Rozmiar penisa. Jaka jest średnia długość i grubość członka?

Rozmiar penisa

Rozmiar penisa od wieków stanowi zajmujący temat zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Pierwsze szeroko zakrojone badania na temat średniej długości i grubości członka wykonano już w połowie XX wieku, co świadczy o dużym zainteresowaniu tym aspektem. Jakie wyniki na tym polu plasują się w normie, co na ten temat sądzą kobiety oraz czy rozmiar penisa w ogóle ma znaczenie?

Kompleks małego członka to dość powszechnie występujący problem, odbierający poczucie męskości i własnej wartości wielu mężczyznom. Nie zawsze idzie w parze z rzeczywiście poważnymi brakami na tym polu – często nawet przeciętnie obdarzeni panowie martwią się rozmiarem swojego prącia na skutek porównań z innymi mężczyznami. Wynikiem jest gorsza samoocena, przekładająca się na mniejszą pewność siebie w kontaktach z kobietami. Z kompleksem można skutecznie walczyć, m.in. stosując metody na powiększenie członka. Warto poznać też wyniki badań, określających średnią długość i grubość penisa wśród mężczyzn z całego świata.

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Jest to jedno z najczęściej powtarzanych pytań w kontekście rozmiaru członka. Od stuleci duży penis jest synonimem męstwa, siły, atrakcyjności, powodzenia i możliwości seksualnego zaspokojenia swoich partnerek. Każdy mężczyzna chce pochwalić się ponadprzeciętnym przyrodzeniem, uważając, że zapewni mu to nie tylko powodzenie u kobiet, ale także podziw w męskiej grupie. Czy rozmiar penisa ma jednak rzeczywiście aż tak duże znaczenie?

Wszystko zależy oczywiście od kontekstu. Jeśli chodzi o zdolność do współżycia i prokreacji, każdy penis, który nie jest zbudowany w wadliwy sposób, będzie wystarczający. Na tym polu problemy mogą mieć jedynie mężczyźni, u których występuje tzw. mikropenis – czyli członek o długości od 2 do 4 cm w stanie spoczynku i poniżej 7 cm we wzwodzie. W takim wypadku zbliżenie z partnerką może być utrudnione i często potrzebne jest przeprowadzenie specjalistycznej kuracji lub zabiegu.

Jeśli jednak chce się poznać znaczenie rozmiaru członka w kontekście możliwości zadowolenia swojej partnerki, wymogi mogą być już wyższe. Warto na wstępie wiedzieć, że kobietom niekoniecznie zależy na możliwie największym przyrodzeniu u ich partnerów, ponieważ zbyt długi członek może powodować ból podczas seksu i nawet uniemożliwiać zbliżenie w niektórych pozycjach. Większość kobiet deklaruje, że największe znaczenie dla ich przyjemności podczas seksu ma obwód penisa, jednak odpowiednia długość również jest ważna. Zbyt krótkie prącie o niewielkim obwodzie może być powodem braku satysfakcji w trakcie stosunku i powodować problem z osiągnięciem orgazmu.

Podsumowując, rozmiar penisa ma znaczenie, jednak wcale nie oznacza to konieczności posiadania ponadprzeciętnie dużego członka.

Masz kompleksy związane z wielkością swojego członka? Koniecznie sprawdź recenzję tabletek powiększających penisa Member XXL, określanych mianem “rewolucyjnych” w walce o większego członka!

Średnia długość penisa

Średnia długość penisa

Jaka jest średnia długość penisa na całym świecie? Od wielu lat prowadzono badania, które miałyby ustalić przeciętny rozmiar prącia. Niestety, pierwsze z nich, przeprowadzone w latach 40. ubiegłego wieku, opierały się wyłącznie na ankiecie, w której panowie sami podawali rozmiar swoich członków. Wiązało się to z nieprawidłowością wyników, będącą rezultatem zarówno braku ustalenia sposobu wykonania pomiarów, jak i celowym zawyżaniem długości i obwodu prącia przez badanych.

Współcześnie mamy na szczęście dostęp do bardziej miarodajnych testów. W 2015 roku opublikowano wyniki badań przeprowadzonych wśród mężczyzn z wielu krajów, gdzie pomiary były już wykonywane przez zespół badaczy. Uzgodniono też jednakowy sposób ich realizacji, co pozwoliło na uzyskanie możliwie najdokładniejszych rezultatów. Sprawdzano długość penisa zarówno w stanie spoczynku, jak i we wzwodzie, mierząc ją od czubka żołędzi do spojenia z kością łonową. Jakie wyniki uzyskano?

Średnia długość penisa w stanie spoczynku wynosi 9,2 cm.

Średnia długość penisa we wzwodzie to natomiast 13,1 cm.

Badania wykazały także, że niewielu mężczyzn może pochwalić się bardzo dużym rozmiarem penisa we wzwodzie – wartość równą 17-18 cm uzyskało jedynie 2% panów, natomiast członek posiadający powyżej 20 cm długości zdarzał się u 1 mężczyzny na 100 badanych.

Przeciętne rozmiary penisa różnią się w zależności od kraju – uzyskana średnia może być wyższa lub niższa od ogólnoświatowych wyników, co warunkuje pochodzenie mężczyzn. W innym badaniu, przeprowadzonym przez Australijską Narodową Agencję Zdrowia i Opieki Społecznej, wykazano średnią długość penisa dla konkretnych państw. Wyniki okazały się częściowo pokrywać ze stereotypami – największy rozmiar penisa zanotowano w Demokratycznej Republice Konga, gdzie średnia długość prącia podczas erekcji wynosi 17,9 cm.

Ponadprzeciętne wyniki uzyskali także mieszkańcy Ekwadoru (17,7 cm) oraz Ghany (17,3 cm). Gorzej wypadli za to mieszkańcy Azji, w tym Japończycy (10,9 cm), Tajlandczycy (10,1 cm) oraz Koreańczycy (9,6 cm). W Europie najlepszymi wynikami mogą pochwalić się Węgrzy, u których średnia długość prącia to 16,1 cm.

Średnia grubość penisa

Badania z 2015 roku miały na celu ustalenie także średniej grubości penisa, zarówno w spoczynku, jak i we wzwodzie. Tutaj również zastosowano identyczne metody pomiarowe, a badanie zostało wykonane przez wyspecjalizowany zespół naukowców z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi. Czego dowiodły pomiary?

Średni obwód penisa w stanie spoczynku wyniósł 9,3 cm.

Średni obwód penisa we wzwodzie to natomiast 11,7 cm.

Także w tym przypadku średnie wyniki różniły się w zależności od pochodzenia badanych.

Optymalna wielkość członka. Jakie oczekiwania mają kobiety?

Jakie oczekiwania mają kobiety

Panowie bardzo często uzależniają zadowolenie z wielkości swojego członka od opinii kobiet. Zależy im bowiem na możliwości seksualnego zaspokojenia swoich partnerek, za co częściowo odpowiada właśnie rozmiar penisa. Jakie są jednak rzeczywiste wymagania żeńskiej części populacji co do długości i obwodu prącia? Na ten temat również powstały badania, co pozwoliło ustalić średnie wymagania pań co do wielkości penisów swoich partnerów.

Badanie zostało opublikowane na łamach magazynu PLoS ONE w 2015 roku [Women’s Preferences for Penis Size: A New Research Method Using Selection among 3D Models, PLoS ONE 10(9)1]. Przeprowadziła je czwórka badaczy, wykorzystując w tym celu 33 trójwymiarowe modele penisów w różnych rozmiarach. Były one oceniane przez 75 kobiet, które miały za zadanie wybrać spośród nich członka o najbardziej optymalnym ich zdaniem rozmiarze. Modele zostały wykonane w kolorze niebieskim, by ułatwić badanym skupienie się wyłącznie na aspektach dotyczących długości i obwodu penisa.

Z uzyskanych w ten sposób wyników wyliczono średnią. Jak prezentują się więc przeciętne wymagania pań co do rozmiarów członka?

Za idealną długość penisa we wzwodzie kobiety uznały 16-16,3 cm. Odpowiadający im obwód członka podczas erekcji wynosi natomiast 12,2-12,7 cm.

Badanie dowiodło więc, że oczekiwania pań co do długości i obwodu penisa są wyższe, niż przeciętne rozmiary członków na całym świecie. Nie pokrywają się jednak z przekonaniem wielu osób, według których im większy jest penis, tym większa satysfakcja podczas zbliżenia.

Jak prawidłowo zmierzyć grubość i długość penisa?

Pomiaru penisa można dokonać samodzielnie, w zaciszu własnego domu, jednak należy pamiętać o stosowaniu się do pewnych zasad, pozwalających na uzyskanie miarodajnego wyniku. Przede wszystkim warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt pomiarowy – można skorzystać z linijki, jednak wygodniejszym i dokładniejszym narzędziem będzie centymetr krawiecki.

Jak prawidłowo zmierzyć grubość i długość penisa

Nie bez znaczenia są również warunki dokonywanego pomiaru. Warto przeprowadzić go w spokojnym, zacisznym miejscu, w którym panuje odpowiednio wysoka temperatura – zimno powoduje bowiem kurczenie się prącia. Najlepiej mierzyć członka na stojąco, po osiągnięciu pełnej erekcji.

Przy sprawdzaniu długości penis powinien zostać zmierzony od nasady aż po czubek żołędzi. Linijkę lub centymetr powinno się przyłożyć od strony grzbietowej, pamiętając, że część członka u podstawy jest ukryta we wzgórku łonowym. Należy wyczuć miejsce zgrubienia kości łonowej i stamtąd rozpocząć pomiar.

Mierzenie obwodu penisa jest nieco bardziej skomplikowane – w tym celu konieczne będzie użycie centymetra krawieckiego. Należy zmierzyć nim szerokość członka w trzech miejscach: u jego podstawy, tuż pod żołędzią i w połowie drogi między tymi punktami. Z uzyskanych wyników wyciąga się średnią.

Kiedy warto powiększyć penisa?

Rozmiar penisa jest dla wielu mężczyzn źródłem poważnych kompleksów, z których wynika brak pewności siebie zarówno w stosunkach z kobietami, jak i w życiu codziennym. W jakiej sytuacji warto zdecydować się na powiększenie członka?

Pierwszą przyczyną są nieprawidłowości w budowie prącia lub jego rozwoju, przez co jego rozmiar jest niewystarczający do prowadzenia satysfakcjonującego życia seksualnego. W takiej sytuacji najlepiej zgłosić się do lekarza specjalisty, który ustali przyczyny problemu i zaproponuje odpowiednie metody powiększania.

Można także z powodzeniem powiększyć członka o rozmiarach nieco poniżej przeciętnej lub o średniej długości, jeśli tylko jego wielkość wydaje się mężczyźnie niewystarczająca.

Panowie, którzy chcieliby się pochwalić większym penisem, mogą skorzystać z wielu różnych naturalnych metod na powiększenie członka. Warto zdecydować się na taki krok w sytuacji, kiedy rozmiar członka jest źródłem kompleksów, obniżonej samooceny lub poczucia, że nie jest się w stanie w pełni zaspokoić swojej partnerki.

Podsumowanie

Rozmiar penisa jest tematem ważnym dla każdego mężczyzny. Panowie bardzo często opierają swoją pewność siebie właśnie na długości członka, przez co w razie braków na tym polu mierzą się z poważnymi kompleksami. Temat średniej wielkości prącia został wielokrotnie zbadany przez naukowców pod różnymi kątami – najnowsze wyniki wskazują, że w skali świata przeciętny penis mierzy podczas erekcji 13,1 cm na długości i 11,7 cm w obwodzie. Pomiary wykonywane w różnych krajach świadczą o tym, że średnia długość członka jest częściowo uzależniona od pochodzenia badanych.

Kwestia znaczenia rozmiaru penisa jest interesująca również z punktu widzenia kobiet – panowie bardzo często uzależniają swoją atrakcyjność od tego, jak męscy są w oczach swoich partnerek. Wiążą to przy tym głównie z wielkością penisa. Badania przeprowadzone na grupie kontrolnej kobiet pozwoliły na przedstawienie idealnego według pań rozmiaru członka, wynoszącego 16-16,3 cm na długości i 12,2-12,7 cm w obwodzie. Taki wynik, choć plasuje się powyżej średniej uzyskanej przez panów z całego świata, daje do zrozumienia, że kobiety nie wymagają od swoich mężczyzn bardzo dużego przyrodzenia.

metody na powiększenie penisa

Osoby, które nie są zadowolone z rozmiaru swojego prącia, mogą skorzystać z wielu opcji na jego powiększenie. Dostępne są różne metody, od darmowych, przynoszących wyniki po miesiącach starań po bardziej zadowalające, ale przy tym kosztowne. Jakie opcje należą do najbardziej skutecznych?

  • Tabletki na powiększenie penisa – jest to polecany sposób, który zapewnia zadowalające wyniki w stosunkowo krótkim czasie, a przy tym jest bezpieczny dla zdrowia i o wiele mniej kosztowny, niż specjalne zabiegi i operacje. Do najpopularniejszych preparatów tego typu należy Member XXL – suplement diety do codziennego stosowania, który prowadzi do zwiększenia rozmiaru członka na skutek wsparcia układu krążenia, przez co dochodzi do rozszerzenia ciał jamistych prącia, a także podniesienia poziomu testosteronu. Przy regularnym stosowaniu tabletek Member XXL można liczyć na wzrost penisa nawet o kilka centymetrów, a także cieszyć się silniejszymi erekcjami i większą sprawnością seksualną. Preparat jest przy tym naturalny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.
  • Ekspandery do penisa – są to specjalne urządzenia, które rozciągają członka. Zakłada się je na prącie i nosi przez kilka godzin każdego dnia. Ekspandery to mało wygodny sposób, a efekty wydłużenia penisa są widoczne dopiero po kilku miesiącach ich sumiennego stosowania. Możliwe są także efekty uboczne w postaci uszkodzenia prącia na skutek długotrwałego nacisku na jego tkanki.
  • Kremy do powiększania penisa – specjalne żele, maści i inne tego typu rozwiązania, zwykle bazujące na naturalnych składnikach. Rozwiązanie cieszące się sporą popularnością. Do najlepszych produktów tego typu zaliczamy Expansil Cream.
  • Pompki do penisa – pompki do kolejne urządzenie, które można wykorzystać do powiększenia członka. Są skierowane głównie do mężczyzn mających problemy z erekcją, ponieważ dzięki wytworzeniu podciśnienia w ich cylindrze powodują napływ krwi do prącia, co z kolei zapewnia pełny wzwód. Długotrwałe stosowanie pompek jest w stanie zwiększyć także rozmiar penisa, ponieważ na skutek częstego rozszerzania ciał jamistych i naczyń krwionośnych wzrasta jego długość i szerokość. Przy stosowaniu pompek również należy zachować ostrożność – choć są stosunkowo bezpieczne, koniecznie powinno się trzymać zaleceń producenta urządzenia co do mocy i częstotliwości jego używania.
  • Powiększanie kwasem hialuronowym – jest to specjalny zabieg, który można wykonać w niektórych gabinetach medycyny estetycznej. Nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, ponieważ wykorzystuje naturalny dla ludzkiego ciała kwas hialuronowy. Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu w prącie, co pozwala zyskać kilka dodatkowych centymetrów na długości i w obwodzie penisa. Jego minusem jest cena – pojedyncza wizyta to koszt od 3 do 6 tysięcy złotych. Co więcej, efekt powiększania nie jest trwały, ponieważ kwas hialuronowy po pewnym czasie ulega rozpadowi. Z tego względu zabieg powinno się powtarzać co roku, co dodatkowo zwiększa koszty tej metody.
  • Ćwiczenia na powiększenie penisa – to metody polegające na rozciąganiu penisa. Do najpopularniejszych zaliczamy jelqing – rozwiązanie, które według opinii pozwala powiększyć członka o nawet 2-3 centymetry.
  • Operacja powiększenia członka – operacja jest najbardziej inwazyjnym sposobem na zwiększenie rozmiarów penisa i wykonuje się ją tylko w szczególnych przypadkach, np. kiedy wielkość członka uniemożliwia współżycie. Jest bowiem bardzo droga i wiąże się z ryzykiem częściowego lub całkowitego utracenia sprawności seksualnej. Operacja polega na przecięciu wiązadła łączącego prącie ze spojeniem łonowym, co skutkuje jego częściowym wysunięciem i zyskaniem kilku dodatkowych centymetrów. Zazwyczaj zaleca się bezpieczniejsze metody, które zapewniają przy tym równie dobre wyniki u większości mężczyzn, takie jak tabletki na powiększenie penisa.

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *