Rosyjski sposób na pasożyty (kuracja Siemionowej): stosowanie, efekty

pasozyty w organizmie człowieka

Kuracja Siemionowej to rosyjski sposób na pasożyty, który ma pomóc w oczyszczeniu organizmu bez sięgania po środki farmakologiczne. Na czym polega i czy jest skuteczny?

Pasożyty to dość powszechny problem, z którego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Zazwyczaj zagnieżdżają się w układzie pokarmowym człowieka, powodując przykre, ale niejednoznaczne objawy – zalicza się do nich ogólne osłabienie, pogorszenie się zdrowia, częste infekcje i przeziębienia, a także problemy ze zrzuceniem wagi, alergie i choroby skóry. Aby skutecznie się ich pozbyć, warto wypróbować domowe sposoby na pasożyty, wśród których wyróżnia się popularna kuracja Siemionowej.

Czym właściwie jest kuracja Siemionowej?

Kuracja Siemionowej to naturalny sposób na oczyszczenie jelita grubego z toksyn i pasożytów opracowany przez rosyjską badaczkę – Nadieżdę Siemionową. Według niej za wiele chorób i dolegliwości dotykających współczesnych ludzi odpowiadają właśnie szkodliwe związki i organizmy zalegające w układzie pokarmowym.[1] Stworzyła więc autorską metodę, która ma pozwolić w całkowicie naturalny i bezpieczny sposób usunąć zalegające w jelitach złogi wraz z toksynami i pasożytami.

Siemionowa jest członkiem International Academy of Sciences of Nature and Society oraz Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych. Prowadzi ośrodek mający na celu uzdrawianie ludzi bez stosowania środków farmakologicznych oraz wydaje książki o medycynie naturalnej.

Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem na pasożyty jest stosowanie sprawdzonych, przebadanych i przede wszystkim skutecznych tabletek odrobaczających. Sprawdź nasze zestawienie najlepszych środków:

Rosyjski sposób na pasożyty: dla kogo?

Rosyjski sposób na pasożyty jest skierowany do osób, które chcą oczyścić swój organizm w naturalny sposób. Ponieważ większość osób jest na co dzień narażona na kontakt z toksynami znajdującymi się w pożywieniu i powietrzu, a problem zakażenia się pasożytami jest o wiele bardziej powszechny, niż może się wydawać, kuracja Siemionowej może być rozwiązaniem dla każdego.[2] Opiera się przy tym wyłącznie na naturalnych składnikach, dlatego jej stosowanie jest bezpieczne.

Objawy wskazujące na konieczność odrobaczenia organizmu to:

 • chroniczne zmęczenie,
 • problemy ze snem,
 • stany zapalne i infekcje,
 • poszarzała cera,
 • choroby skóry,
 • alergie,
 • wypadanie włosów,
 • łamliwość paznokci,
 • obniżenie nastroju,
 • problemy z koncentracją,
 • dolegliwości trawienne.

Oczyszczanie jelit według Siemionowej: jak to działa?

Według Siemionowej wiele osób mierzy się z problemem złogów pozostałych w jelitach. Są to głównie resztki pokarmowe, których organizm nie może się z różnych powodów pozbyć. Stanowią źródło toksyn i sprzyjają obecności pasożytów, przez co mają negatywny wpływ na cały organizm. Objawem złogów zalegających w przewodzie pokarmowym mogą być:

 • częste uczucie ciężkości,
 • problemy ze zrzuceniem wagi ,
 • zaparcia, ból brzucha, wzdęcia.

Zgodnie z teorią Siemionowej można pozbyć się wielu problemów ze zdrowiem właśnie dzięki oczyszczeniu jelit. Badaczka twierdzi, że nie trzeba stosować do tego celu żadnych środków farmaceutycznych – wystarczy kuracja naturalnymi składnikami o właściwościach oczyszczających, wzmacniających organizm, neutralizujących toksyny, wspierających działanie układu trawiennego oraz zwalczających pasożyty.

Kuracja Siemionowej opiera się na jednej miksturze, którą należy pić 3 razy dziennie przed posiłkami przez miesiąc. Usprawni ona działanie jelit, pomagając usunąć złogi pokarmowe i zapobiegając ich ponownemu gromadzeniu się. Skutecznie oczyści też organizm z toksyn i pasożytów.

Przepis na miksturę Siemionowej

kuracja siemionowej

Przepis na miksturę Siemionowej jest dość prosty, dlatego każdy powinien móc bez większego problemu skorzystać z tej metody.

Potrzebne składniki:

 • ½ kg marchwi,
 • ½ kg buraków,
 • garść suszonych moreli,
 • garść rodzynek,
 • 1 łyżka miodu.

Sposób przygotowania:

 1. Marchew i buraki myjemy, obieramy, a następnie drobno kroimy.
 2. Wrzucamy warzywa do garnka i zalewamy wrzątkiem – woda powinna sięgać 2-3 cm ponad składniki.
 3. Płuczemy morele i rodzynki, a następnie dorzucamy je do mikstury.
 4. Doprowadzamy całość do wrzenia, gotujemy przez kilka minut.
 5. Zdejmujemy miksturę z ognia i pozostawiamy do wystudzenia.
 6. Dodajemy łyżkę miodu, mieszamy i odstawiamy na 12 godzin.
 7. Przecedzamy i wypijamy napój.

Czy to jest bezpieczne?

Autorka rosyjskiej kuracji twierdzi, że jest to bezpieczny sposób na oczyszczenie jelit. Wszystkie składniki wykorzystane w miksturze są zdrowym źródłem wielu witamin i cennych składników, dlatego nie ma większych przeciwwskazań do ich stosowania.

Wątpliwości może budzić fakt, że brakuje badań odnośnie ewentualnych skutków ubocznych wykorzystania tej metody, szczególnie przy konieczności  stosowania mikstury przez dłuższy czas. Z tego względu jeśli podczas kuracji pojawią się niepokojące objawy, np. osłabienie organizmu czy nudności, najlepiej będzie ją przerwać.

Wady i zalety: czy rosyjski sposób na pasożyty to dobry pomysł na oczyszczenie organizmu?

Jakie są wady i zalety stosowania rosyjskiego sposobu na pasożyty? Do zalet zalicza się z pewnością jego naturalność, dość prosty przepis na miksturę i łatwa dostępność potrzebnych składników. Nie ma też wyraźnych ograniczeń co do stosowania tej metody, więc teoretycznie powinna sprawdzić się u każdego.

Wadą jest konieczność codziennego przygotowywania dość dużej ilości napoju, który powinien wystarczyć na 3 użycia w ciągu doby. Dla niektórych osób może być to sporą niewygodą, szczególnie, jeśli nie spożywają posiłków w domu. Nie ma też naukowych badań sprawdzających kurację pod kątem ewentualnych skutków ubocznych.

Kuracja Siemionowej może być dobrym punktem wyjścia do oczyszczenia organizmu dla osób, które preferują babcine sposoby na pasożyty. Alternatywą dla tej metody są zioła na pasożyty ludzkie lub naturalne tabletki na odrobaczanie ludzi. Można skorzystać z ziołowych suplementów diety, które kompleksowo oczyszczą organizm z toksyn i pomogą zwalczyć groźne pasożyty.

Podsumowanie

Rosyjski sposób na pasożyty pozwala w naturalny sposób oczyścić ciało nie tylko ze szkodliwych organizmów, ale także toksyn i złogów zalegających w jelitach. Polega na piciu specjalnej mikstury codziennie przez miesiąc, co ma przyczynić się do znacznej poprawy zdrowia i samopoczucia.


Źródła:

 1. Elitza S Theel, Bobbi S Pritt (2016) Parasites
 2. Junqiang Li, Zhenzhen Wang, Md Robiul Karim, Longxian Zhang (2020) Detection of human intestinal protozoan parasites in vegetables and fruits: a review

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *