Jak skutecznie schudnąć 20 kg i szybko zrzucić nadwagę bez efektu jojo?

jak schudnąć 20 kg

Jak schudnąć 20 kg bez efektu jojo? To pytanie pojawia się w głowie wielu kobiet, które zaniedbały swoją sylwetkę. Co oczywiste, kilkadziesiąt kilogramów nie przybyło nam z dnia na dzień. Z tego powodu nie wypracujemy wymarzonego ciała w ciągu kilku tygodni. Zbyt rygorystyczna dieta może doprowadzić do efektu jojo, a tego chcemy uniknąć. Kilogramy powracające niczym bumerang to zmora wielu osób.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się z nadwagą. Źródeł zbędnych kilogramów jest wiele. Otyłość może być spowodowana poważną chorobą, rozregulowaną gospodarką hormonalną, czy też przyjmowaniem leków z niektórych grup. W takiej sytuacji odchudzanie jest procesem bardzo trudnym, który powinien być realizowany pod okiem specjalisty.

Niewłaściwa dieta, objadanie się, brak dostatecznej ilości ruchu – wszystko to negatywnie wpływa na sylwetkę. Przyczyną problemu może być również przebyta ciąża – nie zawsze ciało powraca do formy bez wysiłku.  Jak schudnąć 20 kg?  Przede wszystkim należy kierować się zdrowym rozsądkiem.

Czym jest efekt jojo?

co to jest efekt jojo

W pierwszej kolejności należy uświadomić sobie, czym jest efekt jojo. Dotyka on ogromnej liczby osób odchudzających się. To nic innego, jak wahania wagi. Wypracowaliśmy pożądaną sylwetkę, jednak z każdym kolejnym miesiącem waga wzrasta. Po pewnym czasie mamy tyle samo kilogramów, co przed odchudzaniem, a nawet więcej.

Dzieje się tak dlatego, że po schudnięciu powracamy do złych nawyków żywieniowych. Osiągnęliśmy cel, a więc nie musimy już trzymać diety, czy też uprawiać sportu. To ogromny błąd. Utrzymanie rezultatów wymaga ciągłej pracy. Nie musi być ona tak intensywna, jak podczas odchudzania, jednak nie należy rezygnować z zdrowego trybu życia.

Do głównych przyczyn efektu jojo można zaliczyć:

 • odchudzanie poprzez bardzo rygorystyczne diety,
 • głodówki,
 • siedzący tryb życia,
 • kompulsywne jedzenie,
 • zajadanie stresu i negatywnych emocji,
 • utratę motywacji.

Z pewnością niejedna osoba zadaje sobie pytanie – jak schudnąć 20 kg w 6 miesięcy? Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak.  Rozsądne odchudzanie zakłada spadek wagi na poziomie 1-1,5 kg tygodniowo.  Pół roku to sporo czasu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że każdy organizm jest inny. Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji. Czasami warto dać sobie więcej czasu.

Jak skutecznie schudnąć 20 kg bez efektu jojo?

jak schudnąć bez efektu jojo

Osoby, które posiadają 20 kg nadwagi powinny zastanowić się, co może być jej źródłem. Być może jest to nadwyżka kaloryczna, zbyt duża ilość spożywanych słodyczy i fast foodów, brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, słaby metabolizm. Przed przystąpieniem do działania warto jest rzetelnie ocenić prowadzony tryb życia.

Nie wiesz, jak szybko schudnąć 20 kg? Przede wszystkim uświadom sobie, że wprowadzone zmiany nie są chwilowe. Musimy na stałe wyeliminować wszystko, co negatywnie wpływa na naszą sylwetkę. W innym przypadku z pewnością dotknie nas efekt jojo. Poniżej opisano kilka wskazówek, jak uniknąć powracających kilogramów.

 1. Odpuść sobie głodówki  – dieta polegająca na głodówce nie jest dobrym pomysłem. Owszem, może okazać się, że waga leci w dół, ale jest to jedynie stan chwilowy. Brak racjonalnego żywienia wykańcza organizm. Czujemy się słabi oraz pozbawieni energii do działania. W ten sposób można zakłócić pracę narządów wewnętrznych.

To jedzenie dostarcza nam niezbędnych składników odżywczych. Ich brak jest przyczyną zakłóconej pracy organizmu. Mogą pojawić się problemy związane z układem pokarmowym, czy też gospodarką hormonalną. U kobiet dochodzi do zaniku miesiączki, co jest poważnym objawem nieprawidłowości.

Głodówka sprawia, że organizm pragnie ochronić się przed spadkiem energetycznym. Z tego względu spala on głównie masę mięśniową i intensywnie gromadzi tkankę tłuszczową. Może okazać się, że odchudzanie nie przebiega tak, jak powinno.

Żadna głodówka nie może trwać wiecznie. Właśnie dlatego, gdy wracamy do normalnego trybu żywienia zbędne kilogramy powracają. Spowolniony metabolizm może sprawić, że organizm będzie gromadził jeszcze więcej tkanki tłuszczowej, niż przed głodówką.

 2. Nie ucinaj kalorii zbyt gwałtownie  – to powszechnie spotykany błąd. Jeśli na co dzień spożywaliśmy 4000 kcal, to nie możemy z dnia na dzień zredukować ich o połowę. Będzie to szok dla organizmu. Zmiany należy wprowadzać stopniowo, tak aby przyzwyczaić się do mniejszej ilości spożywanych pokarmów.

Po pewnym czasie organizm nie będzie wykazywać już tak wysokiego zapotrzebowania na jedzenie, a tym samym proces odchudzania stanie się łatwiejszy. Unikniemy również nadmiernego gromadzenia się tłuszczu i spadku energetycznego.

 3. Wprowadź zdrowe nawyki żywieniowe  – warto jest wprowadzić pięć zbilansowanych posiłków, które dostarczają niezbędnych witamin, minerałów i składników odżywczych. Oprócz tego nie można zapomnieć o optymalnym nawodnieniu. Zaleca się picie 2-3 l wody dziennie. To właśnie dzięki niej organizm może pracować właściwie.

Trzeba również wiedzieć, że niedostateczne nawodnienie organizmu nasila głód. Jeśli chcesz zobaczyć na wadze 20 kg mniej, to pożegnaj się ze słodyczami, chipsami, fast-foodami, przetworzoną żywnością. Sporadycznie można pozwolić sobie na takie jedzenie, jednak z całą pewnością nie może być ono uzupełnieniem codziennego menu. Dobrze jest zwiększyć ilość spożywanych warzyw i owoców.

 4. Unikat diet opierających się na jednej grupie składników  – mowa tutaj o np. diecie tłuszczowej, białkowej, kapuścianej. Takie odchudzanie jest dość kontrowersyjne. Może ono nieść za sobą pozytywne efekty, jednak istnieje duże ryzyko, że po zakończeniu kuracji kilogramy powrócą.

Warto również podkreślić, że organizm funkcjonuje prawidłowo tylko wtedy, gdy dostarczamy mu wszystkich niezbędnych związków. Właśnie dlatego jadłospis powinien być zróżnicowany. Do diet opierających się na jednej grupie składników należy podejść ostrożnie. Nie powinny trwać one dłużej niż tydzień-dwa.

 5. Nie zapomnij o aktywności fizycznej  – ruch jest potrzebny nie tylko do tego, aby utrzymać szczupłą sylwetkę. Ma on ogromny wpływ na stan naszego zdrowia. Siedzący tryb życia spowalnia metabolizm, osłabia pracę serca, powoduje spadek energii. Wieczorne leżenie przed telewizorem warto jest zastąpić spacerem. Samochód dobrze jest wymienić na rower. Warto również udać się na basen.

Typ aktywności fizycznej zależy od naszych preferencji oraz możliwości. Skuteczna dieta odchudzająca zakładająca utratę 20 kg powinna zostać dopełniona ćwiczeniami. Nie muszą być to mordercze treningi na siłowni. Ważne jest to, aby znaleźć coś, co będzie sprawiać nam przyjemność.

Oczywiście po zakończeniu odchudzania nie należy powracać do poprzedniego trybu życia. Warto również wspomnieć, że to właśnie aktywność fizyczna redukuje cellulit, a także ujędrnia ciało. Wisząca skóra po odchudzaniu nie dotyka każdego.

 6. Skorzystaj z suplementów wspomagających odchudzanie  – nie są to produkty o cudownym działaniu, które w ciągu kilku tygodni spalą nadmiar tkanki tłuszczowej. Suplementy mogą jednak być uzupełnieniem diety oraz aktywności fizycznej. Pozytywnie wpływają one na pracę organizmu.

Ważne jest jednak to, aby nie sięgać po pierwszy lepszy produkt. Skład musi być bezpieczny i wartościowy. Najlepszą opcją są naturalne składniki.

Jaki suplement na odchudzanie wybrać?

Suplementów wspomagających odchudzanie jest wiele. Nie każdy z nich jest godny uwagi. Poniżej przedstawiamy najlepsze tabletki na odchudzanie oparte na naturalnych składnikach. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród osób na diecie, a jednocześnie są przez nas zweryfikowane i polecane.

1. Piperinox

Piperinox na odchudzanie

Poznaj Piperinox!

Piperinox to tabletki z piperyną, które stanowią znakomite wsparcie podczas procesu odchudzania. Przede wszystkim ograniczają one chęć podjadania. Słabsze łaknienia sprawia, że mamy mniejszą ochotę na słodycze, czy też niezdrowe przekąski. Łatwiej jest utrzymać prawidłową dietę.

Opisywany suplement intensyfikuje spalanie tkanki tłuszczowej.  Składniki aktywne stymulują organizm do wykorzystywania zgromadzonych pokładów tłuszczu.  Jest on zamieniany na energię, dzięki czemu nie tylko gubimy wagę, ale również czujemy się lepiej.

Regularne spożywanie normuje pracę układu pokarmowego. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy mają problem z spowolnionym metabolizmem. W składzie Piperinox można znaleźć m.in.:

2. Keto Actives

Keto Actives na ochudzanie

Poznaj Keto Actives
Keto Actives to suplement przeznaczony dla osób na diecie ketogenicznej. Zakłada ona spożywanie wyższej ilości tłuszczów oraz ograniczenie ilości spożywanych węglowodanów.  Produkt ten wyróżnia się bezpiecznym składem oraz efektywnym działaniem. 

Omawiany suplement zwiększa tempo metabolizmu lipidów. To właśnie dzięki temu tkanka tłuszczowa jest spalana przez organizm o wiele szybciej. Ponadto zmniejsza się ryzyko ponownego odkładania tłuszczu. Produkt reguluje również poziom cholesterolu oraz glukozy we krwi.

Suplementacja zmniejsza ryzyko wyczerpania oraz utraty energii. Jest źródłem sił witalnych. W składzie można znaleźć m.in.:

 • ekstrakt z korzenia ashwagandhy,
 • ekstrakt z papryki rocznej,
 • kofeinę bezwodną,
 • ekstrakt z pieprzy czarnego BioPerine,
 • chrom,
 • ekstrakt z czarnej pomarańczy.

3. Green Barley Plus

Green Barley Plus na odchudzanie

Poznaj Green Barley Plus
Green Barley Plus to jeden z najchętniej wybieranych spalaczy tłuszczu. Produkt intensyfikuje eliminację tkanki tłuszczowej, dzięki czemu łatwiej można osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Na uwagę zasługuje fakt, że wykazuje on zdolność do oczyszczenia organizmu z toksyn.

Systematyczne stosowanie suplementu pozytywnie wpływa również na stan skóry.  Składniki aktywne wpływają na cellulit. Zielony jęczmień świetnie wpływa na pracę układu trawiennego.  Przyspiesza metabolizm, dzięki czemu szkodliwe produkty przemiany materii mogą być szybciej eliminowane.

W składzie znajduje się m.in.:

4. African Mango

African Mango na odchudzanie

Poznaj African Mango
African Mango to suplement diety polecany osobom, które potrzebują wsparcia podczas odchudzania. Afrykańskie mango dostarcza niezbędnych witamin oraz składników odżywczych. Świetnie wpływa na pracę układu pokarmowego. To właśnie dzięki temu zachodzi mniejsze ryzyko zaparć, czy też gromadzenia się toksyn.

Opisywany produkt pobudza organizm do spalania tkanki tłuszczowej.  Właśnie dlatego możliwe jest spalenie tłuszczu nawet z problematycznych obszarów ciała np. bioder, brzucha, wewnętrznej strony ud.  Suplement ogranicza apetyt, co jest ważne dla osób na diecie.

Afrykańskie mango jest źródłem m.in.:

 • witamin z grupy B,
 • witaminy C,
 • witaminy K,
 • prowitaminy A,
 • aminokwasów,
 • polifenoli,
 • potasu,
 • miedzi.

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *