Ćwiczenia na powiększenie penisa. Które są skuteczne?

Ćwiczenia na powiększenie penisa

Ćwiczenia na powiększenie penisa stanowią jeden ze sposobów na poprawę długości członka. Dostępnych jest wiele ich rodzajów, zapewniających różne efekty – które z nich są najskuteczniejsze?

Kompleks małego członka dotyka wielu mężczyzn, powodując problemy z pewnością siebie i wstyd przed zbliżeniem z partnerką. Jest częstym wynikiem porównywania rozmiaru swojego penisa do wielkości przyrodzenia innych mężczyzn i zazwyczaj występuje u panów plasujących się poniżej średniej. Na szczęście na długość prącia można wpłynąć, i to bez korzystania z drogich i inwazyjnych operacji. Całkowicie darmową metodą są ćwiczenia na powiększenie penisa, które można samodzielnie wykonywać w domu.

Ćwiczenia na powiększenie penisa. Które są skuteczne?

Ćwiczenia na powiększenie członka mają wiele zalet. Można wykonywać je bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów i bez potrzeby konsultacji z lekarzem, dzięki czemu są bardzo komfortową metodą zwiększenia rozmiaru prącia. Niektóre z nich pozwalają realnie wpłynąć na długość penisa. Wymagają przy tym sporo cierpliwości, ponieważ ich efekty zazwyczaj są widoczne po przynajmniej kilku lub kilkunastu tygodniach regularnych ćwiczeń. Konieczne jest również dokładne zapoznanie się z wymaganą techniką, gdyż to od niej zależy nie tylko skuteczność tej metody, ale także jej bezpieczeństwo. Które ćwiczenia na powiększenie penisa warto stosować?

Stosowanie ćwiczeń na powiększenie penisa warto wspomagać stosowaniem preparatów do aplikacji bezpośrednio na członka. Kremy na powiększanie penisa warto jednak wybierać na podstawie opinii, recenzji i ocen, gdyż nie każdy środek jest skuteczny i bezpieczny.

Produktem zasługującym na szczególną uwagę jest Expansil Cream.

Jelqing

Jelqing

Jelqing należy do najbardziej popularnych ćwiczeń na powiększenie członka. Pochodzi od tradycyjnej, arabskiej techniki jelq, wykorzystywanej od wieków w celu zyskania bardziej pokaźnych rozmiarów przyrodzenia. Choć jej skuteczność nie jest potwierdzona żadnymi badaniami, nie brakuje mężczyzn, którzy zapewniają o satysfakcjonujących efektach jej stosowania. Metoda ta opiera się na założeniach techniki rozciągania tkanek, którą obecnie z powodzeniem stosuje się we współczesnej medycynie.

Na czym polega?

Jelqing przypomina w swojej formie masturbację ze względu na wykonywane podczas tego ćwiczenia ruchy. Jego celem nie jest jednak osiągnięcie wytrysku, a pełen wzwód jest wręcz niewskazany – penis powinien być choć częściowo wiotki, by rozciągnięcie jego tkanek było możliwe. Ćwiczenia należy wykonywać z wykorzystaniem lubrykantu, który uchroni skórę penisa przed otarciami. Ma to duże znaczenie, ponieważ pojedyncza sesja jelqingu powinna trwać około 20-30 minut, co przy braku nawilżenia szybko spowodowałoby podrażnienia.

 Jelqing należy stosować przez 2-3 dni, po czym zalecany jest dzień przerwy. Ćwiczenie powinno się kontynuować aż do uzyskania pożądanych rezultatów.

Technika

W klasycznej wersji jelqingu należy mocno ująć członka w stanie spoczynku u samej jego nasady, a następnie przesunąć dłoń w kierunku żołędzi. Kiedy znajdzie się ona na wysokości wędzidełka, należy złapać penisa drugą ręką u podstawy i zabrać dłoń znajdującą się na jego szczycie. Wtedy można powtórzyć ruch drugą ręką. Chwyt powinien być dostatecznie mocny, by wzrosło ciśnienie krwi w członku, co spowoduje jego obrzmienie. Nie może być jednak również zbyt silny, ponieważ może to uszkodzić tkanki penisa lub doprowadzić do jego podrażnienia.

Efekty

Założeniem jelqingu jest stopniowe powiększanie długości członka na skutek rozciągania jego tkanek. Wielu mężczyzn potwierdza skuteczność tego ćwiczenia, wskazując na wzrost penisa do zadowalającego rozmiaru. Niektórzy uważają za to, że powiększanie członka tą metodą daje mało zauważalne rezultaty. Aby sprawdzić działanie tej metody, konieczne jest regularne wykonywanie ćwiczeń przez okres przynajmniej kilku miesięcy, dlatego jest to rozwiązanie dla cierpliwych.

Skutki uboczne

Dobrze przeprowadzone ćwiczenia nie powinny spowodować żadnych negatywnych skutków. W razie zbyt mocnego ucisku na penisie mogą pojawić się siniaki lub zaczerwienienia, może także zacząć łuszczyć się skóra. Jeśli wystąpią takie objawy, należy przerwać wykonywanie jelqingu do czasu ich minięcia.

Rozciąganie penisa

Wśród ćwiczeń na powiększenie penisa popularne jest również rozciąganie członka. Bazuje ono na podobnych założeniach, co jelqing – na skutek długotrwałych, często powtarzanych ruchów tkanki prącia mają stopniowo się rozciągać, co prowadzi do trwałych efektów w postaci wydłużenia członka nawet o kilka centymetrów.

Na czym polega?

Rozciąganie penisa to sposób polegający na bezbolesnym, ale stanowczym naciąganiu prącia na całej długości. Ćwiczenie wykonuje się wyłącznie za pomocą rąk, dzięki czemu łatwo jest kontrolować ucisk na członku oraz siłę jego rozciągania. Można przeprowadzić je na prąciu znajdującym się w stanie spoczynku lub połowicznego wzwodu. W razie osiągnięcia pełnej erekcji, należy przerwać ćwiczenie i odczekać do momentu zwiotczenia penisa. Zastosowanie lubrykantu nie jest wskazane, ponieważ utrudni rozciąganie członka.

Technika

Należy chwycić żołądź penisa dłonią i stanowczym ruchem wyciągnąć ją przed siebie, najlepiej na początku stopniując odległość, by wyczuć bezpieczny poziom rozciągnięcia prącia. Ćwiczenie nie może powodować bólu. Powinno się utrzymać taką pozycję przez 5-10 sekund, a następnie puścić prącie.

Następnie należy ponownie złapać główkę penisa, tym razem nie tylko rozciągając prącie na długości, ale także ciągnąc je w dół. Taka pozycja również powinna trwać około 5-10 sekund.

Kolejnym krokiem jest złapanie żołędzi, rozciągnięcie penisa na długości oraz uniesienie go w górę, w kierunku brzucha. Po upływie 5-10 sekund można puścić członka.

 Trzy opisane ruchy składają się na jedną serię. Należy powtarzać ćwiczenia po 10 razy, z czasem zwiększając ilość serii oraz długość każdego rozciągania, aż dojdzie się do 10-15 minut dziennie. Najlepiej wykonywać je kilka razy w tygodniu.
 

Efekty

Rozciąganie penisa powinno przynieść pierwsze efekty w postaci dłuższego członka po kilku miesiącach regularnych ćwiczeń. Warto co jakiś czas mierzyć prącie, aby na bieżąco śledzić postępy. Opinie mężczyzn na temat tej metody są zróżnicowane – niektórzy potwierdzają jej skuteczność, inni natomiast nie zauważyli u siebie zadowalających rezultatów.

Skutki uboczne

Ćwiczenia wykonywane z wyczuciem nie powinny spowodować żadnych skutków ubocznych. Nie należy stosować zbyt mocnego ucisku lub rozciągać penisa ze zbyt dużą siłą, ponieważ może to spowodować dolegliwości bólowe lub przyczynić się do uszkodzenia tkanek członka.

Ćwiczenie mięśni Kegla

Ćwiczenie mięśni Kegla

Ćwiczenia na powiększanie penisa obejmują także trenowanie mięśnia Kegla, czyli mięśnia łonowo-guzicznego, odpowiadającego za wstrzymywanie moczu oraz siłę erekcji. Jest to prosta metoda, dzięki której można wizualnie powiększyć penisa – na skutek wzmocnienia mięśni Kegla możliwe jest skuteczniejsze kontrolowanie erekcji, co skutkuje napływaniem większej ilości krwi do ciał jamistych prącia. Efektem jest większy i grubszy penis w trakcie wzwodu, pozwalający na bardziej satysfakcjonujące zbliżenia z partnerką.

Na czym polega?

Ćwiczenie mięśni Kegla wymaga przede wszystkim ich zlokalizowania – są umiejscowione wewnątrz ciała, dlatego nie dla każdego ich położenie jest oczywiste. Łatwo je namierzyć, wykonując spięcie mięśni jak w momencie, kiedy chce się powstrzymać strumień moczu. Ćwiczenie polega na zaciskaniu mięśni i utrzymywaniu ich spięcia przez kilka lub kilkanaście sekund.

Technika

Należy spiąć mięsień łonowo-guziczny i przytrzymać go 5-10 sekund, następnie odpuścić i po chwili kontynuować ćwiczenia.

Powinno się wykonać od 20 do 30 takich spięć, powtarzając ćwiczenie codziennie przez co najmniej 3-5 minut. Z czasem można wydłużyć czas zaciskania mięśni lub zwiększyć ilość powtórzeń w serii.

Efekty

Z czasem mięśnie Kegla ulegną wzmocnieniu, co ułatwi kontrolowanie erekcji. Rezultatem ćwiczeń będą silniejsze wzwody, podczas których penis stanie się większy i twardszy, niż do tej pory.

Skutki uboczne

Tego typu ćwiczenia nie wiążą się z żadnymi skutkami ubocznymi.

Ćwiczenie rotacyjne

Ten sposób powiększania penisa wykorzystuje teorię rozciągliwości tkanek, według której powtarzane często ruchy naciągające członka są w stanie skutecznie i trwale go wydłużyć.

Na czym polega?

Podczas ćwiczenia wykorzystuje się ruch rotacyjny, dzięki któremu możliwe jest rozciągnięcie członka w każdym kierunku. Nie zaleca się stosowania lubrykantu, który utrudniłby odpowiednie złapanie główki penisa. Ćwiczenie należy wykonywać z wyczuciem, aby nie uszkodzić tkanek prącia. Penis powinien znajdować się w stanie spoczynku lub częściowym wzwodzie.

Technika

Należy mocno schwycić dłonią żołądź, rozciągnąć penisa do przodu, a następnie wykonać nim ruch rotacyjny zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

 Ćwiczenie powinno trwać 30 sekund – po tym czasie należy zrobić krótką przerwę, a następnie kontynuować ruch, tym razem obracając prącie w drugą stronę. Każdą serię powinno się wykonywać codziennie po 5 razy.

Efekty

Przy regularnym, długotrwałym stosowaniu ćwiczeń powinny pojawić się efekty w postaci dłuższego członka. Ta metoda na powiększanie penisa nie posiada naukowego potwierdzenia, jednak niektórzy uważają ją za skuteczny sposób na zyskanie kilku dodatkowych centymetrów na długości prącia.

Skutki uboczne

Ćwiczenie nie powinno spowodować żadnych niepożądanych skutków. Należy zachować przy nim ostrożność, by nie naciągać penisa ze zbyt dużą siłą, ponieważ może to spowodować uszkodzenie jego tkanek.

Co warto stosować oprócz ćwiczeń?

Stosowanie ćwiczeń na powiększanie penisa to ciekawa alternatywa dla innych metod, mających na celu zyskanie bardziej okazałego rozmiaru członka. Choć ma szanse powodzenia, wymaga dużej regularności i cierpliwości.

Znacznie wygodniejszym i szybszym sposobem  powiększania penisa są specjalne tabletki, takie jak Member XXL. Jest to wieloskładnikowy suplement diety, oddziałujący na najważniejsze układy w ciele mężczyzny, odpowiadające za sprawność seksualną i rozmiar penisa: układ krwionośny oraz układ hormonalny.

Member XXL

Member XXL dostarcza organizmowi potrzebnych składników, które zwiększają poziom testosteronu we krwi oraz usprawniają działanie układu krwionośnego, co prowadzi do mocniejszych erekcji i stopniowego wzrostu penisa.

Pierwsze efekty są widoczne już w przeciągu kilku tygodni kuracji, natomiast docelowo można zyskać nawet kilkucentymetrowy przyrost prącia. Takie rezultaty sprawiają, że tabletki na powiększanie penisa są znacznie bardziej polecane, niż ćwiczenia.

Czytaj więcej na MemberXXL!

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *