Czy rozmiar penisa ma znaczenie dla kobiet?

rozmiar penisa pod lupą

Mężczyźni, zwłaszcza młodzi, miewają obsesję na punkcie wielkości członka. Rozważania na temat idealnego rozmiaru penisa dotyczą w szczególności przedstawicieli płci męskiej, którzy pierwszą inicjację seksualną mają jeszcze przed sobą. „Czy rozmiar mojego penisa jest wystarczający, by sprawić kobiecie przyjemność? Czy nie wyśmieje mnie? Czy będzie zadowolona?”

Te i inne pytania często kłębią się w głowie facetów, którzy mają kompleksy na tle wielkości członka. Postanowiliśmy sprawdzić, co kobiety sądzą na temat rozmiaru penisa. Czy obawy mężczyzn, co wielkości przyrodzenia są słuszne? A jeśli tak, to jaki rozmiar penisa jest dla kobiet idealny?

Pytanie do specjalisty – jak powiększyć penisa?

Cześć. Jestem Marek mam 17 lat i nieco martwi mnie rozmiar penisa. W stanie wzwodu ma on ok. 12 cm. Kiedy jest w stanie spoczynku, jest znacznie mniejszy. Najgorzej jest kiedy, na dworze jest zimno lub po kąpieli w basenie. Wtedy mój penis niemalże zanika. Jestem dość dobrze zbudowany, mam 185 cm wzrostu i ważę 90 kg, ale niestety rozmiar mojego penisa mnie nie zadowala. Jestem prawiczkiem i zastanawiam się, czy z takim rozmiarem sprostam w łóżku oczekiwaniom partnerki? Czy powinienem powiększyć penisa?

Odpowiedź:

Drogi Marku, nie masz się czym martwić. Podobnie jak Ty, tak i wielu innych mężczyzn w Twoim wieku nadmiernie przejmuje się rozmiarem penisa. Nie ma ku temu absolutnie żadnych podstaw. Średni rozmiar penisa wynosi ok. 13 cm. Jednego mężczyznę matka natura obdarzyła hojniej, innego skromniej. Problem dotyczący kurczenia się członka pod wpływem zimna czy wody jest całkowicie naturalny i nie powinien stanowić powodu do zmartwień.

Oczywiście w internecie istnieje kult dużego penisa, ale w rzeczywistości wiele kobiet miewa opory przed pójściem do łóżka z mężczyzną hojnie obdarzonym, ponieważ obawiają się bólu. Niekiedy nawet dopada je strach. Pamiętaj, że nie liczy się wielkość, obwód, a technika oraz odpowiednie podejście do kobiety, które da jej maksymalną przyjemność. Dlatego zamiast zastanawiać się nad rozmiarem członka, pomyśl, jak możesz sprawić, byś Ty i Twoja partnerka czuli się zaspokojeniu seksualnie. Życzę powodzenia.

Obsesja na punkcie własnego ciała

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, miewają obsesję na punkcie własnego ciała. Kobiety nieustannie się odchudzają, testują nowe diety, próbują naturalnymi metodami powiększyć piersi. Natomiast mężczyźni zazwyczaj przejmują się rozmiarem penisa. Co ciekawe, problem ten dotyczy mężczyzn na całym świcie. Obawy odnośnie rozmiaru członka podsycane są przez wiele różnych źródeł. Często publikowane są wyniki badań, które pokazują, że kobiety zdecydowanie wolą większe członki.

Co ciekawe, w większości badania te nie były w ogóle przeprowadzone, a ich rzekome wyniki mają wprowadzić jedynie niepotrzebne zamieszanie. Na pewno wielu z Was zauważyło, że określenie „męskość” często odnosi się do penisa. Zatem im większy penis, tym mężczyzna bardziej „męski”? Nic z tych rzeczy!

Co mówią badania na temat wielkości penisa?

Wielu facetów uważa, że duży rozmiar członka powinien iść w parze z posturą – Im większy jestem, tym mój penis powinien być większy. Zanim jednak zaczniesz umartwiać się rozmiarem swojego penisa, zastanów się, czy są ku temu powody.

Wyniki badań przeprowadzonych w 2015 r. na grupie 15 000 mężczyzn z całego świata dobitnie pokazują, że obawy o rozmiar penisa są bezzasadne. Rzeczone badania pokazały, że średnia długość penisa u badanych mężczyzn w czasie wzwodu wynosiła ok. 13,12 cm. Wcale nas to nie dziwi, ale może dziwić mężczyzn którzy często na forach internetowych przechwalają się imponującymi rozmiarami swoich penisów. 18 cm, 20 cm, 24 cm – takie komentarze można przeczytać.

Niestety panowie często mają skłonność do zawyżania wyników pomiarów i to często nawet o kilka centymetrów!

Jaki jest idealny rozmiar penisa dla kobiety?

idealny rozmiar penisa

Wiemy już średnia penisa wynosi niewiele ponad 13 cm. Natomiast jeśli chodzi o oczekiwania kobiet względem idealnego rozmiaru penisa, rozmiar ten wynosi ok. 15 cm. Nie jest jednak jasne, czy różnica 2 cm w długości przyniosłaby kobiecie i jej partnerowi większą satysfakcję seksualną. Wiele wskazuje na to, że nie.

Zachowaj zdrowy dystans

Prasa, Internet, a w szczególności Facebook oraz Instagram bombardują nas informacjami na temat życia innych osób. Obserwujemy przekoloryzowane życie celebrytów. Wydaje nam się, że są oni idealni i mają idealne życie. Idąc tym tokiem myślenia, sami staramy stać się idealni. Oczywiście nie ma nic złego w dbaniu o siebie. Problem pojawia się, gdy obserwując przypudrowaną egzystencję innych osób, popadamy w kompleksy. Dotyczy to również rozmiarów penisa. Informacje rozpowszechniane w Internecie często są przesadzone i nijak mają się do rzeczywistości. W konsekwencji wielu mężczyzn zaczyna zastanawiać się nad rozmiarem penisa i zadawać sobie pytanie: czy na pewno wszystko ze mną w porządku?

Powiększanie penisa w XXI wieku

Żyjemy w czasach, w których medycyna posunęła się mocno do przodu. Każdy ma prawo decydować o swoim ciele i jeżeli chcesz powiększyć penisa, możesz to po prostu zrobić! Metod jest kilka – inwazyjne i bez inwazyjne, skuteczne i o wątpliwej skuteczności.

Chirurgiczne powiększanie penisa

Zabieg wykonywany jest pod okiem chirurga. Polega on na nacięciu wiązadeł, przez co penis ulega obniżeniu i staje się większy. Zabiega ten jest jednak drogi i może prowadzić do powikłań np. zaburzeń erekcji.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Alternatywną metodą jest powiększanie członka za pomocą zastrzyków z kwasu hialuronowego. Zabieg ten można wykonać w klinikach medycyny estetycznej i – co ważne – metoda ta nie wymaga użycia skalpela. Zabieg nastrzyknięcia penisa kwasem hialuronowym przeprowadzany jest w znieczuleniu, a zatem nie należy obawiać się bólu. Po wykonaniu zabiegu należy zaprzestać aktywności seksualnej na ok. 4 tygodnie. Kwas hialuronowy to naturalna substancja, która po ok. 2 latach od wstrzyknięcia ulega wchłonięciu. Wówczas zabieg należałoby powtórzyć, o ile pacjent oczywiście będzie zainteresowany ponownym nastrzyknięciem członka.

Ćwiczenia na powiększenie penisa

Czy jest to w ogóle możliwe? W opinii osób seksuologów oraz osób, które stosowały ćwiczenia, jest to do wykonania. W internecie można znaleźć mnóstwo poradników, które pokazują, jak krok po kroku należy wykonywać takie ćwiczenia. Metoda ta jest bezpieczna pod warunkiem, że stosujemy odpowiednie ćwiczenia zalecone przez specjalistę.

Powiększanie penisa za pomocą ćwiczeń wymaga dużej systematyczności. Codziennie należy poświęcić od ok. 30 minut do nawet godziny na ćwiczenia.

Pompki powiększające penisa

Pompkę należy nałożyć do penisa. Pod wpływem tworzącego się podciśnienia do ciał jamistych penisa napływa więcej krwi niż ma to miejsce w przypadku wzwodu. Stosowanie pompki do penisa ma na celu nie tylko powiększenie, ale również ma przeciwdziałać zaburzeniom erekcji.

Efekty powiększenia penisa za pomocą pompki mają powodować trwałe rezultaty na skutek rozciągnięcia ciał jamistych penisa.

Powiększanie penisa ekstenderem

Istnieją również urządzenia do powiększania penisa zwane ekstenderami. Używa się je codziennie przez kilka godzin. Działanie takiego urządzenia polega na rozciągnięciu tkanek penisa, jednak mężczyzna nie odczuwa przy tym bólu czy dyskomfortu. Aby zaobserwować pierwsze efekty, konieczne jest bowiem stosowanie ekstendera przez kilka miesięcy. Jest to zatem metoda powiększania członka dla cierpliwych. Wiele mężczyzn stosujących ekstendery zauważyło efekty uboczne jak np. problemy ze sztywnością penisa. Ponadto często efekty stosowania ekstendera są nietrwałe.

A może tabletki na powiększanie penisa?

Tabletki na powiększanie penisa od zawsze wzbudzają kontrowersje, bo czy naturalne składniki ziołowe są w stanie zwiększyć rozmiar członka? Wiele osób poddaje tę metodę w wątpliwość. Jednak z drugiej strony znajdziemy gro mężczyzn, którzy są zadowolenie ze stosowania tabletek.

Jak sami faceci twierdzą – mają silniejsze i dłuższe wzwody, penis staje się lepiej ukrwiony, a apetyt seksualny wzrasta. Wszystko dzieje się za sprawą naturalnych ekstraktów roślinnych. Preparatem, który cieszy się doskonałymi opiniami jest Member XXL.

Czy rozmiar penisa ma znaczenie dla kobiety?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ilu ludzi, tyle potrzeb. Zdecydowanie jednak większość kobiet wyraża zadowolenie z rozmiaru przerodzenia swojego partnera. Jeśli chodzi o kwestię rozmiaru penisa i jego powiększanie, jedno jest pewne – w większości przypadków obawy facetów o rozmiar „sprzętu” są nieuzasadnione. Jeżeli jednak mimo zapewnień badaczy oraz seksuologów, nadal masz wątpliwości, co do tego, że liczy się technika, a nie rozmiar, możesz sięgnąć po dostępne metody powiększania penisa.

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *