Pompowanie penisa – czy pompki do penisa są bezpieczne i jakie są alternatywy?

pompowanie penisa

Pompki do penisa to jeden ze sposobów na powiększenie rozmiarów członka. Korzysta z nich coraz większa ilość mężczyzn. Jak pompowanie penisa wpływa na jego powiększenie? Gdzie i za ile można kupić pompki oraz czy ich stosowanie jest bezpieczne? 

Problem z zaakceptowaniem wrodzonych cech anatomicznych członka ma bardzo wielu mężczyzn. Dotyczy to zwłaszcza rozmiaru, który dla wyraźnej większości panów okazuje się niesatysfakcjonujący.  Aby temu zaradzić, korzystają z rozmaitych metod powiększania penisa. 

Niektóre z nich pozwalają na osiągnięcie efektów za pomocą mechanizmów biologicznych. W ten sposób działają popularne pompki do powiększania członka. Jednak czy ich stosowanie jest bezpieczne? 

powiększ penisa - sprawdź jak

Jak działa pompka do penisa?

jak działa pompka do penisa

Sposób działania pompki do powiększania penisa jest ściśle powiązany z procesem, który pozwala na osiągnięcie naturalnego wzwodu. Podczas erekcji, członek ulega stwardnieniu i zwiększa swą objętość oraz długość. Statystyki dotyczące średnich rozmiarów penisa zwykle odnoszą się do pomiarów dokonywanych właśnie w trakcie wzwodu.

Szukasz metody, która zagwarantuje odpowiednie rezultaty? Sprawdź naszą recenzję kremu na powiększanie penisa Expansil, który określany jest mianem prawdziwego hitu!

W stanie spoczynku, penis nie jest postrzegany jako seksualny narząd – a jedynie część ciała, pozwalająca na załatwianie jednej z podstawowych potrzeb natury fizjologicznej. Mechanizm doprowadzający do zwiększenia rozmiarów męskiego członka inicjowany jest na skutek odpowiedniego bodźca erotycznego. Pod jego wpływem mózg otrzymuje sygnał, którego następstwem jest wywołanie u mężczyzny stanu podniecenia oraz przygotowanie penisa do odbycia stosunku seksualnego. Następuje wówczas napływ do krwi do ciał jamistych, które ulegając rozszerzeniu doprowadzają do stwardnienia męskiego przyrodzenia i umożliwiają przeprowadzenie kopulacji.

Działanie pompki próżniowej opiera się na prostej zasadzie zasysania ciał jamistych, które pod wpływem ciśnienia ulegają poszerzeniu. Razem z nimi zwiększa się także rozmiar członka. Nie jest to jednak efekt iluzoryczny, a rzeczywiste zwiększenie grubości oraz długości prącia. Na skutek pompowania, do penisa doprowadzana jest bowiem większa ilość krwi, niż podczas erekcji wywołanej naturalnie.

Co daje pompowanie penisa?

efekty pompowania penisa

Pompowanie penisa może (chociaż nie musi) być efektywnym sposobem na zwiększenie rozmiaru prącia.  Generowane za pomocą pompki ciśnienie pozwala na każdorazowe rozciągania ciał jamistych członka, co przekłada się stopniowy wzrost efektywności.  Jej regularne stosowanie daje tym samym możliwość uzyskania stałych efektów, zapewniających mężczyźnie pożądaną satysfakcję z rozmiarów członka.

Proces pompowania penisa ceniony jest za niewielką inwazyjność, zwłaszcza w porównaniu do metody mechanicznego rozciągania czy przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. Pompka do powiększania członka powszechnie stosowana jest także gdy penis nie staje, do wywołania lub wzmocnienia erekcji. Uzyskiwany za jej pomocą efekt jest doraźny, dzięki czemu pozwala na podtrzymanie wzwodu wystarczającego do przeprowadzenia satysfakcjonującej stymulacji lub odbycia dłuższego stosunku seksualnego.

Narzędzie to polecane jest przede wszystkim mężczyznom, którzy zmagają się z następstwami urazów kręgosłupa i nie są w stanie wywołać erekcji w naturalny sposób. Pompki polecane są także panom cierpiącym na zaburzenia wzwodu wywołane innymi czynnikami, np. stresem.

Jak używać pompki do penisa?

Standardowa, próżniowa pompka do penisa ma bardzo prostą budowę. Jej podstawowym elementem jest cylinder ze szkła lub tworzywa sztucznego, połączony z elastycznym pierścieniem erekcyjnym oraz mechanizmem pompowania.

Nieskomplikowana jest również obsługa takiego urządzenia:

 • Na początek należy włożyć członek do przezroczystego cylindra przez pierścień erekcyjny.
 • Następnie rozpocząć pompowanie powietrza, aż do momentu uzyskania zadowalającego rezultatu. [/su_note]

Wewnątrz instrumentu wytwarzane są warunki próżniowe, co zwiększa napływ krwi do prącia oraz wywołuje poszerzenie ciał jamistych. Po zakończeniu pompowania i uzyskaniu pożądanego rozmiaru, należy zdjąć cylinder i zsunąć pierścień erekcyjny. Uzyskany w ten sposób efekt pozawala na odbycie satysfakcjonującego stosunku, bez uczucia dyskomfortu.

 Optymalna pora na użycie pompki próżniowej to ok. 30-40 minut przed zbliżeniem,  jednak jest to w dużym stopniu kwestia indywidualna. Trudna do oszacowania jest także maksymalna długość czasu, w którym członek poddany pompowaniu będzie w stanie utrzymać swój rozmiar.

Bezpieczeństwo pompowania członka

W przypadku sporadycznego użytku, stosowanie pompki do penisa nie wiąże się z reguły z niebezpieczeństwem. Najlepsze rezultaty zapewnia jednak regularne poszerzanie ciał jamistych prącia, a to  wiąże się z pewnym ryzykiem .

Certyfikowane, a tym samym najbezpieczniejsze pompki przeznaczone są przede wszystkim do leczenia fizycznych problemów z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu, a nie powiększania rozmiarów prącia.

Ich tańsze odpowiedniki nie dają natomiast gwarancji uzyskania spodziewanych efektów, zwłaszcza przy długotrwałym stosowaniu.

bezpieczenstwo stosowania pompki do penisa

UWAGA!

Regularne pompowanie członka wiąże się także z pewnym niebezpieczeństwem. Wywołanie zbyt wysokiego ciśnienia może doprowadzić do uszkodzenia tkanek, czego efektem będzie obolały i spuchnięty penis. W przypadku ich rozerwania, może nawet dojść do trwałego uszkodzenia prącia oraz całkowitej utraty zdolności do osiągnięcia erekcji.

Najbardziej tragiczną konsekwencją nieuważnego stosowania pompki może być nieodwracalna utrata czucia w członku, czyli martwica. Tego rodzaju sytuacje najczęściej zdarzają się jednak osobom niepełnosprawnym, które mają problemy z wyczuciem momentu optymalnego do zakończenia procesu pompowania.

Alternatywy dla tej metody

Ze względu na pewne ryzyko związane ze stosowaniem pompki do powiększania penisa, warto rozejrzeć się za innymi metodami pozwalającymi na osiągnięcie zbliżonych efektów.

 • Do często praktykowanych rozwiązań należą różnego rodzaju ćwiczenia rozciągające i stymulujące na powiększanie penisa. Przeprowadzać można je zarówno podczas erekcji, jak i w stanie spoczynku. Do najpopularniejszych zaliczamy jelqing. Polecane jest także napinanie i rozluźnianie mięśni, przy jednoczesnym masażu obszaru między moszną, a odbytem.
 • Alternatywą dla używania pompki jest także stosowanie specjalnych kremów na powiększenie członka. Tego rodzaju preparaty najczęściej sprawdzane są farmakologicznie, dzięki czemu korzystanie z nich przeważnie nie wiąże się z ryzykiem.
 • Najbardziej inwazyjnym sposobem na powiększenie członka jest odbycie operacji chirurgicznej. Dawniej zabieg ten opierał się na przeszczepianiu do męskich genitaliów tkanki tłuszczowej, jednak obecnie nie jest to już praktykowane. Mniej radykalne rozwiązanie polega na poluzowaniu wiązadeł, co pozwala na wysunięcie członka na zewnątrz oraz uzyskanie w ten sposób nawet kilku centymetrów dodatkowej długości. Chirurdzy starają się w ten sposób wykorzystać część znaczną penisa, która znajduje się głębiej wewnątrz ciała.

Tabletki i suplementy na powiększenie penisa

Mało inwazyjnym sposobem na poprawę cech anatomicznych penisa jest zastosowanie metod naturalnych.

Pompowanie często nie jest konieczne, jeżeli problemy z rozmiarem członka lub utrzymaniem erekcji wynikają z niedoborów żywieniowych. Dostarczając do organizmu odpowiednie aminokwasy, minerały oraz witaminy, odzyskać można seksualną sprawność i odczuwać satysfakcję z rozmiarów osiąganych w stanie wzwodu.

W tym celu bardzo dobrze sprawdzają się tabletki na powiększenie penisa oparte na składnikach roślinnych, których skuteczność w usprawnianiu czynności seksualnych potwierdzają liczne opinie.

suplementy na powiększenie penisa

 

Na całkowicie naturalnych składnikach bazuje suplement diety Member XXL, w którym znaleźć można m.in.:

 • ekstrakt z owoców palmy sabałowej,
 • cytryńca chińskiego,
 • l-argininę,
 • żeń-szeń koreański,
 • pieprz czarny,
 • szafran,
 • wyciąg z kozieradki
 • i buzdyganka naziemnego.

Plusem tego rozwiązania jest możliwość przyswojenia poszczególnych składników w odpowiedniej dawce.  Jak zapewnia producent na swojej oficjalnej stronie internetowej, stosowanie produktu jest bezpieczne dla zdrowia.  Member XXL oferuje powiększenie męskości metodami naturalnymi i bezinwazyjnymi. Z pewnością warto wziąć to rozwiązanie pod uwagę.

Preparat na bezpieczne powiększanie penisa:
Sprawdź Member XXL!
 

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

One thought on “Pompowanie penisa – czy pompki do penisa są bezpieczne i jakie są alternatywy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *