Nutrigo Lab Mass – gainer na masę: opinie, skład i efekty stosowania

Nutrigo Lab Mass

Nutrigo Lab Mass to jeden z popularniejszych w ostatnim czasie gainerów na masę – dzięki niemu możliwy jest nie tylko skuteczniejszy wzrost mięśni, ale również stały dopływ energii – tak niezbędnej do codziennego treningu. Siła tego suplementu opiera się przede wszystkim na złożonym i opracowanym przez specjalistów składzie, który tu ,,omówimy. Sprawdźmy, jak działa Nutrigo Lab Mass i czy rzeczywiście jest tak skuteczny.

Proces budowy masy mięśniowej powinien opierać się na odpowiedniej diecie, regularnych ćwiczeniach i prawidłowej suplementacji. Szczególne znaczenie ma ta ostatnia – dostarczenie organizmowi białka i węglowodanów w odpowiednich proporcjach, może znacznie przyspieszyć proces budowania masy i sprawić, że w stosunkowo krótkim czasie będziesz cieszyć się pięknymi mięśniami. Przekonajmy się, w jaki sposób pomoże ci właśnie Nutrigo Lab Mass.

Nutrigo Lab Mass – gainer zasługujący na szczególną uwagę?

Suplementy diety z rodziny Nutrigo Lab cieszą się sporą popularnością nie tylko wśród bywalców siłowni, ale również osób odchudzających się. Znajdują się wśród nich preparaty pozwalające skuteczniej spalić tkankę tłuszczową, zbudować rzeźbę czy zregenerować zmęczone po treningu mięśnie. Nutrigo Lab Mass to z kolei propozycja dla osób, które budują swoją masę. Powstał w oparciu o odpowiednio wyselekcjonowane składniki i jest obecnie uznawany za jeden z najbardziej złożonych, a przy tym najskuteczniejszych produktów tego typu.

Według producenta Nutrigo Lab Mass pełni kilka funkcji:

 • przyspiesza budowę masy mięśniowej;
 • pozwala szybko przytyć;
 • zwiększa syntezę hormonu wzrostu;
 • poprawia wydolność organizmu;
 • dostarcza codzienną dawkę energii do ćwiczeń;
 • zwiększa siłę.

Preparat jest dostępny w formie shake’a w dwóch smakach – czekoladowym lub waniliowym, co jest jego dodatkowym atutem. Najistotniejszy jest jednak wspomniany skład, w którym znalazły się przede wszystkim najlepsze białko zwierzęce, a także kompleks trzech rodzajów węglowodanów o różnym stopniu przyswajalności. Aby przekonać się o skuteczności Nutrigo Lab Mass, warto przede wszystkim dokładnie przeanalizować znajdujące się w nim substancje aktywne.

Uwaga! Produkt niestety został wycofany z oferty. Nie jest dostępny w sprzedaży. Jako alternatywę dla osób budujących masę mięśniową, rekomendujemy Mass Extreme:

Skład Nutrigo Lab Mass

Skład Nutrigo Lab Mass

W Nutrigo Lab Mass zastosowano specjalne mieszanki składników aktywnych, w których znalazły się nie tylko substancje wpływające na wzrost masy mięśniowej, ale również energii i siły. Poniżej omawiamy dokładnie każdą z nich – sprawdź, dlaczego warto zainwestować w ten suplement diety.

Tricarb Energy Matrix

Pierwsza mieszanka składników aktywnych składa się z maltodekstryny (30,66 g), mąki owsianej instant (15,00 g) oraz glukozy (15,40 g). Czym charakteryzuje się każdy z nich?

Maltodekstryna jest węglowodanem złożonym o dobrej przyswajalności i bardzo często stanowi składnik różnego rodzaju gainerów. Jej obecność w Nutrigo Lab Mass nie jest dziełem przypadku – poleca się ją przede wszystkim osobom aktywnym i ćwiczącym na siłowni, ponieważ pozwala zwiększyć efektywność treningów, a także przyspiesza regenerację mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym.

Mąka owsiana to przede wszystkim bardzo bogate źródło białka i błonnika. Dzięki temu nie tylko może przyczynić się do rozwoju masy mięśniowej, ale również obniża poziom złego cholesterolu we krwi, wpływa pozytywnie ma mikroflorę jelit i reguluje poziom glukozy. Jest także bogatym źródłem witamin z grupy B i minerałów, takich jak cynk, mangan czy żelazo.

Glukoza jest podstawowym cukrem prostym, niezbędnym do utrzymania odpowiedniej temperatury mięśni podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Jej niedobór może prowadzić do przyspieszonego rozpadu białek, dlatego też stanowi bardzo istotny składnik dla wszystkich osób pragnących zauważyć szybki wzrost masy mięśniowej.

Multi Release Protein Blend

Na drugą grupę składników składają się białka o różnym stopniu przyswajalności – to one odgrywają najbardziej istotną rolę w Nutrigo Lab Mass i to dzięki nim szybciej zbudujesz masę mięśniową. Mowa tutaj o:

 • koncentracie białka serwatkowego instant (80% protein) – 21,00 g;
 • izolacie białka serwatkowego instant Isolac® (90% protein) – 4,50 g;
 • hydrolizacie białka serwatkowego Optipep® – 2,00 g.

Taka mieszanka białek, ze względu na swoje właściwości oraz różny stopień wchłanialności, stanowić będzie dla twoich mięśni nieocenione źródło materiału budulcowego. Dzięki temu nie tylko szybko zbudujesz masę, ale również zwiększysz wydolność mięśni, a także przyspieszysz ich proces regeneracji. Czy warto stosować Nutrigo Lab Mass

Instant Energy Boost

W Nutrigo Lab Mass znajdują się również monohydrat kreatyny (3 000,00 mg) oraz olej MCT w proszku (1 000,00 mg). To bardzo istotne źródła energii, a także sposób na szybszy przyrost masy mięśniowej. Monohydrat kreatyny jest suplementem anabolicznym, stanowiącym bardzo istotny składnik wielu odżywek dla sportowców. Wynika to oczywiście z jego właściwości - jest odpowiedzialny za prawidłową syntezę białek, a także zwiększenie siły i wydajności. Co więcej, jest to składnik pozwalający na szybszą regenerację mięśni, nawet w przypadku najbardziej intensywnego i długotrwałego treningu. Olej MCT w proszku to z kolei codzienna dawka energii, dzięki której zwiększysz intensywność i wydajność swoich ćwiczeń. Daje przy tym uczucie długotrwałej sytości i przyczynia się do poprawy procesów metabolicznych w ludzkim organizmie.

Free Amino Pulse

Kolejną grupę składników stanowią cenne aminokwasy, które nie tylko przyczyniają się do wzrostu masy mięśniowej, ale również mają pozytywny wpływ na wiele procesów, jakie zachodzą w ludzkim organizmie. Co wchodzi w jej skład? L-glutamina (1 000,00 mg), która jest aminokwasem niezwykle cennym dla sportowców - przede wszystkim dlatego, że bierze udział w usuwaniu z organizmu amoniaku, który powstaje w wyniku przemian białkowych. Oprócz tego L-glutamina wspomaga wzrost masy mięśniowej, poprawia wydolność przy ćwiczeniach wytrzymałościowych i pracę układu pokarmowego, a także usprawnia metabolizm. L-leucyna (500,00 mg) to kolejny aminokwas, który ma pozytywny wpływ na masę mięśniową - przyspiesza proces jej budowy, a do tego hamuje działanie kortyzolu. Przyjmując ją w odpowiednich dawkach, możesz również wspomóc procesy redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. L-walina (250,00 mg) to nieocenione wsparcie dla twoich mięśni - przede wszystkim bierze udział w syntezie białek i hamuje procesy ich degradacji, dzięki czemu wzrost masy będzie jeszcze bardziej efektywny. L-izoleucyna (250,00 mg) również wspiera syntezę białek i pozwala na szybszą regenerację po intensywnym treningu. Co więcej, kontroluje poziom glukozy we krwi i chroni tkanki mięśniowe przed rozpadem.

Amino Growth Blend

To kolejna grupa niezwykle cennych związków organicznych dla osób intensywnie ćwiczących, które chcą szybko zbudować masę mięśniową. Na jakie składniki postawił producent Nutrigo Lab Mass? Alfaketoglutaran L-argininy (750,00 mg) odgrywa bardzo istotną rolę w syntezie białek i kreatyny, a do tego bierze udział w cyklu Krebsa. Warto dodać, że sama L-arginina reguluje działanie hormonu wzrostu, a także eliminuje wolne rodniki, szkodliwe dla ludzkich komórek. Chlorowodorek L-ornityny (750,00 mg), podobnie jak L-glutamina, bierze udział w procesie usuwania amoniaku z organizmu. To jednak nie wszystko. Składnik ten, oprócz niwelowania zmęczenia i zwiększania wydajności treningowej, przyczynia się do rozwoju masy mięśniowej. Chlorowodorek L-lizyny (750,00 mg) bierze udział w metabolizmie tłuszczów i reguluje pracę mięśni. Co więcej, chroni układ sercowo-naczyniowy, minimalizując ryzyko poważnych chorób, takich jak miażdżyca.

Wszystkie wymienione wyżej składniki stanowią nieocenione wsparcie dla rozwoju masy mięśniowej. Izolat, hydrolizat oraz koncentrat białka, w połączeniu z licznymi aminokwasami i innymi cennymi składnikami aktywnymi, pozwalają znacząco podnieść efektywność treningu i przyczyniają się do tego, że mięśnie rosną szybciej. Dlatego też Nutrigo Lab Mass jest tak powszechnie polecany przez bywalców siłowni i sportowców.

Smak i rozpuszczalność Nutrigo Lab Mass

Smak i rozpuszczalność Nutrigo Lab Mass Jak wspomnieliśmy wcześniej, Nutrigo Lab Mass dostępny jest w formie shake'a i może mieć smak waniliowy lub czekoladowy - do wyboru w zależności od twoich upodobań. To produkt, który nie tylko wpłynie pozytywnie na twoją masę mięśniową, ale również stanie się ważnym elementem codziennej diety. Jest bowiem smaczny, odświeżający i skutecznie zaspokaja głód, dlatego też warto spożywać go między kolejnymi posiłkami.

Jak dawkować Nutrigo Lab Mass?

Na doskonałe opinie suplementu wpływ mają nie tylko jego skuteczność i smak, ale również łatwość przyjmowania. Wystarczy wsypać 4 miarki preparatu do 200 ml wody lub mleka, po czym rozmieszać całość w shakerze. Należy stosować go 1 lub 2 razy dziennie - w zależności od indywidualnych potrzeb organizmu oraz efektów, jakie chcesz osiągnąć. Kiedy najlepiej stosować Nutrigo Lab Mass? Najlepiej po treningu albo między posiłkami - dzięki temu nie tylko w pełni uwolni swój potencjał, ale również pozwoli ci zniwelować głód i tym samym utrzymać odpowiednią dietę na masę.

Opinie o odżywcze. Jakie efekty daje Nutrigo Lab Mass?

Opinie o odżywcze Chcąc uzyskać pełen obraz preparatu, zapoznaliśmy się nie tylko z jego składem i właściwościami. Przeanalizowaliśmy również opinie, które w zdecydowanej większości są pozytywne. Użytkownicy chwalą go przede wszystkim za skuteczność - według nich nie tylko przyczynia się do szybszego wzrostu masy mięśniowej, ale również daje więcej energii do treningu, uczucie sytości i wpływa pozytywnie na codzienne samopoczucie.

Sportowcy polecają go ze względu na pieczołowicie opracowany skład – zawiera nie tylko izolat, hydrolizat i koncentrat białka, ale również liczne aminokwasy, witaminy i minerały, co ma korzystny wpływ na masę mięśniową. Odpowiednia mieszanka substancji aktywnych jest również ceniona za pełne bezpieczeństwo dla użytkownika.

Cena gainera. Ile kosztuje Nutrigo Lab Mass?

Nutrigo Lab Mass dostępny jest w trzech różnych pakietach cenowych, dzięki czemu możesz zakupić większą liczbę opakowań suplementu na masę i zaoszczędzić. Do twojej dyspozycji jest:

 • pakiet podstawowy, w skład którego wchodzi 1 opakowanie produktu, pozwalające na 1-miesięczną kurację (cena: 369 zł);
 • pakiet standard, w skład którego wchodzą 2 opakowania produktu + 1 gratis, pozwalające na 3-miesięczną kurację (cena: 738 zł, czyli 246 zł za sztukę);
 • pakiet optymalny, w skład którego wchodzą 3 opakowania produktu + 3 gratis, pozwalające na 6-miesięczną kurację (cena: 1107 zł, czyli 184,50 zł za sztukę).

Nutrigo Lab Mass, ze względu na pozytywne opinie, może być polecany wszystkim - niezależnie od celów, potrzeb czy intensywności codziennych treningów.

Ograniczona dostępność, czyli gdzie kupić Nutrigo Lab Mass?

gdzie kupić Nutrigo Lab Mass

Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w produkt oryginalny, w pełni skuteczny i nie wywołujący jakichkolwiek skutków ubocznych, zamów go z oficjalnej strony producenta.

Korzystanie z oferty innych dostawców może narazić cię na ryzyko zakupu nieoryginalnego preparatu, który nie będzie tak skuteczny.

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Czy Nutrigo Lab Mass dostępny jest w stacjonarnych sklepach z odżywkami?

Nutrigo Lab Mass można zakupić drogą internetową w oficjalnym sklepie Nutrigo Lab lub na oficjalnej stronie produktu.

Niestety, gainer nie jest dostępny stacjonarnie. Nie mniej, zakup poprzez Internet jest prosty, intuicyjny i szybki.

Czy istnieją zamienniki dla gainera Nutrigo Lab Mass?

Oczywiście, na rynku dostępne są alternatywne rozwiązania. Istnieje szereg produktów podobnych, ale nie identycznych. Skład Nutrigo Lab Mass jest unikalny, oparty częściowo na opatentowanych formułach, dzięki czemu produkt ten można określić jedynym w swoim rodzaju.

Czy Nutrigo Lab Mass może być stosowany przez początkujących?

Nutrigo Lab Mass to propozycja zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów kulturystyki (i nie tylko!).

Czy Nutrigo Lab Mass to produkt w pełni legalny i dostępny?

Dostępność produktu jest mocno ograniczona. Wynika to tylko i wyłącznie z popularności produktu.

Nutrigo Lab Mass jest legalną odżywką, nie zawierającą składników dopingujących. Jego silne działanie wynika wyłącznie z odpowiedniego doboru dozwolonych, bezpiecznych dla organizmu substancji.

Jak stosować Nutrigo Lab Mass, aby osiągnąć najlepsze efekty?

Nutrigo Lab Mass to gainer, a więc odżywka uzupełniająca dietę. Amatorom kulturystyki sugerujemy stosować się do zaleceń producenta, natomiast profesjonalistom – zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu.

Gainery od Nutrigo Lab można stosować rano, po południu, przed i po treningu. Ze względu na substancje mogące pobudzać organizm, odżywki nie powinniśmy stosować na kolację.

Które smaki Nutrigo Lab Mass są najlepsze?

Producent udostępnia tylko dwa warianty smakowe: wanilia i czekolada. W obu przypadkach walory smakowe można ocenić bardzo wysoko.

Nutrigo Lab Mass z powodzeniem możemy stosować jako uzupełnienie posiłków: koktajli, batoników proteinowych, ciast czy omletów.

Czy warto stosować Nutrigo Lab Mass?

Nutrigo Lab Mass jest suplementem diety godnym polecenia - nie tylko kulturystom i zawodnikom sportów siłowych, ale również bywalcom siłowni, którzy pragną szybko rozbudować swoje mięśnie. Ze względu na doskonały skład, wpłynie pozytywnie na wiele procesów, jakie zachodzą w twoim organizmie i stanowić będzie prawdziwe wsparcie w codziennym treningu. Dodatkowo jest dostępny w formie shake'a - wystarczy 200 ml wody lub mleka, aby cieszyć się jego znakomitym smakiem na co dzień.

Nutrigo Lab Mass to również korzystna cena oraz pełne bezpieczeństwo - przyjmowany w odpowiednich dawkach, nie wywoła jakichkolwiek skutków ubocznych, dlatego też stanowi doskonałą alternatywę dla wielu innych, niesprawdzonych odżywek na masę. Możesz stosować go na przestrzeni kilku miesięcy bez obaw o problemy ze swoim zdrowiem.

Ostateczny werdykt? Jak najbardziej warto postawić na Nutrigo Lab Mass - to twoja szansa na doskonałą sylwetkę i dobre samopoczucie każdego dnia.

Nutrigo Lab Mass

Redakcja BioCity.pl

Nutrigo Lab Mass
Skład produktu
Dostępność
Bezpieczeństwo stosowania
Cena
Smak
Rozpuszczalność

Ocena ogólna

Gainer Nutrigo Lab Mass to niewątpliwe jedna z najlepszych odżywek węglowodanowo-białkowych. Świetny skład, smak i rozpuszczalność czynią ten produkt absolutnie topowym.

4.8

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *