Jelqing – ćwiczenie na powiększenie penisa: jak robić, efekty i opinie

jelqing na powiększenie penisa

Jelqing to jeden z najpopularniejszych sposobów na powiększenie penisa. Choć na jego działanie nie ma naukowych dowodów, zdarzają się mężczyźni, którzy potwierdzają jego działanie – i to na satysfakcjonującym poziomie. Ponieważ jest to naturalna, bezpieczna metoda, wiele osób decyduje się na jej wypróbowanie.

 Jelqing  pochodzi od starej techniki Jelq, która swoje korzenie ma w krajach arabskich. Opiera się na przekonaniu, że ludzkie ciało można kształtować – rozciągliwość tkanek jest bowiem potwierdzonym zjawiskiem, stosowanym obecnie w medycynie. Jego dowodami są także wykorzystywane w niektórych plemionach afrykańskich zniekształcenia w formie rozciągniętych dolnych warg lub szyi. Założeniem Jelqingu jest wydłużenie penisa na podobnej zasadzie, dzięki regularnym ćwiczeniom, wykonywanym na członku. Jest to przy tym bezpieczny sposób, który nie grozi uszkodzeniem narządu czy problemami z erekcją, jeśli wykonujemy wszystko prawidłowo.

Co to jest Jelqing?

Powiększanie penisa to temat równie popularny u panów, jak powiększanie piersi u pań. Choć już dawno stwierdzono, że rozmiar penisa nie jest tak ważny, jak umiejętności w sytuacjach intymnych, mężczyźni często mają kompleksy na tle rozmiarów swojego przyrodzenia. Istnieje kilka sposobów na powiększenie członka, wśród których większość budzi mieszane uczucia i gorące dyskusje dotyczące skuteczności, wyników i bezpieczeństwa stosowania. Jedną z najczęściej wspominanych metod jest Jelqing.

 Jelqing jest specjalnym ćwiczeniem, którego zadaniem jest zwiększenie długości i objętości członka.  Polega na regularnym rozmasowywaniu penisa, aby rozciągnąć jego tkanki i uzyskać widoczną różnicę w rozmiarze. Dzięki odpowiedniemu uciskowi na prącie zwiększa się ciśnienie krwi, co powoduje również nabrzmienie penisa.

Nie powinno się mylić tego ćwiczenia z masturbacją, nie dąży bowiem do uzyskania orgazmu. Wręcz przeciwnie, penis w pełnej erekcji jest niewskazany podczas wykonywania Jelqingu.

Jak przeprowadzić ćwiczenie?

Jelqing można przeprowadzić na wiele sposobów, ćwiczenie posiada bowiem kilka różnych odmian. Są one mniej lub bardziej zaawansowane, dlatego nie powinno się od razu stosować wszystkich dostępnych ćwiczeń – niektóre z nich mogą być trudne do wykonania dla początkujących, a nawet grozić kontuzją.

Podstawowe zasady Jelqingu

Aby Jelqing był w pełni bezpieczną metodą na powiększanie penisa, należy trzymać się kilku ważnych zasad – pomogą one uchronić się przed uszkodzeniami narządu. Do najważniejszych aspektów należą:

 • stosowanie lubrykantu – dzięki odpowiedniemu poślizgowi przeprowadzenie ćwiczenia będzie łatwiejsze i bardziej komfortowe, a przy tym uchroni skórę członka przed otarciami,
 • powstrzymanie się od pełnej erekcji – penis powinien być choć częściowo miękki, aby rozciąganie tkanek było możliwe, bezpieczne i przyniosło pożądany efekt,
 • regularność – jest to metoda, która efekty przyniesie wyłącznie przy regularnych ćwiczeniach, realizowanych kilka razy w tygodniu przez dłuższy czas,
 • obserwowanie swojego organizmu – jeśli podczas ćwiczeń pojawi się ból, należy od razu przerwać masaż; podobnie w przypadku pojawienia się otarć czy siniaków – w takiej sytuacji należy odczekać, aż uszkodzenia skóry całkowicie się zagoją.
Realizując ćwiczenia wykorzystuj kremy do powiększania penisa, co spotęguje efekt. Rekomendujemy wykorzystanie Expansil Cream – wieloskładnikowego, relatywnie taniego i bezpiecznego rozwiązania na powiększenie penisa.

Techniki ćwiczenia

techniki ćwiczeń jelqing

Ćwiczenia na powiększenie członka zaliczające się do Jelqingu można podzielić na kilka różnych technik. Większość z nich polega na masażu penisa za pomocą ręki lub obu rąk, bez osiągania pełnej erekcji. Zazwyczaj wiążą się z dużą ilością powtórzeń, dlatego warto zarezerwować sobie sporo czasu dla codziennych ćwiczeń.

 • Klasyczny Jelqing - jest to podstawowa i najbardziej popularna technika. Należy ująć penisa u podstawy palcem wskazującym i kciukiem, przykładając uwagę do odpowiedniego nacisku - nie powinien być zbyt mocny, aby nie spowodował siniaków, ale na tyle stanowczy, by podniósł ciśnienie krwi w narządzie. Następnie należy przesuwać stworzony z palców pierścień w górę prącia, aż do żołędzi. Zanim dłoń dotknie żołędzi, puszczamy uchwyt i rozpoczynamy masaż od nowa. Jednorazowe ćwiczenie powinno obejmować 50 powtórzeń, przy czym każde należy wykonać w średnim tempie, niezbyt szybko.
 • Rozciąganie penisa - ta technika jest prostsza i pozwala na większą dowolność. Polega na stanowczym złapaniu członka poniżej żołędzi i rozciąganiu go z umiarkowaną siłą. Można robić to ku dołowi lub na boki, przytrzymując penisa przez kilka sekund w naciągniętej pozycji. Ponieważ przy tym ćwiczeniu nie przesuwamy dłonią po skórze prącia, nie musimy stosować lubrykantu - dzięki temu możemy wykonywać je w dowolnym momencie w ciągu dnia, np. w toalecie.
 • Wzmacnianie członka - Jelq może także sprawić, że penis będzie silniejszy. Jednym z ćwiczeń na wzmocnienie prącia jest miarowe kręcenie nim jak wskazówkami zegara. W tym celu należy lekko chwycić penis poniżej żołędzi i wykonywać nim lekko kolisty ruch, nie ciągnąc zbyt mocno. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia wzmacnia więzadła łączące prącie z kością łonową. Większą siłę można uzyskać także dzięki ćwiczeniu z ręcznikiem - w tym celu należy doprowadzić do pełnego wzwodu, usiąść i powiesić na penisie ręcznik. Następnie należy próbować lekko unieść ręcznik, napinając mięsień łonowo-guziczny.

Jakie efekty daje Jelqing?

Jelqing w założeniu ma zwiększyć rozmiar penisa, zarówno w obwodzie, jak i na długości. Ma być to możliwe dzięki zwiększeniu ciśnienia krwi, co poprawi ukrwienie narządu i doprowadzi do jego naturalnego obrzmienia, a także rozciągnięcia tkanek za sprawą regularnego ćwiczenia.

Nie ma naukowego potwierdzenia skuteczności techniki Jelq, jednak jest ona znana i stosowana od wieków. Nie jest prostym sposobem powiększania penisa, ponieważ wymaga dużej regularności i wypracowania sobie odpowiedniej techniki ćwiczeń. Należy przy tym dbać, by penis nie był narażony na kontuzję czy otarcia skóry.

Można znaleźć mężczyzn, którzy uważają, że powiększanie penisa za pomocą Jelqingu faktycznie działa. Niektórzy zauważyli u siebie jedynie niewielkie efekty, inni natomiast twierdzą, że penis powiększył się znacznie, osiągając zadowalający rozmiar.

Rezultaty u każdego mogą być więc odmienne - warto pamiętać, że zgodnie ze wskazówkami, Jelqing może przynieść spodziewane rezultaty jedynie przy regularnym powtarzaniu ćwiczeń kilka razy w tygodniu. Już po kilku tygodniach ćwiczeń podobno można zauważyć u siebie wzmocnienie penisa i przystąpić do bardziej zaawansowanego rozciągania; na tym etapie powinny być już również widoczne niewielkie zmiany w rozmiarze członka.

Zalety Jelqingu

zalety jelqingu

Jelqing niewątpliwie posiada kilka zalet, które sprawiają, że wielu mężczyzn decyduje się na te ćwiczenia. Do najważniejszych z nich należy:

 • bezpieczeństwo – jeśli ćwiczenia są wykonywane prawidłowo, a ogólne zasady są przestrzegane, Jelqing nie powinien spowodować żadnych problemów, a penis nie jest narażony na uszkodzenie czy otarcia,
 • możliwa skuteczność – technika Jelqingu opiera się na prostych założeniach, mających potwierdzenie w medycynie; rozciąganie tkanek wspierane lepszym ukrwieniem narządu może doprowadzić do jego naturalnego powiększenia,
 • darmowe rozwiązanie – Jelqing jest metodą powiększania członka, która nie wymaga żadnych nakładów finansowych; należy za to poświęcić jej sporo czasu i uzbroić się w cierpliwość.

Opinie na temat Jelqingu

Opinie na temat Jelqingu nie pozwalają jednoznacznie stwierdzić, czy jest to metoda skuteczna. Ćwiczenia cieszą się sporą popularnością i wśród licznych ich opisów można znaleźć pełne zachwytu potwierdzenia mężczyzn o zwiększeniu rozmiaru penisa po miesiącach pracy. Nie brakuje także opinii negatywnych, według których penis nie powiększył się lub różnica w jego rozmiarze jest niewielka. Wielu panów przyznało się również, że długość ćwiczeń i wymagana regularność zniechęciły ich do dalszego próbowania.

Nie da się ukryć, że są to ćwiczenia jedynie dla wytrwałych i cierpliwych – są przy tym również bezpieczne jako metoda w pełni naturalna, dzięki czemu mogą stanowić ciekawy eksperyment dla mężczyzn, którzy chcą spróbować nowego dla siebie sposobu na powiększania penisa.

Sprawdzona alternatywa dla ćwiczeń rozciągających członka: Member XXL

Member XXL

Jelqing może zostać uznany za zbyt długotrwałą metodę - jego sprawdzoną alternatywą jest suplement diety Member XXL Jest to środek na powiększenie członka, który dodatkowo zwiększa również sprawność seksualną mężczyzny.

Do głównych działań suplementu zalicza się:

 • zwiększenie rozmiaru członka nawet o 9 cm,
 • pogrubienie penisa,
 • wzmocnienie erekcji,
 • zwiększenie przyjemności ze zbliżenia.

Member XXL powstał na bazie naturalnych składników aktywnych, połączonych ze sobą w odpowiednich proporcjach, dzięki czemu tworzą unikalny środek na powiększenie rozmiaru penisa. Są to wyłącznie bezpieczne substancje, które mają silne właściwości wzmacniające układ krążenia mężczyzny oraz zwiększające jego zdolności seksualne. Przyczyniają się więc do poprawy jakości stosunków, a przede wszystkim stymulują prącie do wzrostu, sprawiając, że penis osiąga bardziej satysfakcjonującą długość i obwód.

Co znajduje się w kapsułkach Member XXL? Na suplement składają się takie składniki naturalne, jak ekstrakt z korzenia żeń-szenia, ekstrakt z szafranu, ekstrakt z pieprzu czarnego, buzdyganek naziemny, l-arginina czy wyciąg z kozieradki. Dzięki naturalnemu składowi jest to środek w pełni bezpieczny, który może stosować każdy.

Efekty zapewniane przez środek Member XXL są bardzo obiecujące - już po kilku tygodniach regularnego stosowania można zauważyć, że penis urósł o kilka centymetrów.  Docelowo można liczyć nawet na przyrost 9 cm, co pozwala osiągnąć naprawdę imponujący rozmiar.

Przyjmowanie tabletek na powiększenie penisa jest prostym i skutecznym rozwiązaniem - wystarczy zażywać 2 kapsułki codziennie, przez co najmniej miesiąc, aby widoczne były pierwsze efekty. Szczególnie zaleca się pełną, trzymiesięczną kurację, aby uzyskać oczekiwany rozmiar.

Member XXL jest środkiem przebadanym, o potwierdzonym działaniu, dlatego może być bezpieczną alternatywą dla każdego mężczyzny, pragnącego zwiększyć rozmiar swojego penisa.

Sprawdź Member XXL teraz! (oficjalna strona producenta)

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *