Penis nie staje: przyczyny braku erekcji lub krótkiej erekcji. Co robić, gdy członek nie staje?

Penis nie staje

Penis nie staje? Poznaj przyczyny braku lub krótkiej erekcji i dowiedz się jak zaradzić temu problemowi zawczasu. Dolegliwości tego typu wbrew pozorom nie dotyczą tylko mężczyzn w dojrzałym wieku. 

Według aktualnych statystyk, zaburzenia wzwodu nie należą do rzadkości.  Problemy z erekcją może napotkać w swoim życiu niemal każdy mężczyzna. Początkowo wprawiają w stan zdziwienia i lekkiego zakłopotania, by z czasem stać się powodem do prawdziwego wstydu. Brak erekcji u mężczyzny może mieć zróżnicowane podłoże. Jak najlepiej zaradzić problemom z uzyskaniem oraz utrzymaniem wzwodu?

Zaburzenia erekcji – dlaczego penis nie staje?

Zaburzenia wzwodu wiążą się zarówno z brakiem możliwości uzyskania pełnej erekcji, jak i niemożnością otrzymania jej przez czas wystarczający do odbycia stosunku seksualnego. Jeżeli taka sytuacja wydarza się jednorazowo, zwykle nie powinna wzbudzać żadnych obaw.

Prawdziwe problemy pojawiają się wówczas, gdy penis nie staje w większości podejmowanych prób i trwa to przez dłuższy okres czasu.

Pojawiły się pierwsze problemy z osiągnięciem wzwodu? Sprawdź recenzję Eron Plus – tabletek, które określane są mianem prawdziwej “rewolucji” w eliminacji problemów ze sprawnością seksualną:

Warunkiem doprowadzenia mężczyzny do erekcji jest wywołanie określonego bodźca. Najczęściej ma on formę doznań zmysłowych, np. wzrokowych, dotykowych lub słuchowych. Bodźcem może być także świadomość zbliżającego się stosunku lub wyobrażenie erotyczne na jego temat. Wzwód następuje w momencie, gdy ośrodek erekcji w rdzeniu kręgowym ulega pobudzeniu. Następuje wówczas rozszerzenie tętnic oraz wypełnienie ciał jamistych prącia krwią.

Na problemy z zainicjowaniem tego procesu wpływa wiele czynników – znaczenie ma zarówno wiek mężczyzny, jak i jego styl życia. Bardzo często fakt, że penis w ogóle nie staje bywa zwiastunem znacznie poważniejszych dolegliwości. Problemy z erekcją mogą mieć jednak podłoże nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. Jeżeli samodzielna ocena rodzaju zaburzeń nie jest możliwa, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Brak wzwodu u młodego mężczyzny

Najczęstszym powodem problemów ze wzwodem u nastolatka lub dwudziestoparolatka jest stres. Brak erekcji w młodym wieku może być zjawiskiem całkowicie naturalnym, zwłaszcza jeżeli mężczyzna dopiero rozpoczyna swoje życie seksualne.

zaburzenia erekcji w młodym wieku

Lęki i napięcia często towarzyszą także kontaktom z nową partnerką, które w konsekwencji prowadzą do utraty erekcji. Niemożność utrzymania wzwodu w tak młodym wieku bywa jednak powodowana bardziej skomplikowanymi czynnikami. Problemy wynikają np. z utrwalonych bodźców dotykowych, do których młody mężczyzna przyzwyczaja się w wyniku częstej masturbacji.

Podczas kontaktów z partnerką, penis nie staje do końca także w przypadku uzależnienia od pornografii. Przyczyną może być ponadto stosowanie używek oraz przyjmowanie anabolików i sterydów. W przypadku młodego, silnego organizmu brak erekcji po alkoholu czy papierosach jest jednak zjawiskiem dość rzadkim.

Jeżeli mężczyzna jest w stanie osiągnąć erekcję w trakcie masturbacji i miewa nocne wzwody, zaburzenia erekcji podczas stosunku mają zwykle nerwicowy charakter.

W takiej sytuacji można samodzielnie uporać się z psychiczną blokadą, bądź też porozmawiać o tym z partnerką. Wsparcie drugiej osoby ma szczególne znaczenie, ponieważ pomaga w rozwianiu ewentualnych wątpliwości oraz ułatwia przetrwanie okresu początkowej inicjacji. Gdy penis nie staje do końca, należy przede wszystkim  unikać odbywania stosunku pod presją i w nadmiernym pośpiechu .

SPRAWDŹ TAKŻE: Domowe sposoby na szybką erekcję. Co stosować?

Problemy z erekcją po trzydziestce

brak erekcji po 30 roku życia

Trzydziestolatkowie teoretycznie wciąż są wystarczająco młodzi, aby dorównywać młodszym o dekadę kolegom w seksualnej wydolności. W praktyce nie wygląda to tak kolorowo.

Mężczyzna po trzydziestce jest często:

  • przepracowany,
  • zmęczony psychicznie,
  • wyczerpany fizycznie,
  • a na dodatek zmaga się z nadwagą. [/su_note]

Nieodpowiedni styl życia przekłada się na kłopoty w życiu prywatnym, a tym samym utratę satysfakcji z pożycia seksualnego. Przeładowanie pracą utrudnia koncentrację na spełnianiu własnych potrzeb – zwłaszcza tych sprzyjających rozładowaniu napięcia. Jeżeli mężczyzna miewa poranne erekcje i myśli o charakterze erotycznym, a mimo to nie jest w stanie kochać się z partnerką, problem może mieć psychiczne podłoże. W takiej sytuacji najlepszym remedium na problemy ze wzwodem jest porządny wypoczynek.

 Mężczyzna nie powinien przymuszać się do seksu,  dlatego ważną rolę odgrywa zrozumienie ze strony partnerki. Kobieta powinna dawać mu pewność, że satysfakcjonuje ją wzajemna bliskość i jest w stanie poczekać na pełną gotowość partnera. Wywołujące brak erekcji przyczyny mogą paradoksalnie wynikać z nadmiernego skupienia na potrzebach drugiej osoby, co przekłada się na kłopoty z własną aktywnością seksualną. W takiej sytuacji również wiele zależy od wsparcia, zaangażowania oraz inicjatywy partnerki, która będzie w stanie zachęcić mężczyznę do eksplorowania własnych pragnień seksualnych.

Co robić, gdy penis nie staje po czterdziestce?

Hormonem, który odpowiada u mężczyzn za ogólną sprawność oraz pragnienia seksualne jest testosteron. Z wiekiem jego wydzielanie się w organizmie ulega znacznemu obniżeniu. Wiąże się to bezpośrednio ze wzrostem ryzyka wystąpienia schorzeń, które dodatkowo osłabiają męskie libido.

Statystyczny czterdziestolatek może cierpieć na cukrzycę, dolegliwości układu moczowego, zaburzenia krążenia lub choroby prostaty, nerek, tarczycy i wątroby.

Negatywnie na sprawności seksualnej odbijają się również poważniejsze schorzenia, w tym stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona, a także urazy kręgosłupa, stany po udarach mózgu czy zaburzenia psychiczne. W walce z zaburzeniami wzwodu z pewnością nie pomagają zażywane wówczas leki.

Jeżeli brak erekcji po 40. roku życia nie jest spowodowany czynnikami psychicznymi, należy udać się do seksuologa, urologa, endokrynologa lub internisty.

Na podstawie wiedzy o charakterze zaburzeń oraz ich ogólnej częstotliwości, lekarz dokonuje oceny stanu zdrowia, narządów płciowych czy gruczołu krokowego. Zwykle sprawdzane jest także tętno i ciśnienie. W razie konieczności, można wykonać badanie moczu, zlecić morfologię i sprawdzić poziom testosteronu. Na podstawie uzyskanych wyników lekarz daje zalecenia, które pozwolą na poprawę stylu życia pacjenta.

Nie zawsze dają one gwarancję powrotu do pełnej sprawności seksualnej, ale są sposobem na rozwiązanie wielu problemów doprowadzających do niemożności wywołania i utrzymania erekcji.

SPRAWDŹ TAKŻE: Do jakiego wieku mężczyzna jest sprawny seksualnie?

Uniwersalne sposoby na poprawę erekcji

Poprawie kondycji seksualnej zdecydowanie  sprzyja zdrowy, aktywny tryb życia oraz prawidłowa dieta . Wielu fachowców poleca też praktykowanie indywidualnych ćwiczeń prącia. Sprawdzonym sposobem na przeciwdziałanie zaburzeniom jest także regularna aktywność seksualna.

Częste doprowadzanie do erekcji działa stymulująco na członek, podczas gdy abstynencja od współżycia komplikuje swobodę seksualną po powrocie do stałej aktywności. Zaradzić może temu częsta masturbacja, zwłaszcza w oparciu o techniki pozwalające na czasowe przetrzymywanie długiej erekcji oraz powstrzymywanie się od szczytowania.

Tabletki na brak erekcji

W przypadku organicznych problemów z uzyskaniem wzwodu, pomocnym rozwiązaniem mogą być także odpowiednio dobrane tabletki. W tym celu dobrze sprawdzić się może bezpieczny suplement diety, taki jak Eron Plus. Ten unikalny zestaw dwóch produktów to formuła, którą należy przyjmować na dwie godziny przed stosunkiem.

Eron Plus

Bezpośrednia stymulacja erekcji odbywa się za pośrednictwem naturalnych składników na potencję, powszechnie stosowanych na brak erekcji podczas stosunku.

W składzie Eron Plus znaleźć można m.in.:

których przyjmowanie uznawane jest za bezpieczne i nie powodujące efektów ubocznych. Zastosowanie środków naturalnych nie tylko zwiększa szanse na usunięcie podłoża problemów z erekcją, ale jednocześnie podnosi satysfakcję seksualną mężczyzny.

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *