Ranking najlepszych przedtreningówek: TOP 10 odżywek przedtreningowych

przedtreningówka

Zadaniem przedtreningówki jest zwiększenie wytrzymałości organizmu, by w trakcie ćwiczeń dać z siebie absolutne maksimum. Stosowanie odpowiednich suplementów przed treningiem, pomaga zwiększyć ilość energii oraz przyspieszyć regenerację powysiłkową.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki suplement wybrać, sprawdź przygotowany przez nas ranking najlepszych przedtreningówek. Zestawienie zawiera 10 produktów, które cieszą się pozytywnymi opiniami, zarówno wśród sportowców ćwiczących amatorsko, jak i profesjonalistów.

Ranking Najlepszych Przedtreningówek

1. Nutrigo Lab Strength

nutrigo lab strength

Numerem 1 w naszym rankingu przedtreningówek jest suplement diety Nutrigo Lab Strength. Produkt poprawia wydolność w trakcie ćwiczeń, hamuje stres oraz zwiększa „pompę mięśniową”.

Nutrigo Lab Strength rekomendowany jest sportowcom, którzy chcą przygotować mięśnie do ekstremalnego treningu. Suplement pobudza rozwój mięśni, zwiększa wytrzymałość (zarówno psychiczną, jak i fizyczną organizmu) oraz hamuje wpływ stresu na wyniki sportowe.

Suplement diety Nutrigo Lab Strength to połączenie aż 18 składników, które stymulują rozwój mięśni. Nowoczesna formuła odżywki sprawia, że jest to najlepsza przedtreningówka, jaką znajdziemy na rynku. Na szczególną uwagę zasługują takie składniki jak Strong VASCULAR Booster, który powoduje efekt pompy mięśniowej. Ponadto w suplemencie znajdziemy także NEURO Stimulant & Adaptogenic Blend. Składnik ten przyczynia się do zwiększenia pokładów energii, zmniejsza zmęczenie oraz pozwala skutecznie walczyć ze stresem, dzięki czemu możliwe jest pokonywanie swoich słabości.

Na liście składników znajdziemy także połączenie dwóch rodzajów kreatyn, za sprawą których wzrasta wytrzymałość.

Dla kogo przeznaczony jest suplement diety Nutrigo Lab Strength? Dla wszystkich sportowców, a w szczególności dla profesjonalistów. Po Nutrigo Lab Strength chętnie sięgają kulturyści, zawodnicy sportów walki oraz biegacze.

Stosowanie
Jedną porcję produktu, tj. 15 g należy rozpuścić w 200 ml wody. Suplement należy stosować raz dziennie na ok. 15 minut przed planowanym treningiem. Nutrigo Lab Strength nie powinien być stosowany wraz z innym środkami zawierającymi kofeinę.

Cena
Suplement diety Nutrigo Lab Strength kupimy w oficjalnym sklepie na stronie NutrigoLab za cenę 199 zł. Jedno opakowanie preparatu wystarczy na miesięczną kurację. Suplement posiada neutralny smak.

Kup Nutrigo Lab Strength teraz! (oficjalna strona producenta)

2. BSN Endorush

bsn endorush

Drugim produktem w naszym rankingu przedtreningówek jest suplement diety BSN Endorush, który dedykowany jest sportowcom wyczynowym. Produkt dostarcza organizmowi cennych składników niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów biochemicznych.

Regularne stosowanie BSN Endorush dostarcza organizmowi energii oraz zwiększa koncentrację, co pozwala na przeprowadzenie intensywnych treningów. Suplement nie zawiera szkodliwych składników, ani zakazanych substancji dopingujących, a zatem jego stosowanie jest bezpieczne.

To, co wyróżnia BSN Endorush na tle innych produktów, to formuła znanych, cenionych i przede wszystkim skutecznych składników. Najważniejsze z nich to arginina i cytrulina, które wspierają syntezę tlenku azotu, poprawiają ukrwienie oraz transport składników odżywczych do mięśni.

Dla kogo przeznaczony jest BSN Endorush? Suplement diety BSN Endorush to przedtreningówka, która dedykowana jest sportowcom, chcącym wydobyć z organizmu drzemiącą energię oraz zwiększyć swoje możliwości w czasie treningów.

Stosowanie
Jedno opakowanie wystarczy na kilkanaście dni suplementacji, jednak wydajność produktu w dużej mierze zależy od częstości przeprowadzania treningów. Produkt zaleca się stosować na 5 godzin przed planowanymi ćwiczeniami. Po ośmiu tygodniach suplementacji producent zaleca dwutygodniową przerwę.

Cena
Przedtreningówkę BSN Endorush kupimy za około 120 zł w sklepach z odżywkami. Najlepiej jednak zamawiać produkt przez Internet, ponieważ mamy większy wybór ofert w konkurencyjnych cenach.

3. Olimp Knockout 2.0

olimp knockout

Kolejna przedtreningówka w naszym rankingu to Knockout 2.0 produkowana przez popularną i cenioną firmę Olimp. Jak zapewnia producent, odżywka ta posiada udoskonaloną formę, stąd też w nazwie „2.0” .

Regularne stosowanie przedtreningówki Olimp Knockout 2.0 gwarantuje działanie pobudzające oraz efekt „pompy mięśniowej”. Wszystko to dzieje się za sprawą takich składników, jak arginina czy cytrulina. To właśnie te aminokwasy odgrywają w suplemencie pierwszoplanową rolę. Knockout 2.0 pozwala osiągnąć cele treningowe oraz zwiększa koncentrację.

W produkcie znajdziemy aż 12 składników, które podnoszą ogólną wydolność oraz kondycję zdrowotną organizmu. Knockout 2.0 przyspiesza tempo metabolizmu oraz eliminuje uczucie głodu. Na liście składników znajdują się także ekstrakty roślinne np. z pieprzu czarnego i pieprzu kajeńskiego. Ich zadaniem jest obniżenie poziomu złego cholesterolu oraz zwiększenie wytwarzania ciepła przez organizm.

Dla kogo przeznaczony jest Olimp Knockout 2.0? Suplement dedykowany jest dorosłym osobom, aktywnym fizycznie, które chcą osiągać maksymalne efekty w sportach siłowych. Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią.

Stosowanie
Producent zaleca przyjmowanie 1 porcji suplementu, rozpuszczając ją w 250 ml wody. Odżywkę należy przyjmować przed treningiem.

Cena
Opakowanie suplementu Olimp Knockout 2.0 można kupić za około 80 zł w sklepach internetowych, jak również w stacjonarnych sklepach specjalizujących się w sprzedaży odżywek dla sportowców.

4. HI-TEC Blade Preworkout

hi tec blade preworkout

Na czwartym miejscu w rankingu przedtreningówek znalazł się suplement diety HI-TEC Blade Preworkout. Jest to produkt należący co całej serii „Blade Series”. HI-TEC Blade Preworkout to przedtreningówka przeznaczona dla osób, które chcą osiągać maksymalne efekty w sportach siłowych oraz wytrzymałościowych.

Stosowanie produktu przed treningiem pozwala zwiększyć motywację, a także intensywność ćwiczeń. Dzięki temu możliwe jest pokonywanie swoich treningowych słabości, wykonywanie większej ilości serii oraz powtórzeń. W produkcie znajdziemy aż 15 składników, które połączone tworzą niezwykle silną i skuteczną mieszankę.

Kofeina oraz tyrozyna działają stymulująco na układ nerwowy. Z kolei takie składniki jak cytrulina, tauryna czy beta-alanina zwiększają wydolność organizmu. Wszystkie składniki, współgrając ze sobą, pozwalają osiągnąć przyrost wysokiej jakości tkanki mięśniowej.

Dla kogo przeznaczony jest suplement diety HI-TEC Blade Preworkout? Przedtreningówka dedykowana jest osobom aktywnym fizycznie oraz sportowcom bez względu na dyscyplinę. Produkt szczególnie ceniony jest przez osoby dążące do zwiększenia masy mięśniowej.

Stosowanie
Zalecane dawkowanie uzależnione jest od masy ciała. Osoby o wadze równej 75 kg, powinny przyjmować jednorazową dawkę 7,5 g. Z kolei osoby o masie ciała wyższej niż 75 kg, powinny stosować dawkę 15 g. Suplement HI-TEC Blade Preworkout należy przyjmować przed treningiem.

Cena
Produkt można nabyć już za 45 zł. W opakowaniu znajduje się 500 g odżywki.

5. ECOMAX AAKG

ecomax aakg

Kolejna przedtreningówka, która zasiliła nasz ranking to Ecomax AAKG. Produkt ten został zamknięty w niewielkim opakowaniu, a w środku znajdziemy 200 g proszku. Odżywka została stworzona z myślą o profesjonalnych sportowcach, których celem jest poprawa wyników siłowych i ogólnej kondycji zdrowotnej organizmu oraz kompleksowe wsparcie mięśni w procesie ich budowy.

Składniki zawarte w przedtreningówce Ecomax AAKG wzmagają produkcję tlenku azotu, co przyczynia się do zwiększenia efektu „pompy mięśniowej” oraz usprawnia cyrkulację krwi w mięśniach, co wpływa na zwiększenie ich siły. Przedtreningówka wspomaga także transport tlenu oraz składników odżywczych do mięśni, co wpływa na zwiększenie ich wytrzymałości.

Produkt może być również z powodzeniem traktowany jako suplement wspomagający regenerację po treningu. Co ciekawe, Ecomax AAKG przyczynia się także do usprawnienia męskiej sprawności seksualnej. Wynika to z faktu, że produkt wspiera przepływ krwi także przez tkanki prącia.

Dla kogo przeznaczony jest Ecomax AAKG? Suplement przeznaczony jest dla wszystkich osób dorosłych, które chcą podnieść wydolność, wytrzymałość oraz osiągnąć maksymalne efekty w czasie treningu.

Stosowanie
Producent zaleca przyjmowanie przedtrenigówki przed samym treningiem. Jedną porcję proszku należy rozpuścić w ok. 200 ml wody.

Cena
Niewątpliwie cena przedtreningówki to duża zaleta produktu. Kupimy ją za około 25 zł, jednak w opakowaniu znajdziemy tylko 200 g proszku.

6. BSN No Explode

bsn no explode

Kolejną przedtreningówką w naszym rankingu jest BSN No Explode. To drugi produkt tej firmy, który został ujęty w tym zestawieniu. Jak zapewnia producent, przedtreningówka pozwoli zwiększyć efekty treningów siłowych, pokonać własne ograniczenia oraz pobić dotychczasowe rekordy.

Stosowanie odżywki przed treningiem zapewnia lepszą koncentrację, co pozwala w 100% skupić się na wykonywanych ćwiczeniach. Dodatkowo przedtreningówka dostarcza organizmowi sporą dawkę energii, pomagając utrzymać balas zarówno fizyczny, jak i psychiczny.

Trenując z BSN No Explode zwiększymy intensywność ćwiczeń, dzięki czemu będziemy w stanie wykonywać większą ilość serii oraz powtórzeń każdego ćwiczenia. Produkt gwarantuje efekt pompy mięśniowej oraz pozwala uniknąć silnego wyczerpania, które często odczuwalne jest po dużym wysiłku. Suplement może poszczycić się naprawdę dużą ilością składników, bowiem znajdziemy ich aż 30!

Dla kogo przeznaczony jest BSN No Explode? Przedtreningówka dedykowana jest zarówno mężczyznom i kobietom, którzy liczą na poprawę efektów swoich treningów oraz chcą szybko przytyć, tj. zbudować masę mięśniową. Produkt nie może być stosowany przez dzieci, matki karmiące oraz kobiety w ciąży.

Stosowanie
Jedną porcję suplementu o wadze 20 g należy przyjmować maksymalnie 30 minut przed planowanym treningiem. Suplement najlepiej rozmieszać w 250 ml wody. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Przedtreningówka powinna być stosowana wyłącznie w dni treningowe.

Cena
Jedno opakowanie suplementu o wadze 240 g można kupić za ok. 40 zł. Produkt dostępny jest zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również w sklepach internetowych.

7. Trec Nitrobolon II

trec nitrobolon 2

Ranking najlepszych przedtreningówek nie mógłby istnieć bez produktów Trec Nutrition. To marka niezwykle ceniona wśród sportowców. W ofercie firmy znajduje się przedtreningówka o nazwie Trec Nitrobolon, której zadaniem jest zwiększenie produkcji tlenku azotu. Ten z kolei korzystnie wpływa na odżywienie mięśni oraz ich budowę. Za sprawą tlenku azotu dochodzi do rozluźnienia naczyń krwionośnych mięśniówki, co skutkuje lepszym dotlenieniem mięśni oraz ich odżywieniem. W efekcie mięśnie stają się bardziej napięte, a ćwiczeniom towarzyszy efekty tzw. pompy.

Regularne stosowanie przedtreningówki Trec Nitrobolon II powoduje przyrost mięśni oraz siły. Odżywkę z pewnością docenią także panowie, którzy mają problemy z utrzymaniem męskich funkcji seksualnych. Suplement usprawnia cyrkulację krwi w organizmie (w tym również w tkankach penisa), dzięki czemu znikają zaburzenia erekcji oraz wzrasta libido.

Dla kogo przeznaczony jest Trec Nitrobolon II? Przedtreningówka przeznaczona jest dla mężczyzn, którzy chcą poprawić swoją formę fizyczną, zbudować masę mięśniową, zwiększyć wytrzymałość i siłę. Dodatkowo produkt okaże się pomocny dla panów, którzy mają problem z utrzymaniem erekcji.

Stosowanie
Jedną porcję, tj. 4 miarki przedtreningówki należy rozpuścić w 300 ml wody. Można to zrobić np. za pomocą shaker-a. Produkt należy stosować w dni treningowe i nietreningowe.

Cena
Opakowanie zawierające 550 g odżywki można kupić już za 55 zł. Suplement dostępny jest w sklepach stacjonarnych, jak również w sprzedaży wysyłkowej.

8 Allnutrition Pre Workout

allnutrition pre workout

Allnutrition Pre Workout to doskonały sposób na osiągnięcie tzw. „pompy mięśniowej” i zwiększenia siły. W produkcie wykorzystano kofeinę, która stymuluje układ nerwowy oraz silnie pobudza. Dodatkowo ekstrakt z pieprzu kajeńskiego pozwala na szybsze spalanie podskórnej tkanki tłuszczowej, która niekorzystnie wpływa na wygląd sylwetki.

Przedtreningówka Allnutrition Pre Workout zawiera także wodę kokosową, która jest źródłem elektrolitów. Składniki te pozwalają na utrzymanie prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej w organizmie.

Dla kogo przeznaczony jest suplement Allnutrition Pre Workout? Produkt zalecany jest wszystkim osobom, które chcą poprawić wyniki siłowe, zwiększyć odżywienie organizmu, pobudzić mięśnie do rozrostu oraz modelować sylwetkę.

Stosowanie
Producent zaleca przyjmowanie jednej porcji (30 g) rozpuszczonej w sporej ilości wody, tj. do 320 ml. Odżywkę należy spożywać przed rozpoczęciem treningu.

Cena
Przedtreningówka Allnutrition Pre Workout nie należy do najtańszych, ale trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż jest to produkt wydajny. W opakowaniu znajdziemy 600 g odżywki. Produkt dostępny jest w cenie wynoszącej około 100 zł.

9. Finaflex Stimul8

finaflex stimul8

Odżywka Finaflex Stimul8 to produkt, jakiego jeszcze nie było w naszym rankingu. Suplement jest połączeniem przedtrenignówki ze spalaczem tkanki tłuszczowej. Jest to produkt idealny dla osób, które chcą wymodelować swoją sylwetkę oraz przyspieszyć spalanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Nadmiar tłuszczu sprawia, że sylwetka wygląda nieproporcjonalnie i ukrywa mięśnie np. sześciopak.

Składniki zawarte w przedtreningówce Finaflex Stimul8 stymulują termogenezę. Proces ten polega na zwiększonym wytwarzaniu ciepła przez organizm, dzięki czemu jest on zdolny do szybszego spalania kalorii oraz tkanki tłuszczowej. Jednocześnie termogeneza pozwala zwiększyć beztłuszczową masę mięśniową.

W odżywce znajdziemy także beta-alaninę, która zwiększa pokłady energii, dodaje siły, podnosi wytrzymałość oraz możliwości treningowe. Stosując suplement przed treningiem jesteśmy w stanie ćwiczyć dłużej oraz znacznie intensywniej.

Warto podkreślić, że przedtreningówka Finaflex Stimul8 ma korzystny wpływ na cały organizm. Poprawia działanie układu krążenia; dostarcza antyoksydantów, które chronią przed działaniem wolnych rodników; zwiększa wydolność mięśni oraz „zmusza” organizm do podejmowania większego wysiłku.

Dla kogo przeznaczony jest suplement Finaflex Stimul8? Produkt przeznaczony jest dla wszystkich osób, których celem jest budowa wysokiej jakości masy mięśniowej oraz pozbycie się nadmiaru zalegającej tkanki tłuszczowej.

Stosowanie
Zalecane dawkowanie to jedna miarka rozpuszczona w dużej ilości wody, tj. od 250 ml do 500 ml. Produkt należy przyjmować na około 30 minut przed treningiem.

Cena
Opakowanie przedtreningówki zawierające 240 g odżywki możemy kupić za około 80 zł za pośrednictwem sklepów internetowych. Produkt często dostępny jest również w stacjonarnych sklepach z odżywkami.

10. KFD Pre-Workout II

kfd pre workout II

Na ostatnim, dziesiątym miejscu w rankingu przedtrenigówek, znalazł się suplement diety produkowany przez polską firmę KFD Nutrition. Zadaniem przedtreningówki jest poprawa jakości oraz intensywności treningów. Jak zapewnia producent – jest to zaawansowana formuła zawierająca wyłącznie składniki o potwierdzonym działaniu.

Produkt rekomendowany jest przez osoby trenujące, zarówno sporty siłowe, jak również wytrzymałościowe. W produkcie znajdziemy popularny aminokwas – argininę. Składnik ten usprawnia przepływ krwi, eliminuje zmęczenie oraz stymuluje działanie układu odpornościowego. L-arginina powoduje lepsze dotlenienie mięśni i transport składników odżywczych. Sprawdzi się również w przypadku zaburzeń erekcji, gdyż skutecznie znosi te problemy.

Przedtreningówka KFD Pre-Workout II zapewnia lepsze ukrwienie organizmu, pozwala zwiększyć wysiłek w czasie treningu, poprawia funkcje poznawcze oraz znosi uczucie zmęczenia.

Dla kogo przeznaczony jest suplement KFD Pre-Workout II? Produkt rekomendowany jest osobom aktywnym fizycznie, które pragną przyspieszyć przyrost masy mięśniowej.

Stosowanie
Jedną porcję przedtrenigówki należy rozpuścić w około 200 ml wody. Produkt powinien być stosowany do około 30 minut przed treningiem.

Cena
Na uwagę zasługuje niska cena odżywki, która wynosi około 50 zł. Do wyboru są różne smaki, np. arbuzowy, wiśniowy i malinowo-jagodowy.

Skąd mam wiedzieć, jaka przedtreningówka jest najlepsza?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z produktami do stosowania przed treningiem. Nic dziwnego. W końcu każdy chce stosować odżywkę jak najwyższej jakości. Z tego też powodu, zdecydowaliśmy się na stworzenie rankingu przedtrenigówek. Ma on na celu dostarczyć naszym czytelnikom informacji na temat najlepszych odżywek.

Jak pokazują opinie konsumentów i ekspertów, najlepsza przedtrenigówka to Nutrigo Lab Strength. To wysokiej jakości produkt o przebadanym i skutecznym składzie. Preparat zbiera dobre recenzje, a klienci i eksperci są zadowoleni z efektów. Utwierdza nas to w przekonaniu, że umieszczenie Nutrigo Lab Strength na pierwszym miejscu, było słuszną decyzją.

Co do daje przedtreningówka?

efekty stosowania przedtreningówek

Zadaniem odżywki przedtreningowej jest przede wszystkim zwiększenie energii trenującego. Zdarza się, że w dzień treningowy nie zawsze jesteśmy na siłach, by dać z siebie 100 procent. A kiedy takich dni jest więcej, osiągamy coraz gorsze rezultaty i w efekcie prowadzimy do regresu w budowaniu masy mięśniowej.

Przedtreningówka ma za zadanie przeciwdziałać zmęczeniu, stymulować układ nerwowy oraz dostarczyć trenującemu „energetycznego kopa”, który pozwoli mu za każdym razem, pokonywać swoje dotychczasowe rekordy. Możemy zauważyć, że większość przedtreningówek zawiera duże dawki aminokwasów.

Producenci suplementów w szczególności upodobali sobie argininę oraz cytrulinę, które zwiększają syntezę tlenku azotu, poprawiając tym samym ukrwienie mięśni. W efekcie stają się one większe i twardsze.[1]

Przedtrenigówki pozwalają także zwiększyć koncentrację, sprawiając, że trening staje się bardziej efektywny. Dzięki temu skupiamy się przede wszystkim na prawidłowej technice, a także na ilości serii i powtórzeń, jakie mamy do wykonania.

I co ważne – najlepsza przedtrenigówka zaopatruje organizm w ważne witaminy i minerały oraz zapobiega zaburzeniom gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu. Popularne składniki suplementów przedtreningowych to przede wszystkim aminokwasy: l-arginina, l-cytrulina oraz l-tyrozyna. Ponadto często stosowane są również składniki pobudzające takie, jak kofeina czy tauryna.

Podsumowując, mamy nadzieję, że przygotowany przez nas ranking przedtreningówek pozwoli wam wybrać produkt dostosowany do waszych potrzeb. Pamiętajmy, by dokonując wyboru, nie kierować się głównie ceną. Koszt produktu często odzwierciedla jego jakość. Dlatego należy znaleźć złoty środek i wybrać produkt, który nie obciąży zbytnio naszego budżetu, ale jednocześnie pozwoli osiągnąć zamierzone efekty.


  1. Villareal MO, Matsukawa T, Isoda H. L-Citrulline Supplementation-Increased Skeletal Muscle PGC-1α Expression is Associated With Exercise Performance and Increased Skeletal Muscle Weight [published online ahead of print, 2018 May 24]. Mol Nutr Food Res. 2018;62(14):e1701043. doi:10.1002/mnfr.201701043 – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6099278/.

 

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *