Hipnoza na odchudzanie: opinie i efekty – czy działa?

hipnoza na odchudzanie

Hipnoza to jeden z mniej popularnych sposobów wykorzystywanych podczas odchudzania. Czy hipnoza może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów? Jakich efektów można się po niej spodziewać? 

Niemal każda osoba ma za sobą przynajmniej jedną dietę, która miała zdziałać cuda, ale niestety nie dała żadnych efektów. Nie zawsze jest to spowodowane złą dietą – czasem po prostu nie umiemy się zdyscyplinować i mimo dobrych założeń nie jesteśmy w stanie osiągnąć wymarzonej wagi i sylwetki. Fakt, to nie jest wcale proste, ale niektórzy są przecież w stanie się zmotywować. Czy są prostsze rozwiązania niż katowanie się dietą?

Czym jest hipnoza?

co to jest hipnoza

Hipnoza jest prawidłowym stanem umysłu, tak samo jak czuwanie i sen. Podczas sesji hipnotycznej nie da się wywołać u pacjenta żadnych zdolności, których – odpowiednio zmotywowany – nie umiałby w sobie wywołać w stanie czuwania, jednakże  sesja pozwala zogniskować skupienie pacjenta na konkretnych tematach wybranych przez hipnotyzera. 

Pacjent nie jest w stanie realnie oceniać sytuacji podczas hipnozy ani reagować na bodźce dochodzące z zewnątrz. Nie będzie też pamiętał tego, co działo się podczas sesji, jednak będzie w stanie wywołać w swojej głowie obrazy wspomnień lub fantazji zasugerowanych przez specjalistę.

Podatność ludzi na hipnozę jest bardzo zróżnicowana, ale profesjonalista wie, jak to sprawdzić i jak przeprowadzić sesje z każdą z takich osób. Zachowanie osoby, która faktycznie wpadła w trans stworzony przez hipnotyzera będzie zgoła inne niż w stanie czuwania.

Podczas sesji hipnotycznej zmienia się oddech – najczęściej będzie głębszy i zdecydowanie wolniejszy, ale zdarzają się również i przypadki, w których oddech przyspiesza. U kobiet nastąpi zaczerwienienie szyi i dekoltu – generalnie zmienia się ukrwienie osób w stanie hipnozy. Oprócz tego powiększy się również dolna warga, a mowa stanie się bełkotliwa i niewyraźna. Kolejną rzeczą jest zwiotczenie mięśni – zwykle hipnotyzer sprawdza to poprzez uniesienie ręki i puszczenie jej. Jeżeli bezwładnie opadnie to znak, że pacjent jest w stanie hipnozy.

Uwaga! Szukasz sprawdzonej metody, która wspomoże Twoje odchudzanie? Koniecznie sprawdź nasz ranking tabletek odchudzających (przedstawiamy tylko faktycznie działające preparaty!)

Odchudzanie przy pomocy hipnozy?

odchudzanie przy pomocy hipnozy
Jeżeli żadne restrykcyjne diety jak dotąd nie były pomocne w osiągnięciu upragnionej wagi, a ćwiczenia konsekwentnie odsuwaliśmy na bok i potrzebujemy konkretnej motywacji warto udać się na sesję hipnotyczną do profesjonalisty. Specjalista przeprowadzi z nami dogłębny wywiad, żeby nas poznać i dowiedzieć się, jakie mamy względem hipnozy oczekiwania. Po szczegółowej rozmowie będzie mogła rozpocząć się sesja, która powoli wprowadzi nas w świat transu, po którym… nic nie będziemy pamiętać.

 Sesja terapeutyczna oparta na hipnoterapii ma za zadanie dotarcie do naszej podświadomości, w które przechowywane są treści niedostępne dla nas na co dzień.  Podświadomość ściśle współpracuje ze świadomością, ale nie jesteśmy jej w stanie w żaden sposób kontrolować chyba, że pomoże nam w tym hipnotyzer.

W podświadomości przechowywane są treści, o których istnieniu niektórzy w ogóle nie zdają sobie sprawy, jak chociaż podejście do świata i niektórych jego spraw, przykre wspomnienia z okresu dzieciństwa, czy też kompleksy, które staramy się wyprzeć z pamięci. Jeśli profesjonalista dobrze pokieruje sesją będzie w stanie zmienić niektóre założenia podświadomości implementując takie, które pomogą w odchudzaniu.

Jeżeli podświadomie będziemy myśleć, że podjadanie między posiłkami jest niedozwolone ze względu na kompletną bezużyteczność takich cukrów w organizmie to bardzo szybko przestaniemy to robić, ponieważ podświadomość nami rządzi, a dobrze zaprogramowana będzie i rządzić lepiej.

Jeżeli w podświadomości zostanie zakodowane, że nasze posiłki mają być zbilansowane, a nadużywanie alkoholu, czy te innych mocno kalorycznych używek jest nierozsądne, to tak dopasujemy naszą dietę, aby zgadzała się z naszymi przekonaniami zakotwiczonymi w podświadomości.

Jest to jednocześnie bardzo proste i niezwykle skomplikowane, jednak osoba poprowadzona przez specjalistę, który zna się na swojej pracy będzie zdecydowanie zadowolona z efektów takiej sesji.

To może Cię zainteresować: Joga na odchudzanie, ciało i umysł. Jakie ma opinie i wpływ na organizm?

Szybkość działania i efekty uboczne

efektywność hipnozy

Jak szybko będą widoczne efekty po zastosowaniu hipnozy? To zależy od konkretnego przypadku, ale najważniejsze jest to, że pojawią się w zdrowym, naturalnym tempie i będą trwałe, ponieważ  hipnoza ma na celu zmienić styl i tryb życia,  a nie jedynie krótkotrwale zmniejszyć wagę i doprowadzić do znienawidzonego efektu jojo.

Po wprowadzeniu do podświadomości odpowiednich zasad zdrowego odżywiania i motywacji do ćwiczeń okazuje się, że własną pracą jesteśmy w stanie osiągnąć naprawdę wiele.

Jeżeli po pierwszej sesji czujemy, że wciąż potrzebujemy wsparcia warto udać się jeszcze na jedno lub dwa spotkania, po których możemy być pewni, że nie będzie potrzeba ich więcej. Jeżeli jednak jesteśmy oporni i chcielibyśmy w każdej chwili móc się zmotywować to warto po sesjach twarzą w twarz zaopatrzyć się w nagrania, które pozwolą nam od czasu do czasu odświeżyć zaimplementowana zachowania po to, żeby poczuć się lepiej i lepiej funkcjonować.

Ile to kosztuje?

Jednak sesja terapeutyczna hipnozą może kosztować nawet 200-400 zł, a jeśli jedna nie wystarczy to koszty zaczynają bardzo rosnąć. Trzeba jednak wziąć pod uwagę istotną rzecz: efekt takiej hipnozy jest trwały i koszty te są nieporównywalnie niższe niż koszty diet tradycyjnych obejmujących regularne wizyty u dietetyków.

Jeżeli nie stać nas jednak na takie sesje, ale mimo to chcemy spróbować hipnozy to warto zainwestować w taśmy nagraniowe, które również bardzo wspomagają odchudzanie. Jest to w pełni bezpieczny sposób, który zastąpi nam sesje z hipnotyzerem. W cenie 50-100 zł otrzymamy nagranie, które pozwoli nam powoli zaimplementować to, co trzeba, aby odchudzanie było bezpieczne i zarazem maksymalnie skuteczne.

Różnicą w obu tych sposobach jest to, że zwykle wystarczy jedna sesja – dla osób opornych być może dwie lub trzy. Przy zakupie nagrań trzeba wziąć pod uwagę, że należy ich wysłuchiwać kilka dni pod rząd i proces ten kilkakrotnie powtórzyć, żeby osiągnąć zamierzony efekt. Nie jest to jednak coś, czego faktycznie nie można zrobić dla swojej duszy i swojego ciała – to zdecydowanie prostsze niż dieta cud i hardcorowe ćwiczenia, na które zwykle nie mamy ochoty.

Hipnoza na odchudzanie to jeszcze coś, w co wiele osób zwyczajnie nie wierzy, ale wystarczy przyjrzeć się osobom, które z niej skorzystały i są naprawdę zadowolone.

Opinie o hipnozie na odchudzanie

W internecie krąży wiele opinii, jednak działanie hipnozy jest naprawdę realne. Negatywne opinie wyrażają zwykle osoby, które zwyczajnie w to nie wierzą i nigdy nie podjęły próby przejścia takiej sesji na sobie. Zwykle podają wyssane z palca przykłady, albo zwyczajnie wyśmiewają osoby, które chcą tego spróbować zniechęcając je w ten sposób, niestety.

Hipnoza jest bezpieczna i skuteczna – tak jak zostało wspomniane w pierwszym akapicie artykułu hipnoza nie jest w stanie zmienić naszego mózgu i zastosować jakichkolwiek zmian w naszym zachowaniu, jeśli nie mamy do tego faktycznych predyspozycji. Człowiek może naprawdę wiele zdziałać, ale najzwyczajniej w świecie nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę.

Opinie znalezione w internecie pozwalają z całą pewnością stwierdzić, że zwykle po kilku dniach od przeprowadzonej sesji pojawiają się pierwsze efekty – takie, które już można zauważyć. Być może przestajemy podjadać, nasz obiad jest bardziej zielony, a po wodę sięgamy zdecydowanie częściej niż przedtem.

Pozytywne opinie znalezione w internecie dodają naprawdę skrzydeł i pozwalają się zmotywować do odbycia takiej sesji i zdecydowanie warto tego spróbować.

Efekty będą zależeć od tego, o co poprosiliśmy hipnotyzera i na czym najbardziej nam zależało.  Opinie pokazują, że większość osób traci zbędne kilogramy w ilości 3-5 kg i to już w pierwszym miesiącu.  Chudnięcie jest stopniowe i zdrowe, ponieważ zmieniamy swoje nawyki, a nie wprowadzamy radykalne zmiany pod kątem specjalnej diety.

Zmiana nawyków to działanie długotrwałe, które pozwala cieszyć się każdym dniem nie tracąc motywacji do zdrowego życia i ciesząc się z wykonywanych czynności. Dobre jedzenie dobrze reaguje z ciałem, a zadowolone i zdrowe ciało to szczęśliwy duch i zdecydowanie warto o tym pamiętać każdego jednego dnia.

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

One thought on “Hipnoza na odchudzanie: opinie i efekty – czy działa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *