Kawa kuloodporna (bulletproof coffee) – co to takiego i jak działa?

Kawa kuloodporna

Kawa kuloodporna to nazwa, która coraz częściej pojawia się w kontekście najskuteczniejszych rozwiązań, umożliwiających szybkie odchudzanie. Według opinii użytkowników pozwala nie tylko zrzucić zbędne kilogramy w stosunkowo krótkim czasie, ale również można ją przygotować w domowych warunkach. W tym artykule sprawdzimy czym jest, co wchodzi w jej skład i oczywiście to, czy kawa naprawdę jest skuteczna. Zapraszamy!

Wsparcie procesu odchudzania jest możliwe na wiele sposobów. Najskuteczniejszymi są oczywiście odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać do tego specjalne produkty. Grunt, aby były one skuteczne – problem nadwagi i otyłości dotyczy bowiem aż 2 miliardów osób na całym świecie, w związku z czym pomocne rozwiązania są na wagę złota. Czy takim wartościowym produktem jest kawa kuloodporna? Sprawdźmy!

Czym jest kawa kuloodporna?

Kawa kuloodporna (z ang. bulletproof coffee) to napój przeznaczony dla osób aktywnych, a także tych odchudzających się, który ma z jednej strony przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej, a z drugiej zapewnić więcej energii do codziennych ćwiczeń. Składa się ze świeżo zmielonej kawy, masła oraz oleju MCT.

Za jej powstanie odpowiedzialny jest amerykański przedsiębiorca Dave Asprey. Podczas swojej wyczerpującej wędrówki po tybetańskich górach, gdzie na wysokości 5500 m n.p.m. zabrakło mu sił, został on poczęstowany przez tubylców nieznaną mu wcześniej miksturą. Było to połączenie herbaty z masłem, pozyskiwanym z mleka jaka, które przywróciło mu energię i pozwoliło na dalszą wędrówkę. Zachwycony działaniem napoju, postanowił stworzyć własną wersję, w której herbatę zastąpił kawą i dodał do niej krowie masło oraz olej MCT.

Efektem była właśnie kuloodporna kawa, która dzisiaj jest niezwykle popularna i z której właściwości korzystają zarówno osoby, chcące zredukować nadmiar tłuszczu w swoim organizmie, jak i pragnące zwiększyć efektywność treningów.

Przepis na kawę kuloodporną. Jak przygotować?

Przepis na kawę kuloodporną

Zanim przejdziemy do opisu właściwości kawy kuloodpornej, rozwiejmy wszelkie wątpliwości dotyczące jej przygotowania. Tak, jak wspomnieliśmy na początku, możesz przyrządzić ją we własnej kuchni. Wystarczą ci do tego:

  • kubek zaparzonej, świeżo zmielonej kawy (optymalna ilość – 2 łyżeczki);
  • 2 łyżeczki masła krowiego;
  • 2 łyżeczki oleju kokosowego (MCT).

Przygotowanie kawy kuloodpornej jest bardzo proste – do zaparzonej kawy wystarczy dodać pozostałe składniki, a następnie mieszać całość przez około pół minuty. Po tym czasie zawartość kubka należy zblendować i… wypić.

Bulletproof coffee – jakie daje efekty?

Ale po co tak naprawdę przygotowywać kawę, która ma w sobie dużo masła i oleju MCT? Połączenie to nie brzmi apetycznie, jednak daje niesamowite efekty – zarówno dla zdrowia, jak i urody. Oto najważniejsze powody, dla których warto pić kawę kuloodporną!

Pobudzenie i energia

Pobudzenie i energia

Kawa kuloodporna to o wiele lepszy sposób na pobudzenie i codzienną dawkę energii, niż tradycyjna “mała czarna”. Odpowiedzialna za to jest nie tylko kofeina, która daje pobudzenie, a do tego ma pozytywny wpływ na koncentrację, refleks, pamięć, a nawet codzienne samopoczucie. Kluczową rolę odgrywa tu jednak olej MCT, bez którego energetyczny potencjał tego napoju nie byłby tak duży.

Powstaje on na bazie oleju kokosowego i zawiera duże ilości tłuszczów MCT – średniołańcuchowych, które są korzystne dla zdrowia człowieka i, w przeciwieństwie do długołańcuchowych, nie mają negatywnego wpływu na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Jedną z jego podstawowych ról jest zwiększanie wydatku energetycznego, co doda ci sił i sprawi, że twój trening będzie o wiele bardziej wydajny i skuteczny.

Olej kokosowy, dzięki dużej zawartości kwasów tłuszczowych, powoduje utrzymanie wysokiego poziomu energii przez długi czas i nie wywołuje uczucia senności – nawet wtedy, gdy kawa kuloodporna przestanie działać.

Uczucie sytości przez długi czas

Olej kokosowy ma jeszcze jedną cenną właściwość – zwalnia perystaltykę jelit, dzięki czemu po jego spożyciu towarzyszyć ci będzie długotrwałe, nawet 3-godzinne uczucie sytości. Kawa kuloodporna to ogromne wsparcie dla osób, które znajdują się na rygorystycznej diecie i muszą ograniczać liczbę spożywanych kalorii. Korzystanie z oleju MCT nie tylko pozwoli ci uniknąć głodu, ale również nie będzie miało negatywnego wpływu na masę ciała.

Nie musisz również obawiać się jakichkolwiek problemów z układem pokarmowym – kawa z olejem kokosowym nie tylko ich nie wywoła, ale również pomoże w zapobieganiu negatywnym reakcjom, takim jak np. biegunki!

Szybsze odchudzanie

Szybsze odchudzanie

Czas na kluczowe funkcje kawy kuloodpornej – tak, to prawda, że sprzyja ona odchudzaniu i nie wynika to tylko z długotrwałego uczucia sytości, które umożliwia przestrzeganie zasad diety. Ponownie musimy tutaj przywołać olej kokosowy, bo to on odpowiada za szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Z czego wynikają takie właściwości? Przede wszystkim z tego, że przyspiesza on wchłanianie tłuszczów i powoduje, że nie odkładają się w organizmie, ale są zamieniane na energię. Ma to ogromny wpływ na proces redukowania zbędnej wagi.

 Co więcej, dzięki ogromnemu zastrzykowi energii, jaki da ci kawa bulletproof, zyskasz możliwość efektywniejszego trenowania. A jak wiadomo, to właśnie codzienny wysiłek fizyczny umożliwia najskuteczniejsze spalanie tłuszczu.

Korzyści zdrowotne

Choć mogłoby się wydawać, że połączenie kawy z olejem kokosowym i masłem nie może być do końca zdrowe, w praktyce jest zupełnie inaczej. Ta magiczna mikstura pozwoli ci zadbać o stan swojego organizmu na wielu płaszczyznach!

Zacznijmy od kawy, która – poza pobudzaniem organizmu i poprawianiem koncentracji czy pamięci – pozwala zwalczać ból i napięcie, a dzięki swoim właściwościom obniżania poziomu histaminy w organizmie, łagodzi objawy alergii.

To jednak nie wszystko – stosowanie kuloodpornej kawy może zminimalizować ryzyko cukrzycy typu II i nowotworów, a nawet da ci wsparcie w leczeniu astmy oskrzelowej.

Nie mniej właściwości prozdrowotnych wykazuje olej MCT, który pomaga w leczeniu celiakii i zwalczaniu biegunek, a także przyspiesza procesy regeneracyjne wątroby. Co więcej, kawa z tym składnikiem stanowić będzie wsparcie dla osób, które cierpią na niedożywienie i związane z nim choroby, takie jak mukowiscydoza.

Kawa z masłem to także mnóstwo witamin, minerałów i wartości odżywczych – jej ostatni składnik zawiera bowiem witaminy A, E, D i K2, a także jest wartościowym źródłem kwasu linolowego. Wszystko to sprawia, że stanowi nieocenione wsparcie dla organizmu – nie tylko w zakresie dostarczania energii czy redukcji zbędnego tłuszczu!

Czy kawa kuloodporna jest bezpieczna?

Czy kawa kuloodporna jest bezpieczna

Tak – bulletproof coffee jest napojem jak najbardziej bezpiecznym, o ile oczywiście stosuje się go z umiarem. Wynika to przede wszystkim z zawartości kofeiny i kwasów tłuszczowych, które w nadmiarze mogą być szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Pijąc kawę kuloodporną w zbyt dużych ilościach, możesz nabawić się problemów żołądkowych, a także zaburzyć pracę układu krążenia.

Jak w takim razie dawkować kawę kuloodporną? Zalecamy picie jednej filiżanki dziennie, najlepiej po śniadaniu – nie radzimy zastępować nią pierwszego posiłku, ponieważ, mimo swoich prozdrowotnych właściwości, nie stanowi pełnowartościowego dania. Zrezygnować z kawy kuloodpornej powinny natomiast osoby, które mają problemy z układem krążenia.

 Pamiętaj! Jeżeli chcesz, aby działanie kawy kuloodpornej było jak najlepsze i by była ona bezpieczna dla twojego zdrowia, korzystaj wyłącznie z wysokiej jakości ziaren, a także prawdziwego masła krowiego, które zawiera co najmniej 80% tłuszczu mlecznego!

Wygodne, gotowe rozwiązanie: Cappuccino MCT

Cappuccino MCT

Choć kawa kuloodporna może być przygotowywana w domowych warunkach, warto zastąpić ją gotowym, udoskonalonym produktem. Jest nim Cappuccino MCT, do produkcji którego wykorzystano najlepszą kawę w postaci ziaren kongijskich i arabiki. Posiada ona wszystkie cechy bulletproof coffee, jednak została uzupełniona wieloma innymi, cennymi składnikami, do których zaliczamy:

  • połączenie alg brunatnych i ekstraktu z nasion winorośli właściwej, dzięki któremu kawa kuloodporna jeszcze skuteczniej redukuje tkankę tłuszczową – również z okolic brzucha;
  • garcynię kambodżańską, która z jednej strony reguluje poziom tłuszczu we krwi, a z drugiej daje uczucie sytości;
  • chrom, dzięki któremu kawa jeszcze lepiej utrzymuje prawidłowy poziom cukru we krwi, a do tego skuteczniej metabolizuje makroskładniki;
  • guaranę, zwiększającą efekt pobudzenia i przyczyniającą się do przyspieszenia metabolizmu;
  • inulinę, która dba o mikroflorę jelit i reguluje częstotliwość wypróżnień.

Oczywiście podstawą kawy Cappuccino MCT są kofeina i olej MCT, a więc najważniejsze składniki, które dadzą ci energię i pozwolą efektywniej zrzucić zbędne kilogramy.

Dlaczego warto postawić na tę kawę? Przede wszystkim ze względu na dodatkowe składniki, łatwość przygotowania, a także bezpieczeństwo – spożywana w odpowiednich ilościach, nie wywołuje jakichkolwiek skutków ubocznych!

Kup Cappuccino MCT TERAZ!

Podsumowanie

Kawa kuloodporna to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością – zarówno ze względu na swoje właściwości odchudzające i prozdrowotne, jak również działanie energetyczne. Możesz ją przygotować we własnym domu albo postawić na kawę Cappuccino MCT – bez względu na to, które rozwiązanie wybierzesz, uzyskasz satysfakcjonujące efekty w krótkim czasie.

Pamiętaj tylko, że kawa z masłem powinna być stosowana z umiarem – w ten sposób niestraszne ci będą jakiekolwiek skutki uboczne.

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *