Sposoby na powiększanie biustu. 6 najlepszych metod

Sposoby na powiększanie biustu.

Powiększanie biustu to temat interesujący wiele kobiet. Obecnie dostępnych jest kilka metod pozwalających na uzyskanie takiego efektu – zarówno inwazyjnych, takich jak operacje plastyczne, jak i nieinwazyjnych. Które z nich są rzeczywiście skuteczne?

Duże, pełne piersi są od tysiącleci uważane za synonim kobiecości i atrakcyjności. Kobiety o większych krągłościach są podświadomie uznawane przez mężczyzn za bardziej płodne, co ma wyjaśniać ich lepsze powodzenie. Z tego względu wiele pań ma kompleksy na punkcie swojego biustu – uważają, że jest zbyt mały, brakuje mu objętości czy jędrności. Efektem jest ciągle rosnące zainteresowanie metodami na powiększanie klatki piersiowej, pozwalającymi na uzyskanie bardziej zadowalającego rozmiaru piersi. Dostępnych jest wiele różnych sposobów – warto zapoznać się z zaletami i wadami każdego z nich, by w razie potrzeby wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Małe piersi – kompleks milionów kobiet na całym świecieMałe piersi - kompleks milionów kobiet

Małe piersi należą do najczęściej wymienianych przez kobiety kompleksów, dotyczących ich własnego ciała. Wiele pań opisuje je jako powód swojej niskiej samooceny, często przez mały biust czują się niewystarczająco kobiece i atrakcyjne. Zazdroszczą hojniej obdarzonym koleżankom, mogącym pochwalić się piersiami w rozmiarze C lub większym i uważają, że mogą one liczyć na o wiele większe zainteresowanie ze strony mężczyzn. Czy tak jest w rzeczywistości?

Zbadano, że panie o bardziej krągłych kształtach charakteryzują się wysokim poziomem estrogenu – hormonu odpowiadającego m.in. za płodność. Z tego względu mężczyźni mają podświadomie zwracać większą uwagę na kobiety o sporym biuście, jako na potencjalne partnerki, które mogłyby wydać na świat więcej potomstwa. Oczywiście obecnie nie przekłada się to na rzeczywistość, nie można jednak nie zauważyć, że duże piersi są z automatu uważane za bardzo atrakcyjny element kobiecego ciała. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet decyduje się na powiększenie biustu – pozwala im to poczuć się pewniej ze swoim ciałem, atrakcyjniej i bardziej kobieco.

Sposoby na powiększenie biustu

Dostępnych jest wiele sposobów powiększania piersi. Niektóre z nich pozwalają dowolnie zmienić rozmiar biustu – dotyczy to przede wszystkim operacji plastycznych – inne natomiast mogą przynieść zauważalną różnicę w jego wielkości i kształcie przy nieco większym nakładzie pracy i czasu. Każda z metod ma swoje zalety, która jest jednak najskuteczniejsza?

1. Implanty piersiowe

Implanty piersiowe

Chirurgia plastyczna to najskuteczniejszy sposób na zmianę rozmiaru biustu, pozwalający nawet na przejście od najmniejszych do bardzo dużych piersi. Polega na umieszczeniu pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem piersiowym specjalnych implantów, z pomocą których podczas jednego zabiegu można zyskać o wiele większy rozmiar miseczki. Najczęściej wykorzystuje się implanty silikonowe, dzięki którym piersi pozostają miękkie i elastyczne. Zabiegi tego typu wykonuje się w klinikach chirurgii plastycznej – są prowadzone wyłącznie przez lekarzy specjalistów i stanowią najbardziej inwazyjny sposób na powiększenie biustu.

Głównie od pacjentki zależy, jak duży biust uzyska po zabiegu – może wybrać praktycznie dowolny rozmiar, ponieważ implanty silikonowe są dostępne w wielu wariantach i pozwalają na stworzenie nawet bardzo dużych piersi. Lekarz może doradzić co do najlepszego rozwiązania, szczególnie, jeśli pacjentce zależy na naturalnych proporcjach ciała.

Implanty piersiowe to metoda przynosząca największy efekt w najkrótszym czasie. Jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które mają duży kompleks na punkcie małych piersi. Po zabiegu biust jest idealnie pełny i okrągły, nie wymaga także noszenia stanika.

Takie rozwiązanie posiada jednak także swoje wady. Przede wszystkim jest to zabieg, który wymaga długiej rekonwalescencji, wiąże się z bólem i dyskomfortem w trakcie gojenia się piersi oraz może powodować pewne powikłania. Mogą po nim pozostać też blizny. Często jest nieosiągalny dla kobiet ze względu na bardzo wysoką cenę – średni koszt powiększenia biustu za pomocą zabiegu chirurgii plastycznej to ok. 20 tysięcy złotych.

2. Powiększenie biustu kwasem hialuronowym

Mniej inwazyjną, a przy tym nadal skuteczną metodą na powiększenie piersi jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Jest to zabieg wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej, polegający na wstrzyknięciu w piersi odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego – substancji naturalnie występującej w ludzkim organizmie, odpowiadającej m.in. za nawilżenie i jędrność skóry. Można dzięki niemu zwiększyć rozmiar piersi oraz uelastycznić skórę, co pozwala na uzyskanie pełniejszego, młodziej wyglądającego biustu.

Do największych zalet tej metody należy przede wszystkim to, że nie jest ona tak inwazyjna, jak operacja wszczepienia implantów piersi. Pacjentka od razu po zabiegu może udać się do domu i wrócić do swoich codziennych zajęć.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym jest niemal bezbolesne i nie wymaga późniejszej rekonwalescencji. Jest także bezpieczne dla zdrowia i nie powoduje reakcji alergicznych ani niepożądanych skutków. Z pomocą tej metody można znacznie poprawić wygląd swojego biustu, dlatego jest ona popularna wśród kobiet. Jest także tańsza od operacji powiększenia piersi implantami.

Minusem zabiegu jest fakt, że jego efekt nie jest trwały. Utrzymuje się około 1,5 roku – po tym czasie kwas hialuronowy rozkłada się w organizmie i piersi wracają do swojego pierwotnego rozmiaru. Konieczne jest więc powtarzanie zabiegu co kilkanaście miesięcy, jeśli chce się zachować efekt pełniejszego biustu.

3. Lipomodeling

Lipomodeling piersi

Lipomodeling to zabieg powiększania biustu własną tkanką tłuszczową. Składa się z dwóch etapów – liposukcji, czyli pobrania tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, bioder i ud oraz modelowania piersi z jej pomocą. Tkankę tłuszczową wstrzykuje się w piersi za pomocą wielu nakłuć. Daje to bardzo naturalny efekt i pozwala na powiększenie rozmiaru biustu oraz jego wymodelowanie. Metoda ta jest bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się w niej tkankę tłuszczową pacjentki, która nie powoduje reakcji alergicznych ani powikłań.

Lipomodeling jest dobrą alternatywą dla implantów piersi, ponieważ jest zabiegiem mniej inwazyjnym, a przy tym zapewnia trwały efekt. Jego zaletą jest także możliwość wyrzeźbienia sylwetki, ponieważ tkankę tłuszczową pobiera się z problematycznych miejsc na ciele pacjentki, w których występuje ona w nadmiarze. Efekt po zabiegu jest widoczny od razu, choć pacjentka musi przejść rekonwalescencję.

Minusem lipomodelingu jest z pewnością cena – jest to zabieg niewiele tańszy od wszczepienia implantów piersi. Wiąże się również z niewielkimi bliznami na ciele, pozostałymi po liposukcji. Ponadto efekt po zabiegu będzie nieco malał z czasem, ponieważ 40-60% przeszczepionego tłuszczu może nie przyjąć się na stałe. Można za to wykonać zabieg ponownie, jeśli chce się uzyskać jeszcze pełniejsze piersi.

4. Tabletki i kremy powiększające piersi

Ciekawą metodą powiększania biustu są zarówno tabletki powiększające biust, jak i kremy ujędrniająco-powiększające, których zadaniem jest naturalne stymulowanie piersi do wzrostu. Preparaty tego typu są przeznaczone dla zwolenniczek nieinwazyjnych, bezpiecznych metod wpływu na wygląd własnego ciała. Opierają się na składnikach oddziałujących głównie na układ hormonalny kobiety i zwiększających poziom estrogenu w jej ciele. Efektem są stopniowo rosnące piersi, które z czasem mogą zyskać pełniejszy wygląd i większy rozmiar.

Szczególnie polecanym środkiem jest ProBreast Plus, składający się z suplementu diety i kremu. Jest to naturalny preparat, zawierający takie składniki, jak ekstrakt z kozieradki, ekstrakt z szyszek chmielu, koper włoski czy witamina E. Jego głównym zadaniem jest pobudzenie organizmu do zwiększonej produkcji estrogenu, co powoduje powiększenie piersi.

Opinie o ProBreast Plus są bardzo korzystne – wiele kobiet zauważyło u siebie po przeprowadzeniu trzymiesięcznej kuracji wzrost piersi nawet o dwa rozmiary, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na naturalną metodę powiększania biustu.

Zaletą tabletek i kremów pozwalających powiększyć biust jest ich skuteczność i bezpieczeństwo. ProBreast Plus zapewnia świetne efekty, a przy tym zawiera wyłącznie naturalne składniki pochodzenia roślinnego. Dzięki temu nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Ogromnym plusem jest też niska cena produktu, szczególnie w porównaniu do zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej – półroczna kuracja to koszt zaledwie kilkuset złotych.

5. Masaż biustu

Masaż biustu

Wśród naturalnych metod powiększania piersi znajduje się także masaż biustu. Jego zadaniem jest poprawa ukrwienia piersi oraz stymulowanie organizmu do wzmożonej produkcji estrogenu, co ma stopniowo wpływać na rozmiar biustu. Dzięki regularnie wykonywanemu masażowi można delikatnie powiększyć piersi oraz poprawić ich jędrność – dobrze przeprowadzane ćwiczenie ma szansę nawet unieść i lekko wymodelować biust.

Jak wykonać masaż piersi? Należy przeprowadzić go bez stanika, kładąc dłonie w dolnej części klatki piersiowej i delikatnie ale stanowczo przesuwając je okrężnym ruchem w górę, po zewnętrznej stronie piersi. Prawa dłoń powinna przesuwać się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, lewa – w przeciwnym kierunku. Należy wykonać przynajmniej 40 okrążeń. Aby masaż przyniósł spodziewane rezultaty, powinien być wykonywany dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Pierwsze efekty mogą być widoczne już po kilku tygodniach.

Masaż można połączyć też z olejkiem lub specjalnym kremem na powiększanie biustu, dzięki czemu będzie przyjemniejszy i zapewni lepsze efekty.

Do zalet tego rozwiązania należy fakt, że jest to metoda nieinwazyjna i w pełni bezpieczna dla każdej kobiety. Pozwala nieco powiększyć piersi i poprawić ich wygląd, dlatego sprawdzi się u pań w każdym wieku. Jest to także całkowicie darmowy sposób, z którego można swobodnie korzystać w dowolnym czasie.

Minusem jest konieczność codziennego wykonywania długiego masażu i niezbyt spektakularne efekty.

6. Dieta na większy biust

To, co jemy, również może mieć wpływ na wygląd biustu – niektóre pokarmy mogą nam bowiem dostarczyć cennych składników, stymulujących powiększenie i ujędrnienie piersi. Warto szczególnie zwrócić uwagę na składniki posiadające takie substancje, jak:

Dieta na większy biust

  • fitoestrogeny – są one podobne do estrogenu, dzięki czemu wpływają na naturalny rozmiar biustu; znajdują się w takich produktach, jak soja, koper włoski, nasiona lnu, owies czy orzeszki ziemne,
  • witamina A – poprawia ona jędrność skóry i zapobiega jej przedwczesnemu starzeniu się; jest obecna w dużych ilościach w dyni, marchewce czy morelach,
  • witamina E – ma wpływ na wygląd i zdrowie skóry, pozwala na dłużej zachować ją jędrną i nawilżoną; znajduje się przede wszystkim w orzechach, nasionach i olejach roślinnych.
  • zioła na powiększenie biustu – m.in.: kozieradka, koper włoski

Dieta może delikatnie poprawić wygląd biustu i jest zdrowym i bezpiecznym sposobem. Nie zapewni jednak spektakularnych efektów, dlatego warto potraktować ją jako wsparcie dla innych przedstawionych metod.

Który sposób na powiększenie biustu wybrać?

Którą metodę wybrać

Przedstawione metody powiększania biustu należą do najlepszych dostępnych sposobów na zwalczenie najpowszechniejszego kobiecego kompleksu. Zdecydowanie najskuteczniejszą metodą jest operacja wszczepienia implantów – to właśnie ona pozwala na całkowitą odmianę wyglądu klatki piersiowej i przejście z pomocą jednego zabiegu od najmniejszego do dużego rozmiaru miseczki. Takie rozwiązanie jest jednak bardzo kosztowne, przez co mniej dostępne dla każdego. Wiąże się także z dość inwazyjnym zabiegiem, na który nie każda kobieta chce się zdecydować w trosce o swoje zdrowie.

Bezpieczniejszą i o wiele tańszą, a przy tym zapewniającą zadowalające efekty metodą są tabletki i kremy na powiększenie rozmiaru piersi. Naturalne preparaty, takie jak ProBreast Plus, mają rzeczywisty wpływ na wygląd klatki piersiowej i przynoszą bardzo dobre efekty, jeśli chodzi o jej powiększanie. Warto wybrać tę metodę, ponieważ niskim kosztem i bezinwazyjnie jest ona w stanie rozwiązać problem kompleksu małych piersi.

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *