Naturalne środki na potencję (domowe sposoby): zioła, witaminy i tabletki dla mężczyzn

naturalne środki na potencję

Naturalne środki na potencję to jedna z pierwszych metod, po którą sięgają mężczyźni posiadający problemy z erekcją. Jak zioła, witaminy i tabletki o naturalnym składzie mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowego wzwodu? Czy domowe sposoby na potencję są bezpieczne? 

Problem z potencją może dotknąć każdego mężczyznę. Zaburzenia erekcji często pojawiają się w dojrzałym wieku, ale nie tylko. Warto mieć świadomość, że nawet młodzi panowie mogą mieć trudności z osiągnięciem pełnego wzwodu.

brak wzwodu

Wpływ na to ma wiele rozmaitych czynników m.in.:

 • niezdrowy tryb życia,
 • stres,
 • zmęczenie,
 • odpowiedzialna praca,
 • osłabienie organizmu,

a także wiele innych.

W przypadku, gdy kłopot nie jest wynikiem choroby można spróbować domowych sposobów. Są one postrzegane jako skuteczne, a zarazem bezpieczne. Oczywiście warto pamiętać o tym, że  na efekty zwykle trzeba trochę poczekać.  W niektórych przypadkach poprawa jest zauważalna niemal od razu, jednak wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji naszego organizmu.

Trudności z osiągnięciem, czy też utrzymaniem erekcji mogą być źródłem wielu kompleksów. Warto również wspomnieć, że wiele zależy tutaj od psychiki. Bardzo często jest tak, że organizm podświadomie obawia się porażki. Im częściej w przeszłości pojawił się problem ze wzwodem, tym większa szansa na to, że wystąpi on ponownie.

Zwykle bywa tak, że mężczyźni obawiają się kolejnego zbliżenie ze strachu. Nie chcą pokazać swojej słabości przed partnerką. To właśnie dlatego nie mogą oni skupić się na przyjemności związanej z kontaktem fizycznym.

Poniżej przedstawiono najlepsze naturalne środki na potencje, które z pewnością warto wypróbować.

Korzeń żeń-szenia na potencję

Zioła na potencję stosowane są już od wielu pokoleń. To jeden z najlepszych sposobów na to, aby kompleksowo wzmocnić organizm. Wielkim plusem jest również to, że są one bezpieczne dla użytkownika, a więc co do zasady nie wywołują skutków ubocznych.

Korzeń żeń-szenia zwiększa syntezę tlenku azotu. Związek ten bierze czynny udział podczas osiągania wzwodu. Dzięki niemu członek może wypełnić się krwią. Wynika to z faktu, że ciała jamiste znajdujące się w penisie rozszerzają się. Krew może bez przeszkód dopłynąć do narządu, co jest powodem erekcji.

Ciekawym jest, że korzeń szeń-szenia wykazuje również działanie pobudzające. Może być on stosowany, jako afrodyzjak. Zioło to pozytywnie wpływa również na układ nerwowy. Zmniejsza napięcie, a także redukuje poziom stresu. Wszystko to ułatwia osiągnięcie gotowości do stosunku.

Korzeń Maca na potencję

korzeń maca na potencję

Analizując naturalne środki na potencję nie można pominąć korzenia Maca. Jest to świetnie znane zioło uprawiane w Andach. To doskonałe źródło witaminy C oraz B. W składzie tej rośliny znajdziemy również wiele innych związków pozytywnie wpływających na organizm.

Mowa tutaj o m.in.:

 • żelazie,
 • cynku,
 • manganie,
 • miedzi,
 • czy też aminokwasach.
Warto wspomnieć, że korzeń Maca nie tylko wspiera osiągnięcie erekcji. Zioło poprawia jakość nasienia. Zwiększa ilość oraz ruchliwość plemników. Dodatkowym plusem jest fakt, że wzmacnia ono prostatę, co zmniejsza ryzyko pojawienia się wielu groźnych schorzeń.

Korzeń Maca zahamowuje proces starzenia się organizmu. Ponadto reguluje on gospodarkę hormonalną. Roślina stosowana jest często jako afrodyzjak. Podnosi poziom męskiego libido, a także zwiększa ochotę na seks. Narządy płciowe są lepiej ukrwione, co intensyfikuje doznania podczas współżycia.

Buzdyganek naziemny na problemy z potencją

Naturalne środki na potencje dla mężczyzn można stosować niemal bez ograniczeń, co stanowi ogromną zaletę. Należy pamiętać, że każdy organizm jest zupełnie inny. Właśnie dlatego dobrze jest przetestować kilka różnych ziół. Buzdyganek naziemny to roślina godna zainteresowania.

W jego składzie można znaleźć hormon, który pozytywnie wpływa na erekcję. Ponadto zioło to zawiera protodioscynę. Nierzadko jest ono uznawane jako afrodyzjak. Stymuluje organizm do produkcji testosteronu. Dodatkowym plusem jest fakt, że zwiększa ono ochotę na seks. Dzięki temu łatwiej jest osiągnąć stań podniecenia.

Zażywanie ekstraktu z buzdyganka naziemnego może nieść za sobą długofalowe rezultaty. Wysoki poziom testosteronu we krwi będzie utrzymywał się nawet wtedy, gdy zrezygnujemy z stosowania produktu. Udowodniono, że roślina ta zmniejsza ryzyko zanikania erekcji podczas stosunku.

Jagody jałowca brazylijskiego jako środek kojący napięcie

Zastanawiając się, jakie naturalne środki na potencję wybrać warto wziąć pod uwagę jagody jałowca brazylijskiego. Są one zalecane w szczególności mężczyznom przemęczonym psychicznie.

Świetnie niwelują one stres, problemy z koncentracją, czy też niezdrowe napięcie. Dzięki nim łatwiej zapomnieć jest o problemach dnia codziennego. Skuteczne odstresowanie jest podstawą do tego, aby czerpać radość z życia seksualnego.

strong>Jagody jałowca brazylijskiego wspomagają regenerację organizmu. Podnoszą również poziom libido, dzięki czemu ochota na kontakty intymne zwiększa się. Poprawia się również wrażliwość na bodźce, co również jest ważne w przypadku problemów z potencją.

Jagody z jałowca brazylijskiego wykazują łagodne działanie na organizm. Zazwyczaj sięgają po nie mężczyźni, którzy nie mają poważnych problemów z erekcją. Rekomendowane są one w przypadku, gdy trudności w osiągnięciu wzwodu pojawiają się sporadycznie.

Palma sabałowa na sprawność seksualną

Domowe sposoby na szybką erekcję przynoszą satysfakcjonujące rezultaty w przypadku, gdy pamiętamy o systematyczności. Istotne jest to, aby organizm był regularnie wspierany przez związki zawarte w roślinach i ziołach.

Palma sabałowa już od wieków była wykorzystywana w leczeniu zaburzeń związanych z erekcją. Wykazuje ona wyjątkowo silne działanie. Podnosi ona poziom testosteronu we krwi. Ponadto poprawia ona krążenie krwi. To właśnie dzięki temu ukrwienie narządów płciowych staje się lepsze.

Interesującym faktem jest to, że palma sabałowa wpływa doskonale nie tylko na potencję. Roślina ta wykorzystywana jest często podczas leczenia reumatyzmu, trądziku, stanów zapalnych, bólów migrenowych, a także wielu innych dolegliwości. Warto wspomnieć, że składniki zawarte w palmie sabałowej stymulują komórki prostaty. Zmniejsza to ryzyko pojawienia się np. przerostu prostaty.

Damiana pustynna na popęd seksualny

Osoby zastanawiające się, jak poprawić erekcje powinny wziąć pod uwagę roślinę o nazwie damiana pustynna. Stosowana jest ona nie tylko podczas leczenia problemów ze wzwodem, ale również bezpłodności. Doskonale wpływa ona na gospodarkę hormonalną organizmu.

Reguluje m.in. poziom testosteronu we krwi. Dodatkowo pozytywnie wpływa na układ krwionośny, co przekłada się na lepsze ukrwienie narządów płciowych. Damiana pustynna zwiększa również popęd seksualny, co jest bardzo ważne w przypadku, gdy chcemy utrzymać go na satysfakcjonującym poziomie.

Na uwagę zasługuje fakt, że Damiana pustynna znakomicie wpływa również na psychikę. Zmniejsza stany lękowe, czy też stres. Pozwala zrelaksować się i rozluźnić. Jest to niezwykle istotne podczas stosunku.

Witaminy z grupy B na erekcję

 Witaminy na erekcję to związki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.  Bardzo często bywa tak, że na skutek nieprawidłowych nawyków żywieniowych nie możemy dostarczyć sobie substancji, które m.in. poprawiają potencję. Warto podkreślić, że witaminy nigdy nie działają wybiórczo. Wzmacniają one kompleksowo cały organizm.

 Witamina B1 stymuluje produkcję hormonów płciowych. Zwiększa ona płodność, a także dobroczynnie wpływa na jakość nasienia.

Można znaleźć ją w np.:

 • wątróbce,
 • mięsie wieprzowym,
 • grochu,
 • rybach,
 • fasoli.

 Witamina B2  wspomaga prawidłowe przekazywanie impulsów nerwowych. Znakomicie wpływa ona na ludzką psychikę. Dzięki niej można łatwiej osiągnąć stan pełnego odprężenia, co jest kluczowe podczas seksu.

Witaminę B znajdziemy w m.in.:

 • niektórych serach,
 • bananach,
 • migdałach,
 • produktach pełnoziarnistych.

 Witamina B3  odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego. Wspomaga ona właściwe krążenie krwi, co bezpośrednio przekłada się na łatwiejsze osiągnięcie erekcji.

Witaminę B3 znajdziemy w m.in.

 • chlebie pełnoziarnistym,
 • mięsie,
 • orzechach.

Witamina C na męską sprawność

witamina C - na potencję

 

Kontynuując odpowiedź na pytanie – co jest dobre na potencje i omawiając domowe sposoby – nie można zapomnieć o witaminie C. Jest ona z pewnością wszystkim dobrze znana. Tylko nieliczni jednak wiedzą, że świetnie wpływa ona na erekcję.

Wykazuje ona działanie antyoksydacyjne. Zmniejsza ryzyko pojawienia się wolnych rodników. Witamina C nie dopuszcza również do utlenienia się komórek. Wspomaga ona pracę całego organizmu – zmniejsza poziom cholesterolu, a także obniża ciśnienie krwi. Liczne badania naukowe udowodniły, że zmniejsza ona ryzyko zachorowania na raka.

Witamina C usprawnia przepływ krwi (również do narządów płciowych). Możemy znaleźć ją w cytrusach, niektórych warzywach zielonolistnych, winogronach, a także wielu innych produktach spożywczych.

Witamina E na jakość erekcji

Witamina E świetnie wpływa na jakość erekcji, o ile tylko nie jest przyjmowana w zbyt dużych ilościach. Korzystnie wpływa ona na gospodarkę hormonalną.

Pobudza organizm do wytwarzania testosteronu. Reguluje pracę układu krwionośnego, co przekłada się na lepsze ukrwienie ciał jamistych znajdujących się w penisie. Witamina E jest antyoksydantem, a więc niszczy ona wolne rodniki. Ponadto wzmacnia ona naczynia krwionośne.

Witamina E często bierze udział w leczeniu bezpłodności.

Można znaleźć ją w m.in.:

 • migdałach,
 • orzechach,
 • kiełkach,
 • marchwi.

Inne witaminy na potencję to m.in. A, D, K.

Tabletki na potencję

 Tabletki na potencję mogą być zażywane bez konsultacji lekarskiej tylko wtedy, gdy są one suplementem diety.  Takie produkty możemy zakupić bez recepty, gdyż ich stosowanie nie niesie za sobą dużego ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Silne leki stosowane w przypadku impotencji zapisywane są przez specjalistę. Nie każdy mężczyzna może je przyjmować. Do przeciwwskazań należą np. choroby sera.

Suplementy diety z reguły posiadają bezpieczny skład. Są one zalecane w przypadku, gdy problemy z erekcją nie są następstwem choroby.

Dzięki nim można uzupełnić niedobory witamin. Bardzo często posiadają one w swoim składzie zioła. Jest to z pewnością doskonała opcja dla mężczyzn, którzy cenią sobie wygodę. Podstawowym plusem jest fakt, że zażycie kapsułki nie stanowi najmniejszego problemu. Wystarczy jedynie zakupić wysokiej klasy suplement, który dostarczy organizmowi niezbędnych związków. Nierzadko jest to metoda o wiele tańsza, gdyż zdobycie niektórych ziół jest bardzo drogie i problematyczne.

Na rynku znajdziemy wiele suplementów diety wspomagających erekcję, jednak nie każdy posiada zadowalający skład. Każdy kto zastanawia się, co na erekcję zażywać powinien wziąć pod uwagę innowacyjne  tabletki Eron Plus Jest to produkt, który posiada silną podwójną formułę. Niemal natychmiast można odnotować efekty jego stosowania.

W składzie tego suplementu znajduje się m.in.

 • korzeń Maca,
 • buzdyganek naziemny,
 • kozieradka pospolita,
 • żeń-szeń koreański.

Każda kapsułka jest również źródłem niezbędnych witamin i minerałów. Opisywany produkt usuwa przyczyny problemów z erekcją. Zapewnia mocniejszy wzwód, a także wyższą wytrzymałość seksualną. Eron Plus sprawia, że seks stanie się nie tylko dłuższy, ale również intensywniejszy. Wielką zaletą jest naturalny skład, który nie szkodzi zdrowiu. Z pewnością zadowoli to osoby poszukujące sprawdzonego, a zarazem nieszkodliwego rozwiązania na problemy z osiągnięciem oraz utrzymaniem wzwodu. Regularna suplementacja sprawi, że jakość życia seksualnego znacząco wzrośnie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Eron Plus? Odwiedź stronę producenta i odbierz: Nawet 3 dodatkowe opakowania Eron Plus za darmo!

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *