Co stymuluje wzrost biustu?

stymulowanie wzrostu biustu

Wzrost biustu jest możliwy dzięki licznym metodom, wśród których znajdziemy skuteczne suplementy diety, ćwiczenia, a nawet kuracje hormonalne. Jeżeli chcesz powiększyć rozmiar swoich piersi w sposób naturalny i bezpieczny, przygotowaliśmy dla ciebie małą ściągę. Oto kilka wybranych sposobów, które zapewnią ci satysfakcjonujący efekt w stosunkowo krótkim czasie.

Co stymuluje wzrost biustu?

Istnieje wiele metod, dzięki którym możliwa jest skuteczna stymulacja wzrostu biustu. Aby zobaczyć odpowiedni efekt, wcale nie musisz wybierać zabiegów ingerujących w twoje ciało – wystarczy skorzystać z odpowiednich suplementów diety, ziół albo ćwiczeń. Nie bez znaczenia jest także właściwe odżywianie, które może przyczynić się do zwiększenia objętości biustu.

Zaprezentowane poniżej metody przeznaczone są dla tych kobiet, które wolą uniknąć operacji plastycznych. Są one nie tylko bardzo kosztowne, ale również wymagają sporej odwagi i częstych wizyt w klinice. Co więcej, wszczepienie silikonowych implantów może wywoływać szereg niepożądanych efektów ubocznych.

Naturalne metody powiększania biustu z jednej strony zapewnią ci satysfakcjonujący efekt i pozwolą uzyskać kształtne piersi, a z drugiej nie będą stanowiły jakiegokolwiek zagrożenia dla twojego zdrowia. Sprawdźmy zatem, które ze sposobów okażą się najskuteczniejsze.

Znaczenie odżywiania dla wzrostu biustu

odżywianie a wielkość biustu

Najprostszą metodą na naturalne powiększenie biustu jest zastosowanie odpowiedniej diety. To, co jesz ma duży wpływ na rozmiar twoich piersi, dlatego warto zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę.

Zanim jednak włączysz do swojego menu właściwe produkty, powinnaś dowiedzieć się, co wpływa na rozmiar biustu. To przede wszystkim żeńskie hormony płciowe, czyli estrogeny. Dbając o ich odpowiedni poziom w organizmie, możesz cieszyć się satysfakcjonującymi efektami.

W diecie na wzrost biustu warto stosować produkty bogate w fitoestrogeny – związki pochodzenia roślinnego skutecznie naśladujące kobiece hormony. Znajdziesz je przede wszystkim w siemieniu lnianym, a także orzechach, sezamie, roślinach strączkowych oraz kiełkach.

Innym hormonem, który może mieć wpływ na wielkość twoich piersi, jest prolaktyna. Jej poziom w organizmie podniesiesz, spożywając owies, jęczmień, pełnoziarnisty brązowy ryż oraz kozieradkę.

To jednak nie wszystko. Jeżeli chcesz zapewnić sobie naturalne powiększenie biustu, włącz do swojego menu również:

 • mleko krowie, które przyczynia się do wzrostu tkanek piersi, ponieważ jest bogate w estrogen, progesteron i prolaktynę;
 • mleko sojowe, które stanowi bogate źródło izoflawonów skutecznie imitujących kobiece hormony (estrogeny);
 • owoce morza, w których znajdziesz mangan, a więc pierwiastek mineralny wchodzący w skład tkanek budujących piersi;
 • wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które nie tylko stymulują produkcję tkanki tłuszczowej wypełniającej piersi, ale również są bardzo zdrowe dla twojego organizmu – znajdziesz je między innymi w oliwie z oliwek, migdałach i awokado;
 • chude mięso, które stanowi doskonałe źródło białka – jest ono niezbędnym budulcem mięśni i może wpłynąć na wielkość biustu.

Co więcej, w celu ujędrnienia piersi i nadania im odpowiedniego kształtu, warto spożywać również zielone, żółte i pomarańczowe warzywa oraz owoce, szpinak, a także lucernę.

Oczywiście musisz mieć świadomość, że stosowanie diety bogatej w wymienione wyżej składniki nie przyniesie efektów w postaci wzrostu biustu o kilka rozmiarów. Może jednak wpłynąć nieznacznie na jego wielkość, kształt i jędrność, dlatego zadbaj o swoje menu – z pewnością pozwoli ci cieszyć się piękniejszymi piersiami.

Suplementacja na powiększenie piersi

Bardzo dobrym sposobem na powiększenie piersi jest stosowanie naturalnych suplementów diety na biust, które tworzone są w oparciu o sprawdzone i bezpieczne dla organizmu substancje aktywne. Najczęściej występują one w formie tabletek albo kremów, z których warto korzystać równolegle. Dzięki temu stymulacja wzrostu biustu będzie odbywać się zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz, co pozwoli ci cieszyć się lepszymi efektami. Dużą zaletą suplementów diety jest ich dostępność bez recepty.

Kluczową kwestią jest jednak wybór właściwego produktu, który został dokładnie przetestowany i wykazuje wysoką skuteczność. Wybieraj wyłącznie suplementy diety zawierające naturalne składniki – zyskasz wtedy pewność, że będzie to rozwiązanie w stu procentach bezpieczne dla twojego zdrowia.

Wśród konsumentek szczególnie dużą popularnością cieszy się ProBreast Plus. To suplement diety dostępny zarówno w formie kapsułek, jak i kremu ujędrniającego biust, który zawiera odpowiednio stężone ekstrakty z roślin. To właśnie dzięki nim możliwe jest powiększenie piersi nawet o dwa rozmiary. Pozytywne opinie stosujących suplement diety kobiet, jego dostępność bez recepty oraz kompozycja pieczołowicie wyselekcjonowanych substancji aktywnych powodują, że to jeden z najlepszych sposobów na naturalny wzrost biustu.

Aby lepiej poznać ProBreast Plus, zachęcamy do odwiedzin oficjalnej strony produktu (kliknij tutaj, aby przejść).

Zioła jako stymulatory powiększające biust

Kozieradka - pospolita

Wysoka skuteczność wspomnianego wyżej suplementu diety to efekt działania ekstraktów roślinnych i ziół. Te ostatnie odgrywają bardzo istotną rolę powiększaniu biustu, dlatego warto włączyć je do swojej diety – zarówno w formie kapsułek, jak też dodatku do dań czy napojów.

Do ziół, które wykazują najwyższą skuteczność i pozwolą ci cieszyć się większymi piersiami, zaliczamy:

 • kozieradkę – to jedno z najlepszych naturalnych źródeł fitoestrogenów, które wspomagają produkcję hormonów i stymulują wzrost piersi, stanowiąc składnik wielu suplementów diety (w tym wspomnianego ProBreast Plus);
 • koper włoski – dzięki zawartym w nim flawonoidom dochodzi do zwiększenia produkcji estrogenu, co ma nieoceniony wpływ na wielkość piersi;
 • chmiel – prowadzi do pobudzania i rozkurczania mięśni gładkich oraz produkcji większej ilości estrogenów;
 • palmę sabałową – stymuluje ona produkcję żeńskich hormonów, przyczyniając się do wzrostu tkanek budujących piersi;
 • mniszek lekarski – jego zadaniem jest usuwanie z organizmu zbędnych substancji, co wspomaga pracę receptorów estrogennych i tworzy odpowiednie środowisko do wzrostu gruczołów piersiowych;
 • czarnuszkę – stymuluje produkcję prolaktyny, dzięki czemu piersi stają się nie tylko pełniejsze, ale również jędrniejsze.

Warto stosować kilka ziół jednocześnie, co pozwala uzyskać satysfakcjonujące efekty w krótszym czasie. Oczywiście nie musisz zaopatrywać się w każde z nich osobno – najlepszym sposobem na dostarczanie tych cennych składników jest odpowiedni suplement diety. Wspomniany wcześniej ProBreast Plus zawiera np. kozieradkę, koper włoski, chmiel oraz inne zioła i substancje aktywne, umożliwiając naturalny wzrost biustu.

Hormony a wzrost biustu

Jak wspomnieliśmy wcześniej, kluczowy wpływ na wzrost biustu mają hormony. To właśnie one decydują o jego wielkości i kształcie. Dlatego tak ważne jest stymulowanie produkcji estrogenu i progesteronu poprzez spożywanie odpowiednich produktów oraz dostarczanie organizmowi niektórych ziół.

Badania wykazały również, że wzrost biustu może wystąpić w wyniku stosowania pigułek antykoncepcyjnych.[1] Ma to związek z bezpośrednim przyjmowaniem estrogenu oraz progesteronu – w efekcie, po długotrwałej kuracji, twoje piersi mogą powiększyć się nawet o 2 rozmiary.

Ćwiczenia, masaże i inne naturalne zabiegi powiększające piersi

masaż piersi

Jak się okazuje, sposobem na powiększenie biustu mogą być też ćwiczenia oraz masaże. Polecane są zwłaszcza te pierwsze, które pozwolą ci rozbudować mięśnie piersiowe, a nawet tkankę piersi.

Kluczem do sukcesu jest tutaj wybór odpowiednich ćwiczeń. Do tych najlepszych zaliczamy pompki – tradycyjne, na poręczach i przy ścianie, a także tzw. rozpiętki, do których potrzebne ci będą hantle (jeżeli ich nie posiadasz, możesz wykorzystać butelki z wodą).

Jak wykonać rozpiętki:

 • usiądź na krześle i wyprostuj plecy;
 • chwyć hantle w obie dłonie, a następnie zegnij ramiona i unieś je na wysokości klatki piersiowej;
 • przenieś ramiona na boki, otwierając tym samym klatkę piersiową;
 • wykonuj ruch ramion do środka, aby hantle niemal zetknęły się przed klatką piersiową;
 • w końcowej fazie ćwiczenia napnij klatkę piersiową i wróć do pozycji wyjściowej.

Wykonując 3 serie po 15 powtórzeń każdego dnia, będziesz mogła uzyskać satysfakcjonujący efekt – przede wszystkim w postaci jędrniejszego i bardziej kształtnego biustu. Trening na powiększenie piersi możesz przeprowadzić w domowych warunkach, ponieważ nie jest on wymagający i dlatego zaleca się go nawet kobietom, które nie mają w tej dziedzinie większego doświadczenia.

Umiarkowanie skuteczną metodą jest też masaż biustu, będący połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Możesz wykonywać go samodzielnie albo poprosić o pomoc partnera. Przed masażem rozgrzej dłonie, a następnie nałóż na piersi odpowiedni preparat lub olejek. 15-minutowe wcieranie go w biust doprowadzi do lepszego ukrwienia gruczołów i tym samym podniesienia poziomu estrogenów oraz prolaktyny.

Choć nie powiększysz tym sposobem piersi o kilka rozmiarów, ujędrnisz je i będziesz mogła cieszyć się chwilą przyjemnych, relaksujących doznań.

Jakie efekty można osiągnąć poprzez naturalną stymulację?

Jak widzisz, metod naturalnego powiększania piersi jest wiele. Musisz jednak mieć na uwadze, że większość z nich zapewnia tylko umiarkowaną stymulację wzrostu biustu. Ćwiczenia, masaże czy nawet dieta nie zapewnią ci powiększenia go o 2 czy 3 rozmiary. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na suplementy diety – to kompleksowe rozwiązanie, które daje satysfakcjonujący efekt.

W przypadku wspomnianego ProBreast Plus możesz liczyć (zgodnie z informacjami producenta) na powiększenie piersi nawet o 2 rozmiary. Oczywiście wymagana do tego będzie dłuższa suplementacja – przez minimum 2 miesiące. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że w przypadku braku satysfakcjonujących efektów producent zwróci ci pieniądze (możesz liczyć na 90-dniową gwarancję). Niczym nie ryzykujesz, a możesz jedynie zyskać.


Źródło:

 1. H Jernström, H Olsson (1997) Breast size in relation to endogenous hormone levels, body constitution, and oral contraceptive use in healthy nulligravid women aged 19-25 years

About Redakcja BioCity.pl

Jako autorzy publikacji, staramy się zawsze serwować treści najwyżej jakości, które będą nie tylko przystępne (napisane prostym, zrozumiałym językiem), jak i merytoryczne. Artykuły poradnikowe tworzymy w oparciu o naszą najlepszą wiedzę i badania naukowe, które z łatwością każdy może zweryfikować w bazie PubMed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *