Plastry odchudzające na brzuch i ciało – czy działają? Opinie i właściwości

plastry odchudzające

Plastry odchudzające brzuch i ciało to jeden ze sposobów wspomagania procesów redukcyjnych. Czy są skuteczne? Jak działają? Poznaj opinie, efekty i właściwości plastrów na odchudzanie.

Szczupłe ciało jest marzeniem wielu osób, jednak proces odchudzania zwykle nie jest łatwy. Rygorystyczne diety, czy też wyczerpujące treningi przynoszą oczekiwane efekty, jednak po powrocie do dawnego stylu życia kilogramy powracają z podwójną siłą. Wszystko to sprawia, że suplementy wspomagające odchudzanie cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Mogłoby się wydawać, że na rynku dostępne są głównie kapsułki i tabletki odchudzające. Nieco rzadziej spotyka się preparaty do rozpuszczenia w wodzie.   Warto wiedzieć, że istnieją również plastry odchudzające, które działają na bardzo podobnych zasadach. 

Plastry odchudzające na brzuch oraz ciało mają przede wszystkim przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Rezultaty kuracji mogą być długotrwałe, o ile tylko będziemy przestrzegać kilku ważnych zasad. Opisywany produkt wspomagający eliminację nadwagi wzbudza skrajne opinie. Warto więc przyjrzeć im się bliżej.

Czy plastry odchudzające działają?

Z pewnością każdy z nas słyszał o plastrach antykoncepcyjnych, czy też antynikotynowych. Składniki aktywne przenikają do organizmu poprzez skórę. Tak samo jest w przypadku plastrów intensyfikujących spalanie tłuszczu. Właściwie stosowane będą działać zupełnie tak, jak produkty przyjmowane doustnie.

Wiele osób uważa, że taka forma suplementacji sprawdza się lepiej. Wynika to z faktu, że długotrwałe stosowanie kapsułek może obciążyć układ pokarmowy. Jest to głównie problem osób posiadających wrażliwy żołądek, czy też kłopoty trawienne. Plastry nie muszą być trawione, co zmniejsza ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości.

Oczywiście nie można jednoznacznie odpowiedzieć, czy w naszym przypadku plastry na odchudzanie zadziałają, czy też nie. Wszystko zależy od jakości wybranego produktu. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnych suplementów, także tutaj liczy się skład. To właśnie on odpowiada za efektywność działania.

Poniżej umieszczono kilka przydatnych faktów na temat plastrów odchudzających:

 • Plastry odchudzające występują w wielu różnych formach. Można znaleźć produkty na brzuch, uda, czy też pośladki. Warto jednak widzieć, że oddziałują one na całe ciało.
 • Dobrej jakości produkty można łatwo i szybko nakleić. Nie będą one odklejać się podczas użytkowania. Ponadto nie powinny być widoczne pod ubraniem.
 • Większość użytkowników zaleca odklejanie plastrów odchudzających na czas ćwiczeń. Dotyczy to w szczególności dużych produktów, które mogą ograniczać ruchy podczas treningu. Nie należy również zapominać o pocie, który może osłabić klej.
 • Plastry spalające tłuszcz działają określony czas (zazwyczaj 24 godziny). Z tego powodu nie należy nosić ich dłużej. Istotne jest, aby zmieniać je z częstotliwością zalecaną przez producenta.
 • Podczas wyboru produktu należy kierować się głównie składem. Najlepiej, aby był on naturalny. Składniki roślinne nie wpływają negatywnie na pracę organizmu.
 • Plastry odchudzające na brzuch oraz ciało nie muszą być odklejane na czas kąpieli. Trzeba jednak pamiętać, że długotrwały kontakt z wodą nie jest najlepszym pomysłem.
Szukasz sprawdzonego rozwiązania na odchudzanie? Sprawdź niezależny ranking najlepszych tabletek na odchudzanie:

Jak działają plastry na odchudzanie?

jak działają plastry na odchudzanie

Plastry wyszczuplające na brzuch i ciało nie są problematyczne w stosowaniu. Na ulotce można znaleźć instrukcję ich stosowania – oczywiście bezwzględnie należy się do niej stosować. Poszczególne produkty mogą różnić się między sobą m.in. intensywnością działania.

Istotne jest to, aby plastry naklejać wyłącznie na oczyszczoną oraz osuszoną skórę. W innym przypadku nie będą one działać właściwie. Należy również uważać na owłosienie. Może ono utrudnić odklejenie produktu. Im dłuższe włoski, tym gorzej. Właśnie dlatego należy racjonalnie wybrać obszar, gdzie zostanie naklejony produkt.

Należy zaznaczyć, że plastry wyszczuplające muszą być stosowane systematycznie – działają one podobnie, jak suplementy diety. Zwykle pierwsze efekty stosowania można zaobserwować dopiero po kilku tygodniach. Nie zaleca się przerywania kuracji zbyt szybko.

Jak korzystać z plastrów odchudzających?

Wystarczy:

1. Oczyścić wybrany obszar skóry, a następnie dokładnie go osuszyć. Nie należy naklejać produktu na wilgotną skórę.
2. Skóra nie powinna być pokryta balsamem, czy też innym kosmetykiem o długotrwałym działaniu nawilżającym.
3. Plaster należy nakleić zdecydowanym ruchem. Ważne jest jednak to, aby wygładzić wszelkie załamania, które pojawiły się podczas naklejania. Nie zaleca się kilkukrotnego odklejania i przyklejania.
4. Odklejanie produktu nie powinno być bolesne dla skóry. Należy jednak uważać na owłosienie ciała.
5. Nie należy zbyt długo naklejać produktu na ten sam obszar ciała. Warto zmieniać jego położenie.

Składniki aktywne znajdujące się w plastrach wyszczuplających uwalniają się stopniowo. Bezpośrednio po naklejeniu odnotowuje się najsilniejsze działanie, które z biegiem czasu stabilizuje się.  Po upływie około 24 godzin produkt przestaje być skuteczny – to czas, kiedy należy wymienić go na nowy. 

Skład plastrów odchudzających

skład plastrów na odchudzanie

Rynek produktów wspomagających odchudzanie jest wyjątkowo szeroki. Właśnie dlatego nie należy sięgać po niesprawdzone plastry wyszczuplające. Najważniejszy jest ich skład, który powinien być wolny od dużej ilości związków chemicznych. Im prostsza i naturalniejsza formuła, tym lepiej.

Skład produktu powinien być starannie zbalansowany. Ważne jest to, aby nie wywoływał on skutków ubocznych. Nie bez znaczenia jest również przyswajalność poszczególnych składników aktywnych. Istotne jest to, aby były one tolerowane przez organizm. Szczególną ostrożność powinni więc zachować alergicy.

W opisywanych produktach na odchudzanie można znaleźć najczęściej m.in.:

 • Wyciąg z owoców guarany – który zwiększa ilość wydzielanego przez organizm ciepła. Pozytywnie wpływa to na proces spalania tkanki tłuszczowej. Należy również wspomnieć, że opisywany składnik dodaje energii do działania. Z pewnością docenią to osoby trenujące. Ekstrakt z guarany przyspiesza regenerację organizmu, a także zmniejsza ryzyko rozpadu włókien mięśniowych.
 • Kwas hydroksycytrynowy – składnik ten odpowiada za redukcję lipogenezy. Dzięki temu organizm nie magazynuje zbędnych zapasów tkanki tłuszczowej. Pozytywnie wpływa to na proces odchudzania. Łatwiej jest również utrzymać pożądaną wagę. Organizm spala głęboko zamagazynowany tłuszcz – to właśnie dlatego można odchudzić nawet najbardziej problematyczne obszary ciała np. brzuch, wewnętrzną stronę ud, czy też ramiona. Trzeba również dodać, że opisywany składnik pozytywnie wpływa na zdrowie. Wspomaga on utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu, a także reguluje gospodarkę insulinową. Ponadto obniża on poziom ciśnienia tętniczego.
 • Ekstrakt z zielonej herbaty – reguluje procesy trawienne, dzięki czemu łatwiej jest wyeliminować nadwagę. Należy również zaznaczyć, że przyspiesza on metabolizm, co usprawnia oczyszczanie organizmu z toksyn, czy też zbędnych produktów przemiany materii. Składnik ten zmniejsza ryzyko występowania zaparć.
 • L-karnityna – intensyfikuje spalanie tkanki tłuszczowej. Wzmacnia organizm w sposób kompleksowy. Zmniejsza ryzyko pojawienia się efektu jojo po zakończonym odchudzaniu. Jest to składnik, który ułatwia kształtowanie sylwetki. Łatwiej jest wypracować wysokojakościową masę mięśniową – docenią to osoby, które wprowadziły aktywność fizyczną.
 • Pieprz Cayenne – ma ogromny wpływ na procesy trawienne. Zmniejsza ryzyko pojawienia się nieprawidłowości ze strony układu pokarmowego. Redukuje apetyt, dzięki czemu bez trudu można stosować się do ułożonego planu dietetycznego. Składnik ten zmniejsza ochotę na podjadanie pomiędzy posiłkami. Obniża ryzyko nadmiernego gromadzenia się wody. Wspomaga proces kształtowania smukłej sylwetki.

Właściwości plastrów odchudzających

właściwości plastrów na odchudzanie

Właściwości plastrów odchudzających uzależnione są od składu danego produktu. Pierwsze efekty można zwykle zaobserwować po upływie około 4-6 tygodni. Należy pamiętać, że jest to kwestia bardzo indywidualna.

Z pewnością niejedna osoba zastanawia się, co na odchudzanie stosować, aby zrezygnować z diety lub sportu. Należy jednak uświadomić sobie, że  żaden produkt wspomagający odchudzanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów bez zmiany trybu życia.  Rozpoczęcie kuracji, która z góry skazana jest na porażkę wydaje się być kompletnie bez sensu.

Proces odchudzania wymaga wyeliminowania niezdrowych produktów spożywczych. Dieta powinna być bogata w warzywa, czy też owoce. Priorytetem jest to, aby przyspieszyć przemianę materii. Aktywność fizyczna również ma ogromne znaczenie. Można z łatwością znaleźć formę ruchu, która będzie właściwie dopasowana do osobistych możliwości oraz upodobań.

Do najważniejszych efektów stosowania plastrów odchudzających można zaliczyć:

 • usprawnienie przemiany materii
 • efektywną pracę układu pokarmowego,
 • redukcję masy ciała,
 • zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej,
 • mniejsze ryzyko odkładania się zbędnych kilogramów w przyszłości,
 •  wzrost energii i chęci do działania,
 •  mniejszy apetyt i ochota na podjadanie między posiłkami.

Opinie na temat plastrów

Wiele osób zastanawia się, czy plastry gwarantują szybkie odchudzanie brzucha. Zdaniem użytkowników jest to niemożliwe. Każdy organizm ma zupełnie inne predyspozycje. Należy więc zrzucać nadwagę stopniowo. Zbyt szybkie odchudzanie skończy się efektem jojo. Plastry wyszczuplające intensyfikują spalanie tłuszczu, jednak pierwsze rezultaty pojawią się dopiero po kilku tygodniach.

Osoby, które nie zmieniły diety, czy też nie wprowadziły ruchu nie są zbyt zadowolone z działania plastrów odchudzających. Tego typu produkty wymagają zmiany trybu życia – tylko wtedy można odnotować zadowalające efekty.

Nie każdemu odpowiada również formuła produktu. Dla wielu osób jest ona niewygodna. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że plaster naklejony na ciele jest kompletnie nieodczuwalny, więc można o nim zapomnieć.

SPRAWDŹ TAKŻE: Ile można schudnąć w miesiąc, 2 miesiące, a ile w 3?

Gdzie kupić plastry odchudzające? Ile kosztują?

Najlepsze plastry odchudzające zwykle nie są dostępne w aptekach. Można je zakupić drogą internetową. Ważne jest jednak to, aby korzystać z oficjalnej strony producenta. Lepiej unikać aukcji internetowych, czy też zakupu od osoby prywatnej.

Ceny produktów są zróżnicowane. Miesięczna kuracja generuje koszt na poziomie około 200 zł – oczywiście można znaleźć zarówno plastry tańsze, jak i droższe.

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *