Odżywki na masę i przyrost mięśni. Ranking najlepszych suplementów (2021)

odżywki na masę ranking

Umięśniona sylwetka jest marzeniem wielu osób trenujących. Niestety osiągnięcie celu nie zawsze jest proste. Kluczową rolę odgrywa tutaj dieta. To spożywane posiłki stanowią budulec dla mięśni.  Przyrost masy wymaga nadwyżki kalorycznej.  Oczywiście nie ma tutaj mowy o jedzeniu nieograniczonej ilości fast-foodów.

Niewłaściwa dieta sprawi, że sylwetka zaleje się tłuszczem. Jej ukształtowanie nie będzie łatwe. Nadwyżka kaloryczna jest wskazana, jednak ogromną rolę odgrywa tutaj jakość posiłków. Powinny być one bogate w węglowodany. Najlepiej już na starcie określić zapotrzebowanie kaloryczne organizmu. Pomocna może okazać się konsultacja z wykwalifikowanym dietetykiem.

Jak zrobić masę mięśniową? Należy zwiększyć nie tylko ilość węglowodanów, ale również tłuszczów oraz białka. Wielu trenerów zaleca spożywanie białka bezpośrednio przed treningiem. Pobudza ono mięśnie do wzrostu, a dodatkowo przyspiesza ich regenerację po przebytych ćwiczeniach.

Warto również skorzystać z tabletek na masę. Oczywiście nie zastąpią one racjonalnej diety, czy też treningów. Dostarczają one jednak wielu wartościowych substancji, które są niezbędne podczas budowania muskulatury.

Ważne jest to, aby wybrać bezpieczne środki na przyrost masy mięśniowej. Muszą one wyróżniać się starannie skomponowanym składem, który nie wywołuje skutków ubocznych. Jakie suplementy na masę są godne uwagi? Odpowiedź znajduje się w niżej zamieszczonym zestawieniu.

Ranking odżywek na masę (2021)

Wiele osób zastanawia się, co brać na przyrost masy mięśniowej. Z pewnością nie należy sięgać po pierwszy z brzegu suplement. Priorytetem jest to, aby skład bazował na bezpiecznych produktach. Jego formuła nie może nieść nieprzyjemnych dolegliwości związanych z np. pracą układu pokarmowego. Oczywiście, aby szybko przytyć – musimy zadbać także o inne elementy, nie możemy bazować wyłącznie na odżywkach.

Jakie odżywki na masę warto stosować? Poniżej opisano najlepsze naszym zdaniem suplementy na masę. Są to preparaty, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością. Pozytywne opinie użytkowników zachęcają do przetestowania.

1. Mass Extreme w formie tabletek

tabletki Mass Extreme

Numerem 1. w rankingu odżywek na masę mięśniową i rzeźbę zajmuje Mass Extreme. Jest to produkt w formie tabletek, co dla wielu osób będzie stanowiło wielką zaletę. Jego zażywanie nie jest kłopotliwe. Opisywany suplement powstał z myślą o mężczyznach, którzy pragną ukształtować efektowną muskulaturę w relatywnie krótkim czasie.

Oczywiście tabletki na przyrost mięśni nie zastąpią dobrze dopasowanego planu żywieniowego oraz treningowego. Mogą stanowić jedynie uzupełnienie. Nie mniej jednak, intensyfikują one rezultaty włożonej pracy. W przypadku Mass Extreme, mówi się o poprawie sięgającej nawet kilkudziesięciu procent!

Promocja! Producent oferuje rabat do nawet 50% przy zakupie kilku opakowań tabletek Mass Extreme. Sprawdź ofertę na oficjalnej stronie producenta:

Jak dowiadujemy się na oficjalnej stronie producenta, skuteczność suplementu została potwierdzona podczas badań naukowych w 2013 roku.

Testy naukowe przeprowadzone na Uniwersytecie Tampa na Florydzie potwierdziły, że produkt może zwiększyć masę mięśniową nawet o 2,4 kg w ciągu kilku tygodni.[/su_highlight]Ponadto udowodniono, że kwas fosfatydowy zawarty w składzie stymuluje wzrost mięśni. Podczas wyżej wspomnianych badań dowiedziono również, że Mass Extreme dodaje sił witalnych oraz przyspiesza regenerację organizmu.

Regularna suplementacja zwiększa elastyczność mięśni, dzięki czemu lepiej znoszą one wzmożony wysiłek. Do głównych efektów stosowania Mass Extreme deklarowanych przez producenta można zaliczyć:

 • wzrost masy mięśniowej,
 • efektownie ukształtowaną rzeźbę,
 • wyższy poziom wytrzymałości organizmu,
 • mniejsze ryzyko kontuzji i przetrenowania,
 • szybszą regenerację po treningu.

W tym przypadku również należy pochwalić  bezpieczny skład.  Opisywana odżywka na masę mięśniową i siłę dla początkujących nie zawiera w sobie toksycznych związków, które mogłyby obciążyć organizm.

Nowoczesna formuła suplementu bazuje na:

 •  Ekstrakcie Fenugreek  – w naturalny sposób podnosi on poziom glikogenu w mięśniach, dzięki czemu możliwy jest ich wzrost. Ponadto wypracowana muskulatura prezentuje się niezwykle okazale.
 •  Kwasie 4-Amino Butanowy (GABA)  – odpowiada on za wyższą wydolność organizmu. Podnosi wytrzymałość oraz elastyczność mięśni, dzięki czemu treningi mogą być intensywniejsze.
 •  Aminokwasie D-Asparaginowy (DAA)  – stymuluje organizm do produkcji testosteronu. Ułatwia realizację planu treningowego.
 •  Kwasie fosfatydowym (PA)  – chroni włókna mięśniowe przed rozpadem. Wspomaga proces budowy wysokojakościowej muskulatury.
 •  5-Deoksy-Adenozylokobalamina  – składnik ten odpowiada za skuteczny dopływ tlenu do komórek mięśniowych.
 •  Ekstrakcie z Korzenia Maca  – to źródło energii i sił witalnych. Pozytywnie wpływa na poziom testosteronu i ogólne samopoczucie.

Dzienna dawka suplementu to dwie kapsułki. Za jedno opakowanie należy zapłacić 189 zł. Bardziej opłacalny jest zakup opakowania zbiorczego (2 opakowania + 1 gratis, 3 opakowania + 3 gratis).

2. Nutrigo Lab Mass – numer 1 wśród gainerów.

Nutrigo Lab Mass

Nutrigo Lab Mass to popularny preparat na przyrost mięśni, który w ostatnim czasie stał się prawdziwym hitem. Jest to produkt, który wspomaga budowę wysokojakościowej masy mięśniowej. Wyróżnia się on prostym, a zarazem skutecznym składem. Na uwagę zasługuje również smak – produkt występuje w wersji czekoladowej oraz waniliowej.

Opisywany suplement na mięśnie ma przede wszystkim:

 • dodawać energii niezbędnej do treningu,
 • wzmacniać wytrzymałość organizmu,
 • dostarczać glikogenu potrzebnego do kształtowania mięśni,
 • uzupełniać niedobór aminokwasów,
 • zwiększać tempo wchłaniania składników odżywczych,
 • stymulować wzrost masy mięśniowej.

W składzie Nutrigo Lab Mass można znaleźć nie tylko łatwo przyswajalne białko, ale również kompleks trzech różnych węglowodanów. Innowacyjna formuła zapewnia efektywne działanie. Głównym celem suplementacji jest to, aby  systematycznie dostarczać mięśniom energii niezbędnej do rozwijania się .

Produkt wspomaga budowę beztłuszczowej masy mięśniowej. Oznacza to, że spożywane posiłki nie powodują nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej.

Do głównych efektów stosowania Nutrigo Lab Mass deklarowanych przez producenta można zaliczyć:

 • szybsze tempo spalania tkanki tłuszczowej,
 • mniejsze ryzyko wystąpienia katabolizmu mięśniowego,
 • prawidłową pracę gospodarki insulinowej,
 • efektywniejszy wzrost wysokojakościowej masy mięśniowej,
 • błyskawiczną regenerację po treningu,
 • wyższą wydolność organizmu.
Wzrost wytrzymałości mięśni oraz wydolności organizmu jest niezbędny do tego, aby cały czas podnosić sobie poprzeczkę. Należy wiedzieć, że rozwój masy mięśniowej wymaga odpowiedniego planu treningowego. Po pewnym czasie mięśnie przyzwyczajają się do wysiłku – to najlepszy czas, aby dodać nowe obciążenie, czy też liczbę powtórzeń.

Efektywny skład

Na specjalną uwagę zasługuje również skład preparatu. Jest on łatwo przyswajalny przez organizm. Dodatkowym plusem jest fakt, że u zdecydowanej większości osób nie wywołuje on nieprzyjemnych dolegliwości np. bólu brzucha, nudności, wymiotów.

W Nutrigo Lab Mass można znaleźć:

 •  Trzy typy białka o różnej przyswajalności  – produkt posiada w sobie izolat białka serwatkowego (Isolac® (90 procent protein), koncentrat białka serwatkowego (80 procent białka), hydrolizat białka serwatkowego (Optipep® (90 procent białka). Jak powszechnie wiadomo białko stanowi jeden z najważniejszych budulców masy mięśniowej. Należy jednak zaznaczyć, że dawka tego składnika nie może być zbyt wysoka. Wiele początkujących osób przesadza z jego ilością zapominając o pozostałych mikroskładnikach. Opisywany preparat skutecznie zaspokaja dzienne zapotrzebowanie organizmu.
 •  Aminokwasy rozgałęzione BCCA  – są one źródłem L-glutaminy. Składnik ten odpowiada za sprawne dostarczenie azotu do mięśni. To właśnie dzięki temu komórki mięśniowe mogą się rozwijać. Dostateczna ilość azotu jest niezbędna również do regeneracji organizmu. Zmniejsza również ryzyko rozpadu włókien mięśniowych.
 •  Tłuszcze nasycone i nienasycone  – biorą one czynny udział w rozwoju masy mięśniowej. Zwiększają tempo regeneracji organizmu, a także odpowiadają za właściwy poziom testosteronu.
 •  Węglowodany  – są źródłem energii niezbędnej do treningu. Dostarczają mięśniom glikogenu, który niezbędny jest do wzrostu. Zbyt mała ilość glikogenu powoduje, że organizm spala tkankę mięśniową.
 •  Kompleks witamin i minerałów  – znajdziemy tutaj m.in. witaminę B6, czy też cynk. Składniki te odpowiadają za prawidłową syntezę białek. Poprawiają wydolność organizmu, a także regulują poziom testosteronu.
 •  Błonnik  – pozytywnie wpływa na pracę układu pokarmowego. Wspomaga trawienie, dzięki czemu ryzyko nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej spada.

Nutrigo Lab Mass zalecany jest przede wszystkim osobom aktywnie trenującym oraz kulturystom. Ma on formę proszku. Jedną dawkę produktu (4 miarki) należy rozpuścić w szklance wody. Suplement można stosować raz lub dwa razy dziennie. Jedno opakowanie kosztuje 369 zł. Aktualnie obowiązuje jednak promocja 2+1. Przy zakupie dwóch opakowań trzecie otrzymuje się gratis.

Niestety, produkt nie jest już dostępny. Jego sprzedaż została zakończona. Rekomendujemy alternatywę w postaci Mass Extreme!

3. Somatodrol

tabletki Somatodrol

Kolejną pozycję w rankingu zajmuje  Somatodrol.  Producent zapewnia nas, że produkt niesie za sobą maksymalny przyrost masy mięśniowej oraz wzrost wytrzymałości. Ponadto, według producenta suplement ma zapewniać podobne efekty, co sterydy anaboliczne, jednak jego skład jest w pełni bezpieczny dla organizmu.

Produkt naturalnie pobudza organizm do wytwarzania testosteronuoraz HGH. Sprzyja to budowie masy mięśniowej, a także spalaniu tkanki tłuszczowej. Dzięki temu wypracowana muskulatura pozbawiona jest tłuszczu.

Do efektów stosowania suplementu na masę Somatodrol o których informuje producent można zaliczyć:

 • wzrost poziomu testosteronu w organizmie,
 • mniejsze ryzyko rozpadu włókien mięśniowych,
 • wyższą wytrzymałość mięśni,
 • stymulację organizmu do produkcji większej ilości HGH,
 • redukcję zmęczenia i efektu przetrenowania,
 • wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej.

Opisywane tabletki na masę są rekomendowane nawet przez sportowców.

Skład suplementu na siłownię

skład Somatodrol

W składzie znajduje się m.in.:

 •  AAKG Arginina  – odpowiada za wyższą wytrzymałość i wydolność organizmu. Wspomaga mięśnie podczas intensywnego wysiłku. Stymuluje je do wzrostu.
 •  Beta-Alanina  – zmniejsza ryzyko katabolizmu mięśniowego. Zwiększa produkcję testosteronu oraz HGH. Przyspiesza regenerację organizmu.
 •  Witamina B6  – odżywia mięśnie, a także zwiększa tempo ich regeneracji. Pozytywnie wpływa na pracę całego organizmu.
 •  Ekstrakt z Guarany  – działa energetyzująco. To właśnie dzięki temu można zwiększyć intensywność ćwiczeń.
 •  Pieprz Cayenne  – redukuje zmęczenie i osłabienie. Przyspiesza regenerację mięśni po treningu. Zmniejsza ryzyko pojawienia się kwasu mlekowego w mięśniach.

Jednorazowa dawka wynosi 1-2 kapsułki. Produkt należy stosować dwa razy dziennie. Opakowanie kosztuje niecałe 90 zł.

4. Mass Attack na budowę masy mięśniowej

 Mass Attack  to popularna odżywka stosowana podczas budowy beztłuszczowej masy mięśniowej. Formuła oparta jest na 18-stu składnikach. W założeniu jest ona bezpieczna i nieinwazyjna. U większości osób stosujących suplement nie odnotowano negatywnych skutków ubocznych.

Mass Attack na budowę masy mięśniowej

Producent gwarantuje, że jest to preparat przebadany laboratoryjnie oraz produkowany zgodnie z standardami. Bierze udział w prawidłowej syntezie białka, a tym samym wspomaga budowę masy mięśniowej. Do zakupu dołączany jest poradnik treningowy oraz indywidualnie dopasowany plan dietetyczny.

Do głównych, deklarowanych efektów suplementacji można zaliczyć:

 • wzrost masy mięśniowej,
 • skuteczne ukształtowanie muskulatury,
 • lepsze dotlenienie komórek mięśniowych,
 • prawidłową syntezę białek,
 • uregulowanie gospodarki hormonalnej,
 • podniesienie wydolności organizmu,
 • wzrost wytrzymałości mięśni.
Oczywiście należy podkreślić, że kluczowe znaczenie ma tutaj systematyczność. Produkt musi być stosowany regularnie przez minimum kilka miesięcy. Ponadto należy przestrzegać planu żywieniowego, który jest dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Bogaty skład suplementu Mass Attack odpowiada za jego skuteczne działanie.

Można tutaj znaleźć m.in.:

 •  Kompleks aminokwasów BCAA  – mowa tutaj o L-leucynie, L-izoleucynie, a także L-walinie. Są to składniki odpowiadające za rozbudowę masy mięśniowej. Pozytywnie wpływają również na stan gospodarki hormonalnej. Regulują poziom testosteronu w organizmie. Chronią przez katabolizmem mięśniowym.
 •  Hydrolizowany kolagen  – ułatwia skuteczną kontrolę masy ciała. Spowalnia tempo starzenia się organizmu. Doskonale wpływa na stan skóry.
 •  Witaminę B7  – biotyna świetnie wpływa na włosy. Warto również wiedzieć, że wspomaga ona proces przemiany glukozy w wątrobie.
 •  Sterole roślinne  – regulują prace układu hormonalnego. Intensyfikują produkcję testosteronu.
 •  Kreatynę  – wspomaga ona szybki przyrost masy mięśniowej. Poprawia jakość muskulatury. Przyspiesza regenerację po treningu.

Suplement Mass Attack ma formę preparatu rozpuszczającego się w wodzie. Jednorazowa dawka to 5 miarek (około 50 g), które należy rozpuścić w mleku lub wodzie. Cena za jedno opakowanie to 167 zł. Zakup opakowania zbiorczego opłaca się bardziej.

5. Scitec Jumbo

 Scitec Jumbo  to niezwykle popularna odżywka na masę, która stosowana jest zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych kulturystów. Produkt posiada w swoim składzie łatwe w przyswojeniu białka. Organizm nie musi ich trawić, co stanowi niewątpliwą zaletę.

Produkt nie tylko wspomaga budowę wysokojakościowej masy mięśniowej, ale również przyspiesza regenerację. Warto wspomnieć o unikatowej mieszance węglowodanów. Posiadają one zróżnicowaną strukturę, dzięki czemu można osiągnąć lepsze rezultaty.

Scitec Jumbo na masę

Użytkownicy cenią sobie Scitec Jumbo za doskonały smak oraz brak skutków ubocznych. Tylko u nielicznych osób pojawiają się niepożądane objawy.

Do oczekiwanych efektów suplementacji można zaliczyć:

 • wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej,
 • szybszą regenerację po treningu,
 • mniejsze ryzyko wystąpienia katabolizmu mięśniowego,
 • możliwość wykonania intensywniejszego treningu,
 • usprawniony transport azotu do komórek mięśniowych,
 • wzrost energii i sił witalnych.

Skład formuły Scitec Jumbo

Za wysoką skuteczność opisywanego preparatu odpowiadają precyzyjnie dobrane składniki.

Formuła Scitec Jumbo bazuje na:

 •  Aminokwasach  (w tym aminokwasach rozgałęzionych BCAA) – usprawniają one przepływ tlenu do komórek mięśniowych. Wspomagają skuteczną syntezę białek, dzięki czemu możliwa jest rozbudowa masy mięśniowej. Zmniejszą ryzyko gromadzenia się tłuszczu. Wspierają szybszą regenerację po treningu.
 •  Kreatynie  – bierze ona czynny udział w budowie beztłuszczowej masy. Zwiększa produkcję testosteronu, a także pozytywnie wpływa na gospodarkę hormonalną.
 •  Ekstrakcie z pieprzu Cayenne  – jest on źródłem wytrzymałości oraz energii. Wyższa wydolność organizmu pozwala na mocniejszy trening oraz większą liczbę powtórzeń. To właśnie dzięki temu efekty włożonej pracy widoczne są szybciej.
 •  Białkach serwatki  – stanowią budulec mięśni. Składniki odżywcze sprawiają, że są one mocniejsze i mniej narażone na przeciążenie.
 •  Mieszance węglowodanów  – wzmacnia ona włókna mięśniowe, a także zmniejsza ryzyko ich uszkodzenia. Wspomaga prawidłowe dotlenienie mięśni. Odpowiada za wzrost wydolności organizmu.
UWAGA: Scitec Jumbo posiada w swoim składzie popularne alergeny m.in. mleko, soje, orzechy. Z tego względu osoby cierpiące na alergię powinny dokładnie przeanalizować skład.

Jednorazowa dawka wynosi 4 miarki (około 220 g), które należy rozpuścić w 400 ml wody. Produkt stosowany jest raz dziennie. Opakowanie Scitec Jumbo 4400 g kosztuje 190,99 zł.

6. Suplement Probolan 50

Probolan 50

Ranking zamyka suplement na masę  Probolan 50.  Produkt, który pozwala podnieść osiągi treningowe. Jego producent zapewnia, że wzrost masy mięśniowej widoczny jest już po kilkunastu dniach zażywania preparatu. Dzięki niemu wytrzymałość organizmu wzrasta, a ćwiczenia mogą być intensywniejsze.

Plusem jest również szybsza regeneracja organizmu. Zmniejsza to ryzyko pojawienia się kwasu mlekowego w mięśniach. Składniki aktywne zawarte w opisywanym preparacie usprawniają transport azotu do komórek mięśniowych. Stymulują również wzrost masy, a także redukują poziom tkanki tłuszczowej.

Do deklarowanych efektów stosowania Probolan 50 można zaliczyć:

 • skuteczną przemianę tkanki tłuszczowej w masę mięśniową,
 • budowę wysokojakościowej muskulatury,
 • wzrost poziomu testosteronu w organizmie,
 • uregulowanie poziomu glukozy we krwi,
 • szybszą syntezę białek,
 • lepsze wchłanianie składników odżywczych.

Produkt może pochwalić się naturalnym, a zarazem bezpiecznym składem.

Znajdziemy tutaj m.in.:

 •  Buzdyganek naziemny  – wspomaga prawidłowe krążenie krwi. Sprawia, że komórki mięśniowe są dotlenione. Umożliwia to bezproblemowy przebieg syntezy białek. Składnik ten dodaje energii, a także doskonale wpływa na funkcje seksualne.
 •  Kofeinę  – działa energetyzująco oraz pobudza do działania. Zmniejsza zmęczenie po treningu.

Pełen skład dostępny jest na oficjalnej stronie Probolan 50.

Jednorazowa dawka to 1 kapsułka dziennie. Wraz z upływem czasu można zwiększyć ją do 2-3 kapsułek, a wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Cena jednego opakowania wynosi 179 zł. Można zdecydować się również na zakup opakowania zbiorczego – to sprawdzony sposób na to, aby zaoszczędzić.

Czy warto stosować suplementy na masę?

Wiele osób nie ma pojęcia, co działa najlepiej na masę mięśniową. Powyższy ranking powinien rozwiać wątpliwości. Szczególną uwagę warto jest zwrócić na dwie pierwsze pozycję, czyli Nutrigo Lab Mass oraz Mass Extreme. To produkty o zweryfikowanym składzie, które cieszą się pozytywną opinią wśród użytkowników.

Preparaty i tabletki na masę polecane są nie tylko kulturystom. Z całą pewnością nie należy jednak oczekiwać, że efekty suplementacji przyjdą same. Wymagają one pracy, czyli treningu oraz właściwej diety. Plan żywieniowy musi zostać dopasowany do indywidualnych predyspozycji organizmu.

 Tabletki na przyrost mięśni zwiększają efektywność ćwiczeń.  To właśnie dzięki temu rezultaty treningów widoczne są o wiele szybciej. Plusem tabletek na masę mięśniowych jest również fakt, że zwiększają one przyswajalność budulca i składników odżywczych.

Wyżej opisane środki na przyrost masy mięśniowe odpowiadają także za lepsze dotlenienie komórek mięśniowych. Jest to niezbędne do tego, aby procesy w nich zachodzące przebiegały efektywnie. Dzięki temu jakość masy mięśniowej wzrasta.

Odzywki na masę mięśniową i siłę dla początkujących są źródłem węglowodanów, tłuszczów, a także białka. Uzupełniają one  niedobory, które pojawiły się w organizmie. Dzięki temu budowa muskulatury jest łatwiejsza – nie zawsze potrzebne składniki odżywcze dostarczane są przez spożywane produkty.

Suplementy na masę dodają energii oraz zwiększają wytrzymałość. To właśnie dzięki temu treningi mogą być intensywniejsze. Osoby aktywne mogą cały czas podnosić sobie poprzeczkę, bez ryzyka rozpadu włókien mięśniowych. Dodatkowym atutem jest to, że odżywki na masę mięśniową i rzeźbę przyspieszają regenerację organizmu.

Dobre suplementy na mięśnie niwelują również efekt przetrenowania, dzięki czemu po treningu nie czujemy się wyczerpani.  Podsumowując – suplementy wspomagają wzrost masy mięśniowej, jednak wymagają one zbilansowanej diety, a także właściwego planu treningowego. 

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *