Tabletki na tarczyce. Co stosować na problemy z tarczycą?

tabletki na tarczyce

Tabletki na tarczycę to duże wsparcie dla osób cierpiących na choroby tego gruczołu. Mogą znacząco wpłynąć na komfort życia osób zmagających się z niedoczynnością lub nadczynnością tarczycy, a także chorobą Hashimoto. Na rynku znajdziemy suplementy diety, zwalczające wiele dolegliwości związanych z tymi przypadłościami i wspierające powrót do zdrowia. Co warto o nich wiedzieć i które z nich mogą rzeczywiście pomóc?

Tarczyca to niewielkich rozmiarów gruczoł umiejscowiony w przedniej części szyi. Odpowiada za produkcję ważnych dla ludzkiego organizmu hormonów: tyroksyny (T4) oraz trijodotyroniny (T3). Niestety, u wielu osób występuje zaburzenie jego działania – najczęściej jest to niedoczynność lub nadczynność tarczycy. W obu przypadkach gruczoł produkuje nieprawidłową ilość hormonów, powodując tym samym wiele przykrych dolegliwości i znacznie obniżając komfort życia osób chorych.

Nie we wszystkich przypadkach całkowity powrót do zdrowia jest możliwy, jednak dzięki odpowiedniej farmakoterapii i profesjonalnej opiece medycznej chorzy mogą normalnie funkcjonować. Mogą także wspierać się dodatkowymi środkami, takimi jak tabletki na tarczycę, które dodatkowo zmniejszą występowanie przykrych dolegliwości i wspomogą regulację pracy tarczycy.

Problemy z tarczycą: nadczynność, niedoczynność, Hashimoto

problemy z tarczycą

Problemy z tarczycą są niestety dość powszechne – szacuje się, że aż 20% osób w Polsce cierpi na przypadłości związane z tym gruczołem. Co gorsza, często zdarza się, że chory nie zna przyczyny swoich problemów, ponieważ objawy chorób tarczycy są zazwyczaj niejednoznaczne i bez specjalnych badań trudno jest wskazać ich źródło.

Najczęstszymi chorobami są nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy oraz choroba Hashimoto. Wszystkie prowadzą do poważnych problemów zdrowotnych, w znaczący sposób wpływających na życie chorej osoby i wymagających odpowiedniej farmakoterapii. Nie można ich ignorować, ponieważ mogą powodować stopniowe pogarszanie się stanu pacjenta, nie wspominając o towarzyszących im przykrych objawach.

Niedoczynność tarczycy

W przypadku niedoczynności tarczycy gruczoł produkuje zbyt małą ilość tyroksyny i trijodotyroniny – hormonów, które są odpowiedzialne m.in. za metabolizm organizmu, produkcję ciepła oraz regulację pracy większości tkanek. Wiąże się to z wieloma nieprzyjemnymi skutkami i na dłuższą metę jest niebezpieczne dla organizmu.

Do najczęstszych objawów niedoczynności tarczycy należą:

 • ciągłe odczuwanie zimna,
 • przyrost wagi mimo braku zmiany diety czy aktywności fizycznej,
 • chroniczne zmęczenie,
 • suche, łamiące się, wypadające włosy,
 • przesuszona skóra,
 • u kobiet zaburzenia miesiączkowania,
 • problemy z pamięcią,
 • obniżony nastrój, depresja.

Powodów niedoczynności tarczycy może być kilka. Wskazuje się najczęściej na chorobę Hashimoto, która działa wyniszczająco na tarczycę, a także operacyjne usunięcie części lub całego gruczołu ze względu na inne choroby lub leczenie jodem promieniotwórczym. Przyczyną niedoczynności mogą być też niektóre leki, stany zapalne tarczycy czy choroby przysadki mózgowej.

Najbardziej narażone na niedoczynność tarczycy są kobiety. Ryzyko zachorowania rośnie z wiekiem, najczęściej przypadłość występuje bowiem u osób starszych. Zdarza się jednak również u ludzi młodych, a nawet dzieci.

Nadczynność tarczycy

Przy nadczynności tarczycy gruczoł produkuje zbyt dużą ilość hormonów, co również ma zły wpływ na organizm. Głównymi objawami nadczynności są:

 • ciągłe uczucie gorąca,
 • utrata wagi przy zwiększonym apetycie,
 • pogorszenie nastroju, ciągłe rozdrażnienie i niepokój,
 • częste biegunki,
 • uczucie kołatania serca,
 • wyraźne osłabienie,
 • wypadanie włosów,
 • drżenie rąk,
 • wytrzeszcz, podwójne widzenie lub inne problemy z oczami,
 • u kobiet zaburzenia miesiączkowania.

Jako powód nadczynności tarczycy podaje się przede wszystkim chorobę Gravesa i Basedowa, która zwiększa produkcję hormonów tarczycy. Przyczyną choroby mogą być także guzki tarczycy lub dotyczące gruczołu stany zapalne.

W tym przypadku to również kobiety znajdują się w grupie zwiększonego ryzyka – nadczynność dotyka głównie pań w wieku 20-40 lat. Choroba bardzo rzadko występuje za to u dzieci.

Choroba Hashimoto

Często występującą przypadłością związaną z tarczycą jest też Hashimoto – choroba autoimmunologiczna, w wyniku której organizm zwalcza własne komórki tarczycy. Inna jej nazwa to przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy.

Choroba Hashimoto często nie daje wyraźnych objawów, dlatego może pozostać niewykryta przez lata. Jest to niebezpieczne, ponieważ powoli prowadzi ona do niszczenia gruczołu, czego efektem jest najczęściej niedoczynność tarczycy.

Hashimoto może w początkowym etapie powodować powiększenie gruczołu tarczowego, czyli tzw. wole. Zdarza się, że jest także przyczyną powstawania guzków tarczycy. Pozostałe objawy są związane z niedoczynnością tarczycy, spowodowaną właśnie przez Hashimoto – zalicza się do nich np. obniżony nastrój, przybieranie na wadze czy ciągłe poczucie zimna.

Choroba Hashimoto dotyka przede wszystkim kobiety. Najczęściej występuje u osób starszych, jednak zdarza się także u ludzi młodych i dzieci. Zdarza się, że pojawia się u członków rodziny. Może również towarzyszyć innym chorobom autoimmunologicznym, takim jak celiakia czy bielactwo.

Tabletki na tarczycę – czy warto po nie sięgnąć?

tabletki na tarczyce - czy warto po nie sięgnąć

Choroby tarczycy powodują znaczne obniżenie jakości życia, wiążą się także z wieloma zagrożeniami. Przy podejrzeniach niedoczynności lub nadczynności warto zrobić odpowiednie badania, a w razie potrzeby – skorzystać z fachowej opieki medycznej i dostosowanej do danego przypadku farmakoterapii.

Można także wspomóc się dodatkowymi środkami, takimi jak tabletki na tarczycę. Na rynku dostępne są naturalne suplementy diety, których zadaniem jest łagodzenie objawów nieprawidłowego wydzielania hormonów tarczycy oraz wspieranie regulacji pracy gruczołu.

Warto zdecydować się na naturalne tabletki, mogą być bowiem cennym wsparciem dla eliminacji problemów spowodowanych nieprawidłową pracą tarczycy. Dzięki nim można odczuć poprawę samopoczucia, wspomóc regulację masy ciała oraz zwalczyć ciągłe uczucie przemęczenia. Mogą również przyspieszyć powrót do zdrowia lub zapanowanie nad chorobą w możliwy w danym przypadku sposób.

Wsparcie odpowiednimi suplementami diety jest zalecane przy nadczynności tarczycy, niedoczynności tarczycy oraz przy chorobie Hashimoto. Naturalne preparaty można stosować także zapobiegawczo, ponieważ wspierają one prawidłową pracę gruczołu i regulację wydzielania hormonów tarczycy.

Najlepsze tabletki na tarczycę – jak wybrać skuteczny środek?

Na rynku znajdziemy wiele tabletek na tarczycę – jak jednak wybrać najlepszy środek, który będzie skuteczny, a przy tym także bezpieczny? Najlepiej skorzystać z naturalnych suplementów diety, które opierają się przede wszystkim na składnikach pochodzenia roślinnego. Korzystają one najczęściej z wartościowych ekstraktów z ziół i roślin o silnych właściwościach prozdrowotnych, które w odpowiednim połączeniu mają pozytywny wpływ na działanie tarczycy i ilość wydzielanych przez nią hormonów. Często są przy tym łączone ze składnikami, które zwalczają niektóre z objawów chorób tarczycy – np. zaburzenia apetytu, wahania masy ciała czy przemęczenie. Warto pamiętać, by wybierać jedynie środki sprawdzone, o w pełni naturalnych składach, których przyjmowanie jest bezpieczne dla zdrowia.

Thyrolin – najlepsze tabletki dostępne bez recepty?

Wśród naturalnych suplementów diety szczególnie wyróżnia się Thyrolin – są to tabletki na tarczycę bez recepty, które wspierają regulację pracy gruczołu i niwelują wiele skutków wywołanych przez nieprawidłowe wydzielanie hormonów tarczycy. Mogą być pomocne przy takich problemach, jak zapalenie tarczycy, nadczynność czy niedoczynność.

Uwaga! W przypadku długofalowego stosowania Thyrolin, sugerujemy korzystać z zakupu suplementu w tzw. wielopakach. Pozwoli nam to zaoszczędzić:
 • 33% w przypadku zakupu zapasu na 3 miesiące
 • 50% w przypadku zakupu zapasu na 6 miesięcy

Szczegóły promocji znajdziesz tutaj.

Thyrolin

Thyrolin to świetne uzupełnienie diety w przypadku osób z chorobami tarczycy, pozwalające uporać się z wieloma defektami wywołanymi przez problemy z tym gruczołem. Suplement wspiera prawidłowe funkcjonowanie tarczycy i produkcję jej hormonów, pomagając zapanować nad problemem. Zmniejsza także uczucie zmęczenia i senności oraz reguluje apetyt, ułatwia również zrzucenie nadmiernych kilogramów, które często pojawiają się przy niedoczynności tarczycy.

Tabletki Thyrolin są naturalne – opierają się wyłącznie na sprawdzonych, wartościowych składnikach, których prozdrowotne działanie zostało już wielokrotnie potwierdzone. Zawiera ekstrakty z takich roślin, jak morszczyn pęcherzykowaty, lucerna siewna, korzeń ashwagandhy, imbir lekarski czy owoce pieprzu czarnego. Dodatkowo jest wsparty takimi składnikami, jak Selenium Select, czyli biozgodne źródło selenu, cynk, biotyna, ryboflawina, witamina B6 i B12 oraz kwas pantotenowy. Dzięki temu dostarcza organizmowi wielu ważnych składników, które mają pozytywny wpływ na działanie tarczycy i regulację ilości wydzielanych przez nią hormonów. Wzmacniają także cały organizm i pomagają usunąć przykre skutki chorób tarczycy.

Tutaj kupisz Thyrolin! (oficjalna strona producenta)

Suplementy, a leki na tarczycę

Warto pamiętać, że Thyrolin to suplement diety – a więc dodatkowe wsparcie przy walce z problemami tarczycy. W przypadku poważnych chorób należy koniecznie zgłosić się do lekarza, który przeprowadzi dokładne badania i na ich podstawie dobierze odpowiednią farmakoterapię. Nawet, jeśli nie jesteśmy pewni, czy nasze objawy rzeczywiście można powiązać z tarczycą, warto zrobić odpowiednie badania – nie są one drogie, a mogą pomóc w szybkim wykryciu problemu.

Przepisane przez lekarza leki na tarczycę nie powinny być zastępowane żadnymi innymi środkami – warto jednak wesprzeć je naturalnymi suplementami diety, które mogą przyspieszyć ich działanie i poprawić samopoczucie osoby chorej.

Problemów z tarczycą nie powinno się w żadnym wypadku ignorować, mogą bowiem doprowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia i wielu przykrych efektów, takich jak bezpłodność, choroby serca, a nawet śpiączka. W przypadku wystąpienia choćby łagodnych objawów niedoczynności lub nadczynności warto więc jak najszybciej udać się do odpowiedniego specjalisty i poddać się zalecanej farmakoterapii.

Szukasz innego rozwiązania problemy z tarczycą? Sprawdź także:

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *