadko powodują ból i mają znaczenie głównie pod względem estetyki nóg.
 • żylaki siatkowate – małe żyłki znajdujące się pod skórą, tworzące widoczną siatkę. Najczęściej pojawiają się na bocznej powierzchni ud i łydek lub w dole podkolanowym. Również nie są bolesne i raczej nie wiążą się z obrzękami.
 • żylaki głównych pni żylnych – są to wyraźnie widoczne, wypukłe żyły, najczęściej występujące na łydkach lub udach. Wiążą się z takimi objawami, jak uczucie ciężkich nóg czy opuchlizna. Wymagają zastosowania odpowiedniej terapii, aby zmiany nie postępowały.

Objawy żylaków mogą być na początku trudne do zauważenia, ponieważ w pierwszej fazie szybko znikają dzięki wypoczynkowi. Zazwyczaj odczuwa się ból i zmęczenie nóg, szczególnie pod koniec dnia. Towarzyszyć może im także swędzenie oraz silne kurcze łydek, występujące w nocy. Większość osób doświadcza także wyraźnej opuchlizny. Z czasem pod skórą widoczne stają się wypukłe żyłki, przybierające siny kolor.

Żylakom często towarzyszą także inne przypadłości, związane z naczyniami krwionośnymi. Należy do nich zapalenie żył powierzchniowych, które powoduje silny ból i jest bardzo uciążliwe. Nie jest jednak szczególnie groźne i można je zwalczyć dzięki odpowiedniej farmakoterapii. O wiele poważniejszym problemem jest zakrzepowe zapalenie żył głębokich, grożące zatorem płucnym.

Warto zadbać o zdrowie swoich żył, zmieniając tryb życia na zdrowszy i stosując odpowiednie preparaty, które wzmocnią naczynia krwionośne i pozwolą zmniejszyć uciążliwe objawy żylaków.

Tabletki na żylaki – czy to dobry pomysł na walkę z żylakami?

Żylaki i towarzyszące im objawy można zwalczać różnymi metodami. Dostępne są takie produkty, jak maść na żylaki czy rajstopy i pończochy uciskowe, które mają przynosić ulgę osobom dotkniętym przewlekłą niewydolnością krążenia żylnego nóg. Co więcej, sporą popularnością cieszą się również domowe sposoby na żylaki.

Szczególnie warto jednak sięgnąć po tabletki na żylaki dostępne bez recepty, które są cennym wsparciem dla osób walczących z tą przypadłością. Można znaleźć wśród nich naturalne suplementy diety, które dzięki odpowiedniemu połączeniu wartościowych składników wzmacniają naczynia krwionośne i pozwalają pozbyć się wielu nieprzyjemnych objawów, towarzyszących żylakom.

skuteczne tabletki na żylaki

Na tabletki na żylaki powinni zdecydować się zarówno pacjenci ze zdiagnozowaną niewydolnością krążenia żylnego, jak i osoby z genetycznymi predyspozycjami do tej choroby, u których problem jeszcze się nie pojawił. Preparaty wzbogacone o cenne składniki naturalnego pochodzenia są bezpieczne dla organizmu, a przy tym skutecznie chronią przed osłabieniem naczyń krwionośnych i powstawaniem żylaków. U osób zmagających się z tą przypadłością mogą za to zmniejszyć obrzęk nóg i załagodzić pozostałe objawy oraz zapobiegać dalszemu postępowaniu choroby.

Warto pamiętać, że w przypadku poważnych stanów niewydolności krążenia żylnego należy przede wszystkim w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza, który dobierze odpowiednią dla pacjenta terapię.

Jak wybrać skuteczne tabletki na żylaki?

Wybór skutecznych tabletek na żylaki może nie być prosty, na rynku mamy bowiem wiele dostępnych preparatów, które mają przeciwdziałać żylakom lub łagodzić objawy problemu. Najlepiej zdecydować się na środek, który będzie naturalny i oparty wyłącznie o sprawdzone, wartościowe składniki. Suplementy diety wykorzystujące cenne ekstrakty z roślin mają łagodne, ale skuteczne działanie, dzięki czemu są świetnym wsparciem w zwalczaniu problemu żylaków. Mogą być stosowane także profilaktycznie u osób zagrożonych pojawieniem się przypadłości w przyszłości.

Poniżej zebraliśmy najlepiej oceniane przez konsumentów i ekspertów tabletki na żylaki, które można dostać bez recepty. Ranking może pomóc odnaleźć suplement, który będzie najbardziej odpowiedni dla danego pacjenta pod względem działania i składu.

Najlepsze tabletki na żylaki – RANKING

Ze względu na dużą ilość dostępnych tabletek na żylaki, znalezienie skutecznego środka może przysporzyć nieco problemów. Z tego powodu stworzyliśmy ranking najlepszych dostępnych preparatów, które wyróżniają się pod względem składu oraz skuteczności. Zestawienie jest subiektywne i powstało po analizie pozytywnych opinii konsumentów oraz ekspertów, sprawdzających wpływ poszczególnych środków na organizm stosujących je osób.

1. Varicorin

Varicorin

Na pierwszym miejscu rankingu plasuje się Varicorin – naturalny suplement diety, o którego skuteczności przekonały się już setki osób. Są to tabletki na żylaki, których zadaniem jest wzmocnienie naczyń krwionośnych, dzięki czemu stają się one odporne na kolejne zmiany. Środek zmniejsza też objawy towarzyszące żylakom nóg, poprawiając komfort życia osób zmagających się z tą przypadłością.

Jak działa Varicorin?

Zgodnie z opisem producenta, suplement diety Varicorin:

 • pomaga w zwalczaniu żylaków i hamuje powstawanie nowych zmian,
 • wzmacnia naczynia krwionośne, w szczególności ich ściany,
 • zmniejsza obrzęki nóg,
 • wspomaga krążenie,
 • pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, odpowiedzialnego za opuchliznę,
 • łagodzi uczucie ciężkości nóg.

Dlaczego jest skuteczny?

Varicorin opiera się na połączeniu wielu wartościowych składników pochodzenia naturalnego, których skuteczność w zwalczaniu żylaków i związanych z nimi problemów została wielokrotnie potwierdzona. Są to głównie cenne ekstrakty roślinne, specjalnie opracowane w taki sposób, by wszystkie ich prozdrowotne właściwości skutecznie oddziaływały na organizm.

W składzie suplementu znajdziemy:

 • Venocin – standaryzowany wyciąg z kasztanowca, rośliny, która jest uznawana za najskuteczniejszą w walce z żylakami i często wykorzystywana w takich produktach, jak maść na żylaki. Ekstrakt zawiera aż 20% escyny, składnika, który działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwobrzękowo, dzięki czemu pomaga w zwalczaniu niewydolności krążenia żylnego.
 • Centellin – standaryzowany ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, zawierający aż 8% triterpenów, skutecznie poprawiających krążenie, zwalczających uczucie ciężkich nóg oraz regulujących procesy metaboliczne w ścianach naczyń krwionośnych.
 • witamina C – bardzo ważna dla organizmu, również ze względu na stymulowanie produkcji kolagenu, wzmacniającego ściany naczyń krwionośnych i kluczowego dla ich zdrowia.
 • hesperydyna – składnik pozwalający skutecznie zwalczać żylaki i nieestetyczne pajączki na nogach.
 • ekstrakt z winorośli właściwej – działa antyoksydacyjnie, zwalczając wolne rodniki i przeciwdziałając przedwczesnemu starzeniu się organizmu. Wspomaga regulację ciśnienia tętniczego i pozwala zachować zdrowie układu krążenia.
 • ekstrakt z oczaru wirginijskiego – wspomaga zachowanie prawidłowego krążenia krwi i dba o zdrowie naczyń krwionośnych, wzmacniając ich ściany. Działa również przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Kto powinien zdecydować się na ten suplement?

Osoby cierpiące na żylaki nóg, z różnym stopniem zaawansowania choroby, a także osoby narażone na wystąpienie problemu w przyszłości ze względu na obciążenie genetyczne czy rodzaj wykonywanej pracy.

Uwaga! W chwili obecnej producent proponuje promocję: nawet 3 dodatkowe opakowania Varicorin całkowicie za darmo! Sprawdź szczegóły na Varicorin.pl.

Kup Varicorin teraz! (oficjalna strona producenta)

2. Varicoz

Varicoz

Polecanym suplementem diety na żylaki jest również Varicoz. Jego główną rolą jest zwalczanie żylaków, pajączków oraz opuchlizny nóg, przy czym korzysta on jedynie ze sprawdzonych składników naturalnego pochodzenia.

Jak działa Varicoz?

Zgodnie z opisem producenta, suplement:

 • zwiększa elastyczność ścianek naczyń krwionośnych,
 • wspiera walkę z żylakami i pajączkami,
 • poprawia krążenie,
 • łagodzi opuchliznę i uczucie ciężkości nóg,
 • ma działanie przeciwzapalne,
 • przeciwdziała nocnym kurczom łydek, dotykającym często osoby cierpiące na żylaki.

Dlaczego jest skuteczny?

Varicoz to suplement będący połączeniem specjalnie dobranych składników, mających pozytywny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie naczyń żylnych. Korzysta wyłącznie z naturalnych i przebadanych substancji pochodzenia roślinnego, takich jak wyciąg z kasztanowca, które mają rzeczywisty wpływ na walkę z żylakami i pajączkami.

W składzie suplementu znajdziemy:

 • diosminę – ma ona pozytywny wpływ na elastyczność ścian żył, pomaga w zwalczaniu żylaków oraz zmniejsza obrzęki, działa także przeciwzapalnie i poprawia krążenie.
 • wyciąg z kasztanowca – skutecznie zwalcza on żylaki oraz przeciwdziała ich powstawaniu. Ma działanie przeciwzapalne i pozytywnie wpływa na zdrowie naczyń krwionośnych, wzmacniając ich ścianki.
 • ekstrakt z liści winorośli – reguluje ciśnienie krwi i uszczelnia naczynia włosowate. Zwalcza też opuchliznę i uczucie ciężkości nóg.
 • witamina C – wspiera produkcję kolagenu w organizmie, przez co ma wpływ na zdrowie naczyń krwionośnych. Zwalcza także wolne rodniki i ma działanie przeciwzapalne, dzięki czemu zapobiega powstawaniu żylaków.
 • rutyna – działa wzmacniająco i uszczelniająco na naczynia krwionośne, poprawia krążenie oraz zwalcza obrzęki i stany zapalne.
 • witamina K – ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, poprawia także przepływ krwi w żyłach.

Dla kogo jest przeznaczony Varicoz?

Varicoz jest przeznaczony dla osób walczących z żylakami i pajączkami oraz częstym uczuciem ciężkich nóg. Można go przyjmować także profilaktycznie, jeśli jest się narażonym na występowanie żylaków.

3. Rostil

rostil

Kolejnym polecanym środkiem na żylaki nóg jest Rostil. Jego zadaniem jest zwalczanie objawów przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych oraz wzmocnienie układu krążenia, dzięki czemu jest pomocny przy problemie żylaków i pajączków.

Jak działa?

Zgodnie z opisem producenta, Rostil:

 • uszczelnia ściany naczyń krwionośnych,
 • zapobiega zastojom w naczyniach krwionośnych,
 • poprawia napięcie ścian żył,
 • zapobiega powstawaniu zakrzepów,
 • zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych,
 • poprawia mikrokrążenie w żyłach,
 • zwalcza obrzęki nóg.

Dlaczego jest skuteczny?

Rostil to tabletki na żylaki, zawierające 250 mg Calcium dobesilate – wapnia dobezylanu jednowodnego. Składnik ten skutecznie zwalcza uciążliwe objawy towarzyszące żylakom, takie jak opuchlizna czy uczucie zmęczonych, ciężkich nóg, a także wspiera układ krwionośny, poprawiając krążenie i wzmacniając ściany żył.

Dla kogo?

Rostil to rozwiązanie dla osób cierpiących na przewlekłą niewydolność krążenia żylnego kończyn dolnych, zmagających się z bólem, nocnymi kurczami, obrzękiem oraz zmianami skórnymi.

4. Diohespan Max

diohespan max

Diohespan Max to preparat, którego głównym zadaniem jest ochrona ścian naczyń krwionośnych i wzmocnienie naczyń włosowatych, dzięki czemu zapobiega powstawaniu żylaków oraz wspiera zwalczanie przewlekłej niewydolności krążenia żylnego.

Jak działa?

Zgodnie z opisem producenta, Diohespan Max:

 • chroni naczynia krwionośne,
 • zmniejsza przepuszczalność naczyń żylnych,
 • działa przeciwzapalnie,
 • zmniejsza obrzęki,
 • poprawia elastyczność i napięcie ścian żył.

Dlaczego jest skuteczny?

Diohespan Max opiera się przede wszystkim na diosminie – jest to substancja silnie oddziałująca na naczynia krwionośne, często wykorzystywana przy zwalczaniu żylaków oraz łagodzeniu towarzyszących im objawów. Diosmina dba o zdrowie naczyń żylnych, wzmacniając ich ścianki i zwiększając ich elastyczność. Znacznie zmniejsza też obrzęki nóg, dzięki czemu ułatwia codzienne funkcjonowanie osobom zmagającym się z żylakami.

Dla kogo?

Preparat jest wskazany w szczególności w przypadku przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych, można stosować go także przy nasilonych objawach żylaków odbytu.

5. Diosminex

diosminex

Polecanym środkiem na żylaki jest także Diosminex, którego zadaniem jest zwalczanie objawów występujących przy przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych. Wspiera naczynia krwionośne, dbając o ich odpowiednią elastyczność i sprawniejszy przepływ krwi, dzięki czemu niweluje opuchliznę i uczucie ciężkości nóg.

Jak działa?

Zgodnie z opisem producenta, Diosminex:

 • zmniejsza zastój krwi w żyłach,
 • poprawia napięcie ścian naczyń żylnych,
 • działa wzmacniająco na naczynia krwionośne,
 • uszczelnia żyły,
 • zmniejsza obrzęki nóg.

Dlaczego jest skuteczny?

Diosminex zawiera zmikronizowaną diosminę, która ma pozytywny wpływ na naczynia żylne. Dba o ich zdrowie i odpowiednią elastyczność ich ścianek, dzięki czemu wspomaga zwalczanie objawów niewydolności krążenia żylnego. Diosmina pozwala zniwelować kurcze łydek, ból i uczucie ciężkości nóg oraz opuchliznę, ułatwiając codzienne funkcjonowanie osobom dotkniętym żylakami. Mikronizacja składnika sprawia, że jest on lepiej przyswajalny przez organizm, dzięki czemu tabletki mogą skuteczniej zadziałać.

Dla kogo?

Diosminex jest przeznaczony dla osób z objawami przewlekłej niewydolności krążenia żylnego oraz nasilającymi się dolegliwościami dotyczącymi żylaków odbytu.

Co na żylaki nóg?

Żylaki to duży problem dla wielu osób – nie tylko są nieestetyczne, ale również utrudniają codzienne funkcjonowanie i wiążą się z groźnymi powikłaniami. Dzięki zastosowaniu odpowiednich środków można jednak znacznie zmniejszyć ich objawy i zawalczyć o zdrowe, piękne nogi.

Na rynku znajdziemy wiele produktów, które pomagają w walce z żylakami – jak pończochy uciskowe czy maści na żylaki. To tabletki mogą jednak najskuteczniej wesprzeć farmakoterapię przepisaną przez lekarza, dostarczając organizmowi wielu potrzebnych składników, wzmacniających naczynia krwionośne i poprawiających mikrokrążenie w żyłach. Są również skuteczną bronią w walce z najczęstszymi przypadłościami dotyczącymi niewydolności krążenia żylnego, takimi jak opuchlizna, ból, nocne kurcze łydek czy uczucie ciężkich nóg.

Warto wybierać sprawdzone tabletki na żylaki, bazujące na bezpiecznych, naturalnych składnikach. Wśród podanych przez nas propozycji szczególnie rekomendujemy Varicorin cieszy się wieloma świetnymi opiniami i ocenami, potwierdzającymi jego skuteczność. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się z żylakami nóg lub tych, których tryb życia czy predyspozycje genetyczne zwiększają ryzyko zapadnięcia na niewydolność krążenia żylnego.

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *