Seler na męskie problemy: jak wpływa na potencję, wzwód i ogólną sprawność seksualną?

seler na potencję

Seler to jedno z tych warzyw, które w polskich kuchniach gości wyjątkowo często. Jego charakterystyczny smak jest bardzo dobrze znany, stanowiąc idealne uzupełnienie sałatek jarzynowych czy surówek oraz bazę dla zup i gulaszów. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z właściwości prozdrowotnych selera, których jest bardzo dużo. Jest on nawet męskim wsparciem w zakresie osiągania wzwodu oraz podnoszenia libido. Jak to możliwe? Sprawdźmy.

Wartości odżywcze selera: potężna bomba witaminowo-mineralna

właściwości selera

Seler posiada liczne właściwości odżywcze i uznawany jest za potężną bombę witaminowo-mineralną. Cieszy się od lat dużą popularnością w naszym kraju, a w sklepach zakupić go można przez cały rok. Do Polski dotarł z Włoch, gdzie tradycja jego uprawy sięgała jeszcze czasów Imperium Rzymskiego. To właśnie tam, a także w Starożytnej Grecji był spożywany bardzo regularnie, a ówcześni mieszkańcy szczególnie doceniali jego właściwości prozdrowotne – stosowano go między innymi do walki z przeziębieniem.

Historia uprawy selera jest więc bardzo długa – mówi się nawet o tym, że w krajach basenu Morza Śródziemnego był znany kilkaset lat przed naszą erą. Tak długi czas pozwolił nam doskonale poznać to warzywo, które dzisiaj, spożywane w surówkach, sałatkach, zupach czy gulaszach, niesie wiele korzyści dla naszego zdrowia.

Wynika to z faktu, że seler jest jest bogatym źródłem:

 • witamin, przede wszystkim A, C, E, B3 i B9;
 • minerałów, takich jak żelazo, wapń, fosfor, magnez i sód;
 • substancji czynnych, zwłaszcza flawonoidów;
 • olejków eterycznych;
 • białek, węglowodanów i nienasyconych kwasów tłuszczowych.

O niezwykle cennym składzie selera świadczy fakt, że zawiera on więcej witaminy C niż cytryna. Warto spożywać zarówno jego korzeń, jak i nać, które są powszechnie dostępne w sklepach, a ich cena nie należy do wysokich.

Bogactwo wartościowych witamin i minerałów sprawia, że warzywo zalecane jest mężczyznom cierpiącym na problemy z osiągnięciem erekcji albo uskarżającym się na zbyt niskie libido. Sprawdźmy, w jaki sposób seler pomoże ci przywrócić sprawność seksualną.

Seler i jego wpływ na potencję

Seler, zwłaszcza korzeniowy, ma doskonały wpływ na potencję, ponieważ jego składniki umożliwiają wzrost poziomu istotnych hormonów, rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz usprawnienie pracy gruczołu krokowego i jąder. Przyjrzyjmy się wszystkim właściwościom tego warzywa związanym ze sprawnością seksualną.

Rozszerzanie naczyń krwionośnych

Jednym z kluczowych elementów, mających wpływ na uzyskanie silnej i trwałej erekcji, jest poszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie napływu krwi do ciał jamistych członka. Odpowiedzialny za to jest tlenek azotu, który ma istotne znaczenie w kontekście podnoszenia sprawności seksualnej u mężczyzn.

Jak się okazuje, w selerze znajduje się arginina. To właśnie ona powoduje zwiększenie produkcji tlenku azotu w organizmie, co z kolei ma pozytywny wpływ na potencję. Badania wykazały, że suplementacja argininy pozwala skuteczniej zwalczać zaburzenia erekcji i czerpać większą satysfakcję ze współżycia.[1]

Dzięki argininie zawartej w selerze podniesie się również twoje libido, co będzie oznaczało większą ochotę na seks.

Zwiększanie produkcji androsteronu

Spożywanie selera może doprowadzić do usprawnienia produkcji androsteronu – męskiego hormonu zaliczanego do grupy androgenów, który ma ogromne znaczenie w kontekście rozwoju gruczołów rozrodczych. Co więcej, ma on charakter anaboliczny, odpowiadając za budowę mięśni.

To jednak nie wszystko. Androsteron zaliczany jest do feromonów – wydzielany wraz z potem sprawia, że mężczyzna postrzegany jest jako dominujący, a kobiety czują się w jego towarzystwie bezpieczniej. Może także prowadzić do zwiększenia popędu seksualnego, zwłaszcza u starszych osób.

Usprawnianie pracy gruczołu krokowego i poprawa jakości nasienia

Jak wspomnieliśmy wcześniej, seler zawiera minerały mające pozytywny wpływ na zdrowie. Znajdują się wśród nich cynk i selen, które są bardzo istotne w kontekście problemów z potencją. Są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowego poziomu testosteronu we krwi i zwiększenie libido, znacznie podnosząc sprawność seksualną. Co więcej, dzięki dostarczaniu ich organizmowi w odpowiednich ilościach możliwe jest zwiększenie produkcji plemników oraz poprawienie jakości nasienia. Może mieć to kluczowe znaczenie zwłaszcza dla osób starających się o dziecko.

Warto dodać, że seler zawiera także niewielkie ilości kumaryny, która poprawia pracę gruczołu krokowego, sprzyjając zdrowiu twoich narządów intymnych.

Więcej sił witalnych

Seler jest wartościowym składnikiem diety, ponieważ zawiera witaminy, minerały oraz przeciwutleniacze. Optymalizują one procesy metaboliczne zachodzące w męskim organizmie, co z kolei prowadzi z jednej strony do zwiększania poziomu energii, a z drugiej do efektywniejszego spalania tkanki tłuszczowej.

Nie bez powodu wiele osób sądzi, że warzywo to wykazuje podobną skuteczność jak witaminy i suplementy na potencję. Jest przy tym tańsze i nie wywołuje jakichkolwiek efektów ubocznych. Włączenie selera do swojej diety może tylko pomóc ci w odzyskaniu sprawności seksualnej, dlatego warto spróbować!

Inne właściwości selera

Seler korzeniowy to nie tylko warzywo na potencję, ale również wsparcie dla twojego organizmu na wielu polach. Do jego najważniejszych właściwości prozdrowotnych zaliczamy:

 • usuwanie z organizmu nadmiaru toksyn i zwalczanie wolnych rodników, co pozwala zyskać lepsze samopoczucie i ochronić przed rozmaitymi chorobami;
 • obniżanie ciśnienia tętniczego i usprawnianie pracy naczyń krwionośnych;
 • wspieranie serca i nerek;
 • usprawnianie procesów trawiennych;
 • wspieranie w problemach reumatycznych;
 • usprawnianie trawienia i wchłaniania tłuszczów, a co za tym idzie – procesu odchudzania;
 • kojenie nerwów;
 • wspieranie w walce z różnego rodzaju infekcjami, w tym płuc czy górnych dróg oddechowych.

Wszystko to sprawia, że włączenie selera do diety jest zalecane wszystkim mężczyznom – bez względu na wiek i dolegliwości, z jakimi się zmagają.

Jak stosować seler, aby wzmocnić potencję?

seler dla mężczyzny

Jeżeli chcesz wzmocnić potencję, możesz stosować seler na wiele sposobów. Oczywiście najwięcej wartości odżywczych, witamin i minerałów dostarczy w swojej surowej wersji, dlatego warto dodawać go do różnego rodzaju sałatek i surówek. O ile smak selera korzeniowego wielu osobom może nie przypaść do gustu, o tyle ten naciowy jest bardzo popularny – często zastępuje nawet niezdrowe przekąski.

Co więcej, możesz także wykorzystać to warzywo do tworzenia zdrowych soków, najlepiej z dodatkiem jabłek czy marchwi. Jeżeli smak surowego selera ci nie odpowiada, używaj go jako bazy do zup, sosów czy gulaszów.

Kiedy zobaczę efekty stosowania selera?

Efektów stosowania selera nie zobaczysz natychmiast. Jeżeli chcesz cieszyć się większą sprawnością seksualną i podwyższonym libido, powinieneś uzbroić się w cierpliwość. Regularne spożywanie tego warzywa na potencję przyniesie efekty po kilku tygodniach. Co ważne – utrzymają się one przez długi czas.

Podsumowanie

Seler stanowi doskonałe wsparcie dla mężczyzn w walce o silną i długą erekcję. Może dawać taki sam efekt, jak tabletki na potencję, jednak musisz pamiętać o jego regularnym spożywaniu.

Co więcej, nie zapomnij także o włączeniu do diety innych produktów, które mogą mieć pozytywny wpływ na twoją sprawność seksualną, takich jak ryby, owoce morza, pieczywo pełnoziarniste, olej sojowy, awokado czy kakao. Dodatkowo postaraj się ograniczyć fast-foody, tłuste potrawy oraz wszelkiego rodzaju używki, które mogą powodować problemy z potencją.


Źródło:

 1. Hye Chang Rhim, Min Seo Kim, Young-Jin Park, Woo Suk Choi, Hyoung Keun Park, Hyeong Gon Kim, Aram Kim, Sung Hyun Paick (2019) The Potential Role of Arginine Supplements on Erectile Dysfunction: A Systemic Review and Meta-Analysis

 

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *