Snoril – opaska na chrapanie. Czy to dobry sposób na chrapanie?

opaska na chrapanie

Snoril to specjalna opaska przeznaczona dla osób, które mają problem z chrapaniem. Ta dolegliwość jest bardzo powszechna, jednak często bagatelizowana – większość osób sądzi, że wiąże się jedynie z głośnymi odgłosami w nocy, tymczasem może nieść za sobą wiele powikłań. Pierwszym z nich jest obniżona jakość snu, a drugim negatywny wpływ na ludzkie zdrowie. Czy w takim razie stosowanie opaski przeciw chrapaniu rozwiąże ten problem?

Podstawową przyczyną chrapania jest niedrożność górnych dróg oddechowych – ich ściany są wprawiane w ruch przez przepływ powietrza. Osoba, zmagająca się z tym problemem, musi mieć otwarte usta, przez które wydobywają się często bardzo głośne odgłosy. Do innych przyczyn tej dolegliwości zaliczamy skrzywienie przegrody nosowej, wiotkość podniebienia miękkiego lub mięśni krtani czy obrzęk małżowin nosowych.

Nieleczone chrapanie może mieć różne konsekwencje – od obniżenia jakości snu, aż do bezdechu sennego, który prowadzi do nadciśnienia tętniczego, a nawet zawału. Dlatego też stosowanie opaski Snoril może być absolutną koniecznością. Czy faktycznie to dobry sposób na chrapanie?

Opaska na chrapanie Snoril – jak to działa?

chrapanie

Opaska Snoril została wykonana w taki sposób, aby już pierwszej nocy dawać ulgę wszystkim osobom cierpiącym na tę dolegliwość. Według producenta ma ona trzy podstawowe właściwości.

 • Po pierwsze – poprawia napięcie i ukrwienie mięśni krtani.
  Opaska Snoril ma za zadanie wzmacniać mięśnie krtani poprzez stałą stymulację – dzięki temu stają się one odporne na drgania, co eliminuje niepożądane dźwięki, które często towarzyszą osobie chrapiącej przez całą noc. Ma to być możliwe dzięki biochemicznie aktywnej budowie produktu.
 • Po drugie – normalizuje proces oddychania.
  Dzięki opasce Snoril możliwe powinno być również przywrócenie regularności i objętości oddechu, co ma uchronić użytkownika przed szczególnie niebezpieczną konsekwencją chrapania, czyli bezdechem sennym.
 • Po trzecie – zapewnia spokojny sen.
  Produkt chroni przed gwałtownymi chrapnięciami i nagłymi wybudzeniami, co może znacząco obniżać komfort – nie tylko w nocy, ale również za dnia, kiedy to osoba cierpiąca na tę dolegliwość jest niewyspana i brakuje jej koncentracji.

Czy wszystko to jest prawdą i czy Snoril to rzeczywiście produkt wysokiej jakości, który jest w stanie wyeliminować chrapanie? Zdania na ten temat są podzielone – część użytkowników uważa, że choć początkowo opaska pomagała, z czasem jej efektywność była coraz mniejsza, a problem niedrożności dróg oddechowych powracał.

Sposób użycia Snoril. Czy to bezpieczne?

Stosowanie opaski Snoril jest bardzo proste – wystarczy nałożyć ją na twarz tak, aby idealnie do niej przylegała i nie przeszkadzała w zaśnięciu. Dzięki zastosowaniu rzepów jest to jak najbardziej możliwe – produkt jest stabilny, nie zsuwa się i jest przyjazny alergikom oraz osobom z delikatną cerą, ponieważ nie wywołuje pocenia w czasie snu.

Jego stosowanie jest przy tym bezpieczne, ponieważ opaska wykonana została z elastycznego materiału i dzięki temu zapewnia prawidłowe ułożenie krtani oraz języczka tylnego. Jej biochemiczne właściwości nie wywołują skutków ubocznych, dlatego też w tym aspekcie zdecydowanie spełnia swoje zadanie.

Warto dodać, że Snoril posiada wszelkie niezbędne certyfikaty, co świadczy o bezpieczeństwie produktu. Problemem może być natomiast czas stosowania opaski i konieczność zakładania jej na całą noc. Producent zaleca miesięczną kurację, co może stanowić kłopot dla tych osób, które chcą pozbyć się chrapania szybciej. Samo noszenie opaski może też wywoływać delikatne uczucie dyskomfortu – nie każdy będzie w stanie zasnąć z czymś, co jest przymocowane do twarzy.

Opinie o Snoril: komentarze, recenzje i oceny użytkowników

Czy Snoril to skuteczna opaska na chrapanie? Opinie w tej kwestii są podzielone i warto się do nich odnieść – dzięki temu łatwiej będzie ci podjąć ostateczną decyzję.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wielu użytkowników zwraca uwagę na początkową skuteczność produktu – według nich w ciągu pierwszych dni chrapanie rzeczywiście ustąpiło, jednak po jakimś czasie powróciło. Wiązało się to zwykle z zaprzestaniem kontynuowania jej stosowania.

Inni użytkownicy twierdzą, że noszenie opaski nie pomogło nawet po miesiącu, a dodatkowo jej zakładanie jeszcze bardziej obniżało jakość snu. Taka opinia jest wygłaszana przede wszystkim przez te osoby, które nie są w stanie wysypiać się, zakładając coś na twarz – to pewien problem, którego niestety nie da się rozwiązać.

Oczywiście w Internecie znajdziemy również opinie zadowolonych użytkowników, którzy zdecydowanie polecają produkt – twierdzą oni, że oddychanie w nocy stało się o wiele łatwiejsze, a elastyczność materiału, z jakiego wykonano Snoril, nie sprawiała im jakichkolwiek trudności i nie wywoływała dyskomfortu.

Wniosek? Każdy z nas jest inny i w odmienny sposób zareaguje na opaskę. Dlatego chcąc mieć pewność, czy produkt zadziała, warto przetestować go samodzielnie. Ułatwia to gwarancja producenta, zgodnie z którą – w przypadku braku zadowolenia z opaski – możliwy jest jej zwrot. W takiej sytuacji otrzymasz swoje pieniądze z powrotem.

Cena Snoril. Ile kosztuje opaska Snoril?

Normalna cena opaski Snoril to 317 zł, jednak aktualnie obowiązuje specjalna promocja producenta, dzięki której zapłacisz za nią 137 zł. Zagwarantuje ci to dużą oszczędność (180 zł) i pozwoli na łatwiejsze podjęcie decyzji o zakupie.

Gdzie kupić Snoril?

Jeżeli chcesz skorzystać z oryginalnego produktu i wspomnianej wyżej promocji, zamów opaskę Snoril z oficjalnej strony producenta – www.snoril.pl.

Zyskujesz wtedy pewność korzystania ze sprawdzonego rozwiązania, wykonanego z wysokiej jakości materiału. Zamawianie opaski z innych źródeł narazi cię na ryzyko zakupu podróbki, która nie tylko nie pozwoli wyeliminować problemu chrapania, ale również jeszcze bardziej obniży komfort twojego snu.

Sprawdź również naszą recenzję tabletek Snoran Plus!

Snoran Plus

Jeżeli nie jesteś przekonany do tego typu rozwiązań i wolisz klasyczne metody eliminowania dolegliwości, możesz postawić na alternatywę w postaci tabletek na chrapanie.

W naszym serwisie recenzujemy Snoran Plus – preparat, który został oparty na naturalnych, odpowiednio wyselekcjonowanych substancjach aktywnych, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla twojego zdrowia. To tabletki na chrapanie, które w głównej mierze oparte są na składnikach ziołowych wspomagających leczenie chrapania, tj.:
 • ekstrakt z liści mięty pieprzowej, który zmniejsza obrzmienie śluzówki dróg oddechowych i ułatwia oddychanie;
 • ekstrakt z liści melisy lekarskiej, który koi gardło i zmniejsza drapanie, wspierając zdrowy sen;
 • ekstrakt z liści eukaliptusa gałkowego, który ułatwia oddychanie i zmniejsza podrażnienie gardła oraz krtani;
 • sproszkowane ziele tymianku, które pozytywnie wpływa na górne drogi oddechowe;
 • ekstrakt z korzenia gorzknika kanadyjskiego, który skutecznie ułatwia oddychanie;
 • ekstrakt z korzenia prawoślazu lekarskiego, który redukuje problemy z kaszlem.

Dzięki takiemu połączeniu Snoran Plus skutecznie redukuje chrapanie, ułatwia oddychanie i stanowi doskonałą alternatywę dla opasek, które nie dla wszystkich będą wygodne.

Czy warto korzystać z opaski Snoril?

Z problemem chrapania zmaga się co czwarty mężczyzna i co dwudziesta kobieta przed 30. rokiem życia. Dolegliwość ta nasila się po sześćdziesiątce, kiedy to cierpi na nią aż 60% mężczyzn oraz 40% kobiet. Wyeliminowanie problemu chrapania jest bardzo istotne, ponieważ może ono negatywnie wpływać na twoje zdrowie – stosowanie opaski

Snoril jest jednym ze sposobów na tę dolegliwość, jednak zróżnicowane opinie na jej temat powodują, że warto dobrze zastanowić się przed podjęciem ostatecznej decyzji.

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *